telewizja DVB-T w laptopie, oprogramowanie tunera nie działa

Wszystko o telewizji cyfrowej i satelitarnej
Awatar użytkownika
covo

Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 25 sie 2011, 22:19

telewizja DVB-T w laptopie, oprogramowanie tunera nie działa

Post29 cze 2012, 23:58

Laptop jest ten: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
System xpsp3 i jasne, że dlatego nie działa karta Gforce (jest dla windows 7), lecz działa tylko druga w hybrydzie graficznej - karta Intela.

O co chodzi:
wraz z laptopem dali maleńki - wielkość pudelka do zapałek - tuner DVB-T do portu USB, do tego równie maleńką antenkę do wkręcenia w ten tuner i taką dodatkową "muterkę", jako przejściówkę do podpięcia jakiejś już rasowej anteny.
Tuner to: Micro DVB-T Stick, MT4167, tej firmy: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Zainstalował się bez problemu, ale najpierw z dołączonej cd zainstalowałem konieczny program (zapewne zawierał sterownik) do obsługi tunera - ArcSoft TotalMedia.
Problem:
Odpalam program ArcSoft TotalMedia, pokazuje się menu z klawiszami wyboru: telewizja, zdjęcia, radio, wideo - takie flashowe, "nowoczesne" menu klawiszowe.
Klikam w którykolwiek (!) klawisz (a głównie interesuje mnie klawisz telewizja) i momentalnie program pada, zamyka się, do widzenia.

Może jakiś pomysł na opanowanie tego? (btw: pewnie nie o to chodzi, ale dodam, że wszelkie javy,flashowe historie, flash playery - zamontowane)

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

telewizja DVB-T w laptopie, oprogramowanie tunera nie działa

Post30 cze 2012, 01:43

Czyli tuner jest poprawnie zainstalowany i wykrywany przez system w Menadżerze Urządzeń ?

Wypróbuj inne oprogramowanie, np:
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

W razie dalszych problemów zainstaluj ponownie sterownik:
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
oraz jeszcze raz oryginalne oprogramowanie:
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
covo

Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 25 sie 2011, 22:19

telewizja DVB-T w laptopie, oprogramowanie tunera nie działa

Post30 cze 2012, 23:41

seba86mu pisze:Czyli tuner jest poprawnie zainstalowany i wykrywany przez system w Menadżerze Urządzeń ?

Wypróbuj inne oprogramowanie,

tak, myślę, że jest poprawnie zainstalowany i wykrywany - zero żółtych znaków w managerze urządzeń i ewidentnie reaguje na podłączenie tunera, w wieli miejscach widać zmiany.

co do alternatywnego softu - oczywiście wykonam pracę domową, zamelduję o efekcie.
btw: fajnie byłoby gdyby te 3y inne softy tak samo, jak ten z płyty, miały zdolność zapisywania transmisji na dysk... "Się" zobaczy.

-- 30 cze 2012, 23:36 --

seba86mu pisze:Czyli tuner jest poprawnie zainstalowany i wykrywany przez system w Menadżerze Urządzeń ?

Wypróbuj inne oprogramowanie, np:
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

W razie dalszych problemów zainstaluj ponownie sterownik:
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
oraz jeszcze raz oryginalne oprogramowanie:
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zacznę od drugiej grupy Twoich linków:

„jeszcze raz zainstalowanie sterownika i oryg. oprogramowania” - nie poprawia sytuacji.
Z tym, że poprawiam się: i poprzednio (gdy pisałem pierwszy post), i teraz, panel nawigacyjny od TotalMedia 3.5 pada nie na wszystkich klawiszach, ale – może to ważne – tylko na klawiszach „wideo” i „telewizja”, pozostałe klawisze (dvd, zdjęcia, muzyka) pozwalają klikać , program nie pada.

Co do pierwszej grupy linków:

TotalMedia 3.5 z Twego linka, to jest dokładnie to samo, co już mam na płycie cd, wiec sprawy nie poprawia.

natomiast i DVB Dream, i ProgDVB instalują się, po uruchomieniu nie padają, ale... ja padam :) Toż one wyglądają jak soft dla radioamatorów, nie czuję tego, niestety. Najprostsze, max najprostsze operacje wykonałem, te intuicyjne, typu: skanowanie stacji... Ale nie wykryło niczego, chociaż skanowało. Pewnie coś źle wybrałem, nie ten transponder, nie ten satelita,nie te częstotliwości, nie ten kraj, nie to miasto :)

Nie ma jakiegoś naprawdę dobrego manuala do tych dwóch programów?
Albo może znasz jakąś naprawdę OK stronę z prostym, acz nie po łebkach, opisem konfiguracyjnym?
Widać, że to ciekawe programy, na wiele pozwalają, chętnie poznam, ale... no jakiś manual/dobra www wprost konieczne, żeby nie klikać jak małpka.
(widzę na firmowej jakiś link na tutoriale dla dvb dream..., coś mi się wydaje, że będzie orka)

TotalMedia 3.5 – wydaje się max proste, intuicyjne, od razu wiedziałem do czego i którędy mniej więcej zmierzać, poza tym mam jakaś broszurę dla rolników, krok po kroku, dołączoną do płyty, wiec wydawało się, że na początek nie jest źle... Ale jest źle, program pada na obsłudze panelu nawigacyjnego.

Tak btw:
pewnie przyjdzie mi zobaczyć na czym wykłada się TotalMedia poprzez debugowanie pliku dmp, który każdy taki pad generuje drwatsonem, sprawdzałem.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

telewizja DVB-T w laptopie, oprogramowanie tunera nie działa

Post01 lip 2012, 11:52

Wypróbuj jeszcze oprogramowanie:
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Tylko nie jestem pewny czy będzie współpracowało z Twoim tunerem.

covo pisze:skanowanie stacji... Ale nie wykryło niczego, chociaż skanowało.

Może antenka nie jest w zasięgu sygnału.
Próbuj w różnych miejscach, jeżeli masz możliwość również na zewnątrz budynku.

Najlepiej byłoby, gdybyś podłączył do tunera jakąś antenę pokojową ze wzmacniaczem, a najlepiej antenę zewnętrzną.

covo pisze:skanowanie stacji... Ale nie wykryło niczego, chociaż skanowało. Pewnie coś źle wybrałem, nie ten transponder, nie ten satelita,nie te częstotliwości, nie ten kraj, nie to miasto

Nie znam możliwości tych programów, ale możliwe, że w ustawieniach programu musisz jako urządzenie przechwytujące wskazać tuner.

P.S.
Jak w ogóle Twój tuner wykrywany jest w Menadżerze Urządzeń ?



  • Reklama

Wróć do „Telewizja cyfrowa TV-Sat, DVB-T”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość