Tuner DVB-T pod USB do PC (do 100 zł)

Wszystko o telewizji cyfrowej i satelitarnej
Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Tuner DVB-T pod USB do PC (do 100 zł)

Post03 lut 2014, 02:58

Witam :)

Pozbyłem się TV i tunera DVB-T, ale nudno bez telewizji, więc może coś do komputerka.

Mój monitor 24" FullHD. Komputer spełnia wymagania do odbioru sygnału HD. Antenę mam w gniazdku/zbiorcza, elegancki sygnał.

Wymagania:
- jak najlepsza jakość obrazu
- kompatybilność z Win 7
- EPG lub telegazeta
- pilot

Te opcje są mi obojętne: (ale nie obrażę się jak będzie PIP)
- podwójny tuner (dwugłowicowy)
- PIP

A te opcje w ogóle nie są mi potrzebne:
- radio
- nagrywanie

Moje propozycje:
Media-Tech MT-4168 => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Evolve VENUS => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

I mam pytanie, czy funkcja PIP łączy się jakoś z koniecznością posiadania podwójnego tunera czy to kwestia oprogramowania?
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
grys

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:01

Tuner DVB-T pod USB do PC (do 100 zł)

Post30 maja 2014, 14:34

Pewnie do tej pory już znalazłeś odpowiedź, bo to 'wykopaliskowy' wątek, ale może przyda się innym i odpowiem, że to głównie zależy od oprogramowania, bo jeśli soft nie ma funkcji PIP, to podwójna głowica do niczego nam się nie przyda. ;)
Mając tuner z podwójną głowicą jest możliwość jednoczesnego i niezależnego oglądania/podglądu innych kanałów z różnych muxów (częstotliwości), natomiast przy tunerze z jedną głowicą można korzystać z funkcji PIP i mieć podgląd kanałów tylko z tego samego muxa. Podobnie jest w przypadku tunera satelitarnego.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Tuner DVB-T pod USB do PC (do 100 zł)

Post30 maja 2014, 20:06

Nie jest jeszcze taki stary ;) Zupełnie zapomniałem o tym, chyba nawet nie kupię tunera pod komputer, teraz zbieram na TV z wbudowanym tunerem zamiast monitora, tak jakoś się potoczyło, ale dzięki za odpowiedź :)
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
grys

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:01

Tuner DVB-T pod USB do PC (do 100 zł)

Post30 maja 2014, 21:01

No cóż, plany mają to do siebie, że często ulegają zmianie ;)
Ja mam jednogłowicowy odbiornik DVB-t na usb kupiony za ok. 40 zł (z przesyłką) oraz tuner sat DVB-S2 na pci i bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie ponieważ sporo korzystam z komputera i internetu, to nie muszę włączać telewizora żeby coś obejrzeć, bo mam podgląd obok przeglądarki i w każdej chwili można powiększyć obraz na cały monitor:

Obrazek
=========

Przykład 3xPIP i okno główne (na dole) z jednego MUXa:

Obrazek



  • Reklama

Wróć do „Telewizja cyfrowa TV-Sat, DVB-T”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości