Telewizja DVB-T i PC na jednym monitorze LCD (niezależne)

Wszystko o telewizji cyfrowej i satelitarnej
Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Telewizja DVB-T i PC na jednym monitorze LCD (niezależne)

Post04 sty 2013, 08:16

Mój monitor to Benq G2420HDBL 24".Przeczytałem ten poradnik,ale wole się upewnić czy wszystko dobrze zrozumiałem.
Monitor ma dwa wejścia,DVI do którego mam podłączony PC oraz VGA do którego chciałbym podłączyć tuner DVB-T z MPEG4,przez kabel HDMI na VGA.Do tunera podłącze kabel antenowy,a antenę mam w gniazdku.W budynku którym mieszkam jest TV kablowa która oferuje w gniazdku bez abonamentu sygnał naziemny analogowy i cyfrowy,oto cytat:
Wykaz nadawanych programów cyfrowych naziemnych, DVB-T

Uwaga! Aby odbierać programy MUX 1, MUX 2 oraz MUX Gawex należy posiadać odbiornik telewizyjny lub inny zewnętrzny dekoder, obsługujący standard kompresji MPEG-4.

1. Czy tak jak napisałem będzie dobrze wszystko podłączone?
2. Czy przez tuner DVB-T będę mógł oglądać także programy naziemne analogowe które oferuję moja TV kablowa.(wydaje mi się że nie :cry: )
3. Czy monitor będzie kompatybilny z tunerem,w sensie czy wszystko co puści tuner będzie bez problemów wyświetlane(skadrowane) na tym monitorze? (myślę tu o takim polecanym tunerze za ok.140zł)
4. Czy tuner DVB-T automatycznie włączy monitor tak jak PC to robi?
5. Zastanawiam się jak to będzie z sygnałem,który ma pierwszeństwo jak obydwa źródła są włączone,PC czy DVB-T ?(tu mam pewne przypuszczenia że jak np.PC jest włączony to tuner po włączeniu przejmie obraz,a po wyłączeniu obraz z PC powróci-i na odwrót)
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Telewizja DVB-T i PC na jednym monitorze LCD (niezależne)

Post04 sty 2013, 11:08

LupeR pisze:1. Czy tak jak napisałem będzie dobrze wszystko podłączone?

Tak.

LupeR pisze:2. Czy przez tuner DVB-T będę mógł oglądać także programy naziemne analogowe które oferuję moja TV kablowa.

Nie.

LupeR pisze:3. Czy monitor będzie kompatybilny z tunerem,w sensie czy wszystko co puści tuner będzie bez problemów wyświetlane(skadrowane) na tym monitorze?

Ciężko stwierdzić czy sygnał RGB będzie w pełni obsłużony przez monitor.
Dodatkowo w ustawieniach tunera musisz ustawić aby sygnał przesyłany był do monitora w rozdzielczości obsługiwanej przez niego.

LupeR pisze:4. Czy tuner DVB-T automatycznie włączy monitor tak jak PC to robi?

Jeżeli monitor będzie w trybie czuwania w sensie, że nie będzie wyłączony przyciskiem On/OFF i zostanie spełniona kompatybilność z punktu 3, to tak.

LupeR pisze:5. Zastanawiam się jak to będzie z sygnałem,który ma pierwszeństwo jak obydwa źródła są włączone,PC czy DVB-T ?

W ustawieniach monitora powinieneś mieć możliwość wyboru aktualnego źródła sygnału.

Ostateczną kwestią jest dźwięk.
Jeżeli monitor obsłuży sygnał generowany przez tuner, to na monitorze będziesz miał sam obraz.
Dźwięk będziesz musiał przesłać do komputera osobnym kablem. Nie wiem, jaki pod tym względem możliwości oferuje tuner jaki posiadasz / zamierzasz kupić.

Czy w tej sytuacji nie lepszym rozwiązaniem byłby zakup tunera przeznaczonego do do komputera PC ?
Bez żądnej kablowni i kombinacji masz wszystko jak na tacy z możliwością nagrywania programów bezpośrednio na dysk twardy itp:
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
[hybrydowy: głowica DVB-T + głowica DVB-S (dla satelity)]

=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Telewizja DVB-T i PC na jednym monitorze LCD (niezależne)

Post04 sty 2013, 14:27

W ustawieniach monitora powinieneś mieć możliwość wyboru aktualnego źródła sygnału

W tej chwili nie mam takiego wyboru,ale możliwe że jak podepnę drugie źródło pod VGA(np.tuner)to monitor wykryje aktywny sprzęt i wtedy będę miał wybór.
Czy w tej sytuacji nie lepszym rozwiązaniem byłby zakup tunera przeznaczonego do do komputera PC ?
Bez żądnej kablowni i kombinacji masz wszystko jak na tacy z możliwością nagrywania programów bezpośrednio na dysk twardy itp

Pewnie tak,zwłaszcza że miałem kiedyś kartę telewizyjną Pinnacle i byłem zadowolony.Po prostu miałem cichą nadzieję że wreszcie uwolnię się od komputera oglądając TV i filmy z pendrivera przez tuner. :sciana:
Ostateczną kwestią jest dźwięk.

Do mojego zestawu głośników mam już podpięty PC kablem JACK-2xRCA,mogę jeszcze jedno źródło podłączyć kablem RCA-stereo np.tuner.Więc z dźwiękiem nie było by problemu.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2013, 19:41 przez LupeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Telewizja DVB-T i PC na jednym monitorze LCD (niezależne)

Post04 sty 2013, 15:18

LupeR pisze:dlaczego NIE?

Tzn. odpowiedź "Nie" była odpowiedzią na drugi cytat, czyli:

2. Czy przez tuner DVB-T będę mógł oglądać także programy naziemne analogowe które oferuję moja TV kablowa.


Co do poprawności podłączenia, to jest oczywiście ok. Dopisałem wyżej odpowiedź.

LupeR pisze:Do mojego zestawu głośników mam już podpięty PC kablem JACK-2xRCA,mogę jeszcze jedno źródło podłączyć kablem RCA-stereo np.tuner.Więc z dźwiękiem nie było by problemu.

Czyli ok.

LupeR pisze:Pewnie tak,zwłaszcza że miałem kiedyś kartę telewizyjną Pinnacle i byłem zadowolony.Po prostu miałem cichą nadzieję że wreszcie uwolnię się od komputera oglądając TV i filmy z pendrivera przez tuner.

W praktyce nie uwolnisz się, od komputera, bo będziesz siedział przed monitorem, więc według mnie lepszym rozwiązaniem będzie tuner DVB-T do komputera ;) Oczywiście to Twoja decyzja. Uwolnisz się w ten sposób od niepotrzebnej dodatkowej plątaniny kabli, a wydaje mi się, że tuner w PC jest bardziej praktyczny.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Telewizja DVB-T i PC na jednym monitorze LCD (niezależne)

Post04 sty 2013, 16:32

seba86mu pisze:W praktyce nie uwolnisz się, od komputera, bo będziesz siedział przed monitorem, więc według mnie lepszym rozwiązaniem będzie tuner DVB-T do komputera Oczywiście to Twoja decyzja. Uwolnisz się w ten sposób od niepotrzebnej dodatkowej plątaniny kabli, a wydaje mi się, że tuner w PC jest bardziej praktyczny.

No właśnie tuner do komputera byłby najlepszym wyjściem to fakt.Po prostu kupuję,montuję,ins.stery podłączam antenę i heja.Od kompa to faktycznie się nie uwolnię,nie ma szans.Myślę że ta wiedza którą zdobyłem tutaj pozwoli mi na ponowne i dokładniejsze przemyślenie mojego wyboru.Całkiem możliwe że jednak skuszę się na tuner do komputera,bo tak jak napisałeś kable,kable i jeszcze więcej kabli,a ja już mam całą chatę okablowaną :doh:

Dziękuję za pomoc,nie mam więcej pytań,temat można już śmiało zamknąć.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK



  • Reklama

Wróć do „Telewizja cyfrowa TV-Sat, DVB-T”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości