Podłączenie myszy pod USB lub USB Hub do Smart TV.

Wszystko o telewizji cyfrowej i satelitarnej
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Podłączenie myszy pod USB lub USB Hub do Smart TV.

Post05 lis 2015, 14:30

Czy do telewizora, tzw. Smart TV można bezpiecznie podłączyć bezprzewodową mysz, do portu USB? I czy jest szansa, że ona będzie w ogóle działać? TV chyba ją wykrył, bo jak ją odłączyłam, to poinformował, że usunięto mysz pod USB, czy jakoś tak.

I czy do Smart TV mogę bezpiecznie podłączyć USB Hub? Do niego na stałe byłaby podłączona mysz bezprzewodowa i czasem bym tam podłączała mojego pendrive.

Sama na razie nie mogę stwierdzić, czy mysz będzie działać, bo rozładowała się w niej bateria. :(

Czy podłączanie peryferyjnych urządzeń do Smart TV w ogóle ma sens?

I czy podłączenie tam bezprzewodowej klawiatury miałoby sens? Na razie przeszkadza mi tylko brak myszy...

Edit:

Mój (w zasadzie mojej Mamy) Smart TV jest firmy Philips, seria 5000, a ściślej mówiąc: 40PFL5007K/12.

Na razie mam bezprzewodową myszkę firmy Tracer.

Edit 2:

Zdaje się, że tam są trzy porty USB, ale uważam że są trudno dostępne... Może lepszy byłby USB Hub? :think:

-- 5 lis 2015, o 14:30 --

Edit 3:

A więc moja Mama kupiła mi wymaganą baterię do tamtej myszy bezprzewodowej, firmy Tracer, podłączyłam ją do portu USB z tyłu naszego Smart TV i mysz dobrze działa.

Założyłam powyższy temat, bo mojej Mamy nie stać na nowy telewizor.

Jeden bardzo miły pan, ze sklepu komputerowego, w którym też dokonują różnych napraw, powiedział mi, że TV się nie spali, jak podłączę do niego mysz. Doradził mi użycie przewodowej myszki, ale ja od razu podłączyłam tamtą bezprzewodową.

Mysz firmy Tracer nie jest jakaś super, ale dobrze spełnia swoje zadanie. I jest dowodem na to, że lepiej jest wybrać coś trochę droższego niż przeceniony bubel za niecałe 20 złotych, zwłaszcza jak jest dostępny w Carrefour.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Telewizja cyfrowa TV-Sat, DVB-T”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości