Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Malditasoledad

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2017, 18:04

Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Post24 cze 2017, 08:29

Nawet nie wiem co to jest ten APSDaemon i tego w sumie nie używam.


Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Post11 lip 2017, 22:52

Witam, dawno nie grzebałem w autostarcie. Odpaliłem dzisiaj Autoruns i zastanawia mnie „rdpclip”. To bezpieczny proces? Dodaje link do zrzutu z Autoruns, może ktoś z Was dostrzeże coś, co warto wyłączyć. Z góry dziękuję.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Wojownikz

Stały bywalec
Posty: 420
Rejestracja: 22 lip 2016, 07:37

Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Post12 lip 2017, 08:31

Odznacz
Everything
Steam Client Service
A tego rdpclip nie jestem pewny

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Post12 lip 2017, 11:53

RDPCLIP.EXE jest częścią funkcji Pulpitu zdalnego. Po włączeniu ta usługa umożliwia połączenia przychodzące za pośrednictwem portu 3389.
A to już wybór użytkownika, czy z tego korzysta. W sumie, proces może nawet pochłaniać 50% zasobów.
U mnie:
Usługa Lokalizator usługi zdalnego wywołania procedury (RPC) ręczny, bo z tego korzysta zapora.
Menedżer autopołączenia dostępu zdalnego - wyłączona. Tworzy połączenie do sieci zdalnej za każdym razem, gdy dowolny program odwołuje się do nazwy lub adresu zdalnego systemu DNS lub NetBIOS.
Menedżer połączeń usługi Dostęp zdalny - wyłączona. Tworzy połączenie sieciowe.
Menedżer sesji pomocy pulpitu zdalnego - wyłączona. Zarządza i steruje usługą Pomoc zdalna. Jeśli ta usługa zostanie zatrzymana, Pomoc zdalna stanie się niedostępna.
Routing i dostęp zdalny. - wyłączona. Oferuje usługi routingu firmom w środowiskach sieci lokalnych i rozległych.
Serwer - Oferuje udostępnianie w sieci plików, drukarek i potoków dla tego komputera. Jeśli ta usługa zostanie zatrzymana, te funkcje staną się niedostępne. Jeśli ta usługa zostanie wyłączona, wszelkie usługi jawnie od niej zależne przestaną się uruchamiać. Właśnie przez tą usługę dochodziło do infekcji wannacry.
Usługa NT LM Security Support Provider - wyłączona. Zapewnia zabezpieczenia dla programów korzystających z usługi zdalnego wywoływania procedury (RPC) i używają transportu innego niż potoki nazwane.

Broń Boże wyłączać zdalne wywoływanie procedur RPC. Musi być uruchomiona i tryb automatyczny.

Jak się bezpiecznie poustawia usługi, to w autorunsie odznacza się rdpclip. Trzeba być uważnym. Ale systemowi będzie dużo lżej i na dzisiejsze czasy - bezpiecznie.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Post12 lip 2017, 12:42

Dzięki funkcji pulpitu zdalnego mogę mieć wgląd do swojego pulpitu z innego komputera podłączonego do sieci? Dobrze rozumiem czy służy to jeszcze do czegoś? Nie korzystałem nigdy z tej funkcji, na pewno nie świadomie. Czy możliwe, że jakieś aplikacje, np. Steam albo gry sieciowe wywołują uruchomienie funkcji bądź jej dodanie do Autoruns? 2h po wykonaniu pierwszego zrzutu z Autoruns sprawdziłem go jeszcze raz i funkcja rdpclip nie była już wykrywana.

Odznacz
Everything
Steam Client Service

Akurat z Everything korzystam dosyć często, więc automatyczne wywoływanie go mi nie przeszkadza, bo nie jest specjalnie zasobożerny. Klienta Steama wyłączyłem, możliwe,. że przy skanie Autoruns nieopatrznie zapomniałem go wyłączyć. Poza tym wszystko wygląda znośnie?

Jeszcze takie pytanie: kolor czerwony/różowy – co oznaczają oznaczenia niektórych wpisów tym kolorem?

Dzięki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Post12 lip 2017, 19:13

Różowy / czerwony: brak nazwy, opisu lub firmy w wersji pliku lub brak informacji o wersji. Jeśli opcja weryfikacji podpisów jest włączona, oznacza że plik nie jest podpisany. Sprawdza się. Zwykle, to niepodpisane sterowniki choćby do myszy, albo czegoś. Jeśli skan antywirusa nie znalazł podejrzanych plików systemowych, to tego nie odznacza się. Potrzebne.

Zawsze odznacza się - Żółty: nie znaleziono pliku w oczekiwanym miejscu, ale nie usuwa się. Bo są odwołania w rejestrze i wiele funkcji po prostu nie instaluje się z systemem, choć bywają takie, że można doinstalować z instalatora systemu. Przykładowo podam z XP HE - tworzenie i nagrywanie kopii systemu na płytkach. W XP home edition nie ma tego, ale można na żądanie doinstalować z płyty. Windows ma już takie możliwości zapisane w ustawieniach (w rejestrze). Nie usuwamy tego, nie tworzymy błędów w razie przywracania jakichś funkcji.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Post12 lip 2017, 23:16

O, dzięki wielkie za krótkie kompendium odnośnie kolorów. Na pewno pomoże w samodzielnym „ogarnianiu” Autoruns.

------Połączono posty------

EDIT:
Moja rodzicielka odrobinę zaniedbała swojego laptopa i staram się dojść do ładu z nim. Prosiłbym o spojrzenie na plik z Autoruns, bo pewnie coś przeoczyłem.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Post23 lip 2017, 22:31

EiderSeek

Zakładka Logon:
Odznacz:
=> AdobeAAMUpdater-1.0

Zakładka Services:
Odznacz:
=> AdobeARMservice
=> AdobeFlashPlayerUpdateSvc
=> FLEXnet Licensing Service 64
=> gupdate
=> gupdatem
=> Intel(R) Capability Licensing Service Interface
=> Intel(R) ME Service
=> MozillaMaintenance
=> WMPNetworkSvc

Uruchom ponownie komputer.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Post24 lip 2017, 10:47

Wielkie dzięki.

donek12

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2017, 16:24

Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Post01 sie 2017, 01:29

Witam państwa. Mam drobny problem z mikro przycinkami w grach. Czy może coś jest nie tak? tutaj logi z Autoruns: bardzo prosilbym o pomoc
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Wojownikz

Stały bywalec
Posty: 420
Rejestracja: 22 lip 2016, 07:37

Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Post30 sie 2017, 19:32

donek12 pisze:Witam państwa. Mam drobny problem z mikro przycinkami w grach. Czy może coś jest nie tak? tutaj logi z Autoruns: bardzo prosilbym o pomoc
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Link wygasł

mrboom

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2017, 15:38

Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Post11 wrz 2017, 15:41

Bardzo proszę o sprawdzenie mojego autoruns.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Post19 wrz 2017, 12:30

mrboom, link wygasł.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

lukomc

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2017, 21:27

Optymalizacja autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns

Post13 paź 2017, 21:39

Witam, serdecznie proszę o sprawdzenie loga:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości