Steam po włączeniu ciągle sprawdza aktualizacje.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Steam po włączeniu ciągle sprawdza aktualizacje.

Post30 paź 2017, 09:37

Ostatnio za każdym razem, jak uruchamiam Steam, on ciągle sprawdza aktualizacje, nawet jak został wcześniej zaktualizowany do nowszej wersji.

Czyli nim mi się uruchomi Steam, on ciągle aktualizuje swego klienta, co zabiera mi sporo czasu.

Szukałam info w necie i komuś doradzili usunięcie pliku: ClientRegistry.blob, jednak nie mogę nigdzie go znaleźć.

Usunęłam klienta Steam z Autostart, ale to nic nie zmieniło.

Aha, nie przeszkadza mi to, że gry się automatycznie aktualizują...

Jeszcze komuś doradzili usunięcie plików tymczasowych Steam, ale nie wiem czy ta metoda jest bezpieczna. :mrgreen:

Proszę o poradę...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Steam po włączeniu ciągle sprawdza aktualizacje.

Post30 paź 2017, 17:00

stukot pisze: jednak nie mogę nigdzie go znaleźć

W głównym folderze steama jest :)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Steam po włączeniu ciągle sprawdza aktualizacje.

Post30 paź 2017, 21:22

Ok, dzięki wyszukiwarce Everything, wyszukałam dwa pliki ClientRegistry.blob i je usunęłam. Nie były w głównym folderze Steam. No i Steam normalnie się już uruchamia, nie sprawdza co chwila aktualizacji.

------Połączono posty------

Podbijam temat... Plików ClientRegistry.blob już nie ma, a jednak teraz jak uruchamiam Steam, wyskakuje okienko: Aktualizowanie Steam, weryfikacja instalacji, czy jakoś tak...

Za którymś razem jak go włączyłam, to uruchomił się normalnie...

Jednak może to chwilowa poprawa. :think:

W jaki jeszcze sposób można zapobiec ciągłemu sprawdzaniu aktualizacji przez Steam?

Na pewno teraz jest aktualny.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Steam po włączeniu ciągle sprawdza aktualizacje.

Post24 mar 2018, 12:48

Jeśli nie należysz do programu bety steam to chyba to jest normalne, wydaje mi się że steam przy każdym uruchomieniu musi sprawdzić dostępność aktualizacji, przy dyskach ssd zbytnio to nie przeszkadza bo trwa moment.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Steam po włączeniu ciągle sprawdza aktualizacje.

Post24 mar 2018, 17:38

U mnie jest napis: aktualizowanie Steam, weryfikowanie instalacji- to z pewnością nie jest normalne. :(

Wprawdzie to trwa tylko chwilę, mam normalny dysk HDD, ale to się powtarza. :sciana:

------Połączono posty------

Szukałam w necie pomocy, znalazłam temat z pewnego forum, zrobiłam co zalecili, czyli oczyściłam foldery tymczasowe Steam: appcache, depotcache oraz steam\steam\cached, jednak to nic nie dało, a nawet pogorszyło sytuację. Bo znów uruchomiła się instalacja aktualizacji Steam, co dość długo trwało.

Już wolę jak Steam sprawdza weryfikowanie instalacji niż instaluje od nowa aktualizację.

W międzyczasie Steam mógł się zaktualizować do nowej wersji... :think:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości