Programowanie w C++ Materiały, środowisko Borland

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Programowanie w C++ Materiały, środowisko Borland

Post22 lip 2017, 22:04

Witam, zacząłem naukę programowania w języku C++, napisałem co prawda kilka programów w środowisku IDE Borland CPP Builder ver 6 ale czy ktoś z was jest w stanie dostarczyć jakieś materiały tego środowiska, ewentualnie gotowe projekty tak aby ćwiczyć pisanie kodu, szukałem coś po internecie, ale jedyny dość wartościowy kurs C++ i Borlanda jest udostępniony przez Mirosława Zelenta(Od którego zacząłem naukę Pisania w języku C++). Pomożecie?
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Programowanie w C++ Materiały, środowisko Borland

Post24 lip 2017, 12:51

Borland to nie jest już to co kiedyś, mało kto tego używa, a już na pewno nie Buildera, który jest po prostu za ciężki, a to co generuje to porażka.
Podam przykład zawodowy. Pisaliśmy swego czasu generator funkcji haszujących w czystym C, aby potem łatwo go było portować na inne systemy. Na dodatek w czystym ANSI C, a więc zgodnie ze standardami. Efekt był zaskakujący, prędkość w Builderze wynosiła 200 KB/s co było nie do zaakceptowania. Co się okazało, wrzucenie tego samego kodu co Visuala dało efekt haszowania na poziomie 20 MB/s przy czym plik wykonywalny ważył zaledwie 40 KB, gdzie w Builderze kilka mega. To był koniec tego środowiska, a było to około 2005 roku.

Teraz jedziemy głównie na Visualu, a że jest jego wersja za free to go polecam, jak jesteś studentem to zapewne uczelnia ma dreamsparka, a więc Masz też wersję enterprise ze wsparciem dla GITa czy diagramów UML.

Jeśli chodzi o kurs to Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Masz tam wszystko, od podstaw C, przez obiektówkę po biblioteki do 2D, 3D, sieci i innych. Prosto opisane jest też to co Masz na wikibooksach choć tam sporo materiałów nigdy nie do końca nie powstało.

Ale to są kursy, ja na Twoim miejscu bym sobie postawił jakieś zadanie stworzenia czegoś i tam bym się uczył. Moje pierwsze wyzwanie to na początku lat 2000 było stworzenie windows comandera we własnej wersji pod okienka. To mnie sporo nauczyło. Ewentualnie najpierw to co mają na cpp0x a potem wziąłbym jakiś ciekawy diagram klas (fajnie jakby był jeszcze diagram use case oraz sekwencji) i na podstawie niego bym zrobił cały prezentowany tam system.

Oprócz tego co w kursach warto jeszcze poznać diagramy UML oraz trochę poczytać o dobrych praktykach, w tym o notacji składni w stylu Camel Case/Pascal Case, o dokumentowaniu kodu w dOxygen. Trochę wieczorami poczytać o wytwarzaniu oprogramowaniu w scrum itp.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Programowanie w C++ Materiały, środowisko Borland

Post26 lip 2017, 15:45

Hi cosik_ktosik
dziękować za obszerne wyjaśnienie.
cosik_ktosik pisze:Ale to są kursy, ja na Twoim miejscu bym sobie postawił jakieś zadanie stworzenia czegoś i tam bym się uczył. Moje pierwsze wyzwanie to na początku lat 2000 było stworzenie windows comandera we własnej wersji pod okienka. To mnie sporo nauczyło. Ewentualnie najpierw to co mają na cpp0x a potem wziąłbym jakiś ciekawy diagram klas (fajnie jakby był jeszcze diagram use case oraz sekwencji) i na podstawie niego bym zrobił cały prezentowany tam system.
I tak właśnie czynię klepiąc program.
Dziękować jeszcze raz.
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!

wlisik

Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 27 kwie 2013, 13:55

Programowanie w C++ Materiały, środowisko Borland

Post11 lut 2018, 16:08

Dobre jest Eclipse C/C++;
jedyny minus to zwalony serwer aktualizacji. Poza tym ok



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości