Cyfrowa telewizja naziemna.

Wszystko o telewizji cyfrowej i satelitarnej
michał1234

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, 09:09

Cyfrowa telewizja naziemna.

Post05 mar 2012, 21:02

przepraszam, że pisze o tym tutaj ale nie ma na tym forum działu w którym mógłbym to napisać.
Chciałem się dowiedzieć czy mój telewizor jest przystosowany do odbiory tej naziemnej telewizji cyfrowej.
telewizor to : Philips 32PFL3606H
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
a i czy jest potrzebna morze jakaś antenka ?

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Cyfrowa telewizja naziemna.

Post06 mar 2012, 00:51

Tak, telewizor ten posiada wbudowany tuner DVB-T z dekoderem MPEG-4, tak więc jest w pełni przystosowany do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej.

Do odbioru sygnału jest potrzebna antena.
Możesz zakupić pokojową antenę DVB-T ze wzmacniaczem, chyba że obecnie taką posiadasz i odbierasz nią telewizję analogową. Jednak w przypadku takiej anteny mogą występować zakłócenia, gdy sygnał jest słaby i np. przemieszczasz się po pokoju.

Dla najlepszego odbioru zalecana jest antena zewnętrzna siatkowa, a najlepiej kierunkowa, chyba że już taką posiadasz i odbierasz nią telewizję analogową, a jeżeli nie, to naprawdę warto taką antenę zakupić.

Sam początkowo korzystałem z anteny pokojowej ze wzmacniaczem. Jakość obrazu była bardzo dobra, ale bardzo często występowały jednak zakłócenia, choć mieszkam w centrum Sosnowca na siódmym piętrze.

Zakupiłem na Allegro niedrogą (40 zł.) logarytmiczną antenę zewnętrzną kierunkową (na balkon) -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Odbiór jest znakomity. Od tego momentu nie miałem najmniejszego zakłócenia. Łapie wszystkie 19 kanałów.


P.S.
Jeżeli chcesz, możesz napisać, w jakiej miejscowości mieszkasz, to sprawdzimy czy jesteś już w zasięgu naziemnej telewizji cyfrowej, w zasięgu jakich multiplexów (jakie obecnie programy możesz odbierać) i ewentualnie, w którą stronę mógłbyś skierować kierunkową antenę zewnętrzną, aby mieć najlepszy odbiór.

gosiek2012

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Cyfrowa telewizja naziemna.

Post25 cze 2012, 22:40

dobra opowiem pokrótce na czym mój problem polega a Wy mi postaracie się pomóc;)
Mieszkam na na Starej Ochocie w Warszawie, blok 4 piętro dotychczas korzystałam z satelitarnej telewizji N, ale z racji tego że mój blok będzie ocieplany muszą zdjąć antenę na 6 miesięcy, posiadam telewizor Sony Bravia (domyślam się ze ma wbudowany tuner), chciała bym się zapytać czy w ogóle jest sens kupowania anteny pokojowej czy ona mi w ogóle cokolwiek odbierze (przyp. nie mogę mieć żadnej anteny na zewnątrz) jeśli tak to jaką polecacie z góry dziękuje za szybką odpowiedź bo muszę zdjąć antenę do czwartku
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Cyfrowa telewizja naziemna.

Post25 cze 2012, 22:49

Jeżeli jesteś w strefie stabilnego sygnału, to antena pokojowa ze wzmacniaczem powinna dać radę.
Antenę skieruj w kierunku Warszawa Raszyn lub Warszawa PKiN.
Jesteś w strefie trzech multipleksów, więc jeżeli złapiesz sygnał będziesz mieć odbiór wszystkich programów.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Cyfrowa telewizja naziemna.

Post26 cze 2012, 12:42

chciała bym się zapytać czy w ogóle jest sens kupowania anteny pokojowej czy ona mi w ogóle cokolwiek odbierze (przyp. nie mogę mieć żadnej anteny na zewnątrz) jeśli tak to jaką polecacie

Nie masz innego wyboru tylko kupić antenę pokojową ze wzmacniaczem do odbioru DVB-T
czyli cyfrowej telewizji naziemnej, najlepiej jednocześnie analogowej telewizji naziemnej
(przyda się jeżeli obecnie będą problemy z cyfrową) oraz radia.
Jest ich b. dużo.
Ja mam taką:

Obrazek

Są w różnych cenach, moja kosztowała na Allegro 26 zł. z przesyłką kurierską 51 zł.

Więcej:
Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T - najważniejsze informacje FAQ
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Telewizja cyfrowa TV-Sat, DVB-T”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość