Cała prawda o dekoderze T-HD 1000 od Cyfrowego Polsatu

Wszystko o telewizji cyfrowej i satelitarnej
Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Cała prawda o dekoderze T-HD 1000 od Cyfrowego Polsatu

Post13 sty 2013, 23:57

Od kilku miesięcy w telewizji możemy natknąć się na reklamę dekodera T-HD 1000 od Cyfrowego Polsatu służącego do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.
Miałem okazję, aby przetestować oferowany w reklamie produkt.

Oto zbiór najważniejszych informacji, o których każdy klient powinien wiedzieć przed zakupem:


Zalety:

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymujemy dostęp na okres sześciu miesięcy do ośmiu kodowanych kanałów Pakietu Ekstra usługi TV Mobilna, które dostępne są ma Multipleksie 4 (MUX 4). W skład pakietu wchodzą: Polsat News, Polsat Film, TVP Seriale, Kino Polska, Comedy Central, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Nickelodeon.
Oczywiście musimy znajdować się w zasięgu MUX 4 (TV Mobilna), aby poprawnie odbierać wymienione kanały.

Platforma Ipla. Aby uzyskać dostęp do platformy Ipla należy mieć przewodowy dostęp do Internetu.


Wady:

Brak możliwości ręcznego wyszukiwania kanałów.

Zablokowana lista wyszukanych kanałów. Brak możliwości jej edycji (zamiany miejscami kanałów, usunięcia niechcianego kanału). Kolejność programów na liście ustawiona jest automatycznie.

Jeżeli otrzymaliśmy dekoder z oprogramowaniem starszym niż wersja 1.28.1.0 (dostępna od listopada 2012) obydwa zainstalowane w dekoderze porty USB będą martwe. W menu dekodera nie uświadczymy również jakichkolwiek opcji związanych z funkcją PVR (nagrywanie) czy w ogóle z samymi portami USB.
Porty USB aktywowane są wraz z oprogramowaniem w wersji 1.28.1.0. Jeżeli posiadamy starszą wersję aktualizacja oprogramowania możliwa jest jedynie po podłączeniu dekodera do Internetu.
Wraz z wersją 1.28.1.0 porty USB stają się aktywne, w opcjach dekodera pojawiają się ustawienia dysku USB.

Cyfrowy Polsat gwarantuje poprawną współpracę dekodera T-HD 1000 jedynie z dyskiem twardym od Cyfrowego Polsatu.
Pamięci USB (pendrive) nie są obsługiwane ! Podłączając do dekodera pamięć USB o rozmiarze 8GB otrzymałem komunikat, że podłączone urządzenie nie jest kompatybilne z dekoderem.
Dysk zewnętrzny 500GB od Western Digital został zaakceptowany przez dekoder.

Pudełko dekodera oraz instrukcja dekodera załączona do kompletu nie zawiera żadnych informacji o tym, że Cyfrowy Polsat gwarantuje współpracę dekodera jedynie z dyskiem twardym od Cyfrowego Polsatu.
W instrukcji brak również listy obsługiwanych zewnętrznych nośników pamięci, jakie możemy podłączyć do portów USB dekodera oraz brak jakichkolwiek informacji i instrukcji o funkcji nagrywania (PVR).
Kupując dekoder T-HD 1000 z wgranym oprogramowaniem starszym niż wersja 1.28.1.0 porty USB są nieaktywne, a instrukcja oraz dane na pudełku nie zawierają informacji na ten temat. W takim razie kupujemy nie w pełni działający bubel. Nie wszyscy mają możliwość aktualizacji oprogramowania dekodera przez Internet.

Brak możliwości odtworzenia z dysku twardego podłączonego pod USB zewnętrznych multimediów (zdjęcia, muzyka, filmy). Dekoder z dysku twardego podłączonego do USB odczytuje tylko i wyłącznie to co sam nagrał. Nagrany przez dekoder materiał jest szyfrowany i nie będziemy mogli odtworzyć go przykładowo na komputerze.

Dekoder odłączony na dłuższy czas od zasilania nie zapamiętuje ustawień. Jeżeli dla przykładu w menu dekodera ustawimy rozdzielczość 1080i, po wyłączeniu listwy zasilającej na noc i włączeniu jej rano dekoder będzie wyświetlał obraz w rozdzielczości 576i. Konieczność ponownej zmiany opcji.


W sprawie portów USB dekodera T-HD 1000 miałem również przyjemność rozmawiać z obsługą techniczną Cyfrowego Polsatu na infolinii pod numerem 22 212 72 22. Jeden z konsultantów działu technicznego nie był mi w stanie udzielić odpowiedzi dlaczego mój pendrive 8GB nie współpracuje z dekoderem i jaki nośnik danych mam podłączyć, aby móc nagrywać materiał.
Zostałem przełączony do drugiego konsultanta.
Dopiero drugi Pan z działu technicznego infolinii (po dłuższej chwili oczekiwania i niepewności z jego strony) powiedział, że dekoder na pewno będzie działał z dyskiem twardym Cyfrowego Polsatu, a jak wygląda sytuacja z innymi nośnikami danych, nie jest mi w stanie udzielić odpowiedzi.

P.S.
Wszystkie zawarte powyżej informacje dotyczą dekodera T-HD 1000 z wgranym oprogramowaniem w wersji 1.28.1.0 (najnowszej na dzień napisania artykułu).

Marik

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2013, 18:18

Cała prawda o dekoderze T-HD 1000 od Cyfrowego Polsatu

Post16 mar 2013, 18:38

Własnie zakupiłem ten dekoder i wszystko się zgadza co jest wyżej napisane dodam tylko ,żeby odbierać dodatkowe kanały z MUX4 musiałem zmienić polaryzacje anteny na pionową ,gdzie w instrukcji ani słowa nie napisano,dopiero na infolinii mi powiedzieli .  • Reklama

Wróć do „Telewizja cyfrowa TV-Sat, DVB-T”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości