Zabawa w skojarzenia.

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post08 wrz 2021, 16:20

Mnie największą wygodę robią czcionki wąskie. Systemową mam Oranienbaum, a w firefoxie 92.0 Aboric i nie pozwalam stronom na własne czcionki.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post08 wrz 2021, 16:25

Mi odpowiadają czcionki systemowe, ale nie lubię np. motywów systemowych, zarówno na Windows, jak i Linux (chociaż z tym jest lepiej na Zorin OS.) Lubię też zmieniać ikony, ale na Linux nie szaleję. Bo dzięki heros1303, wiem że niektóre bywają felerne, zwłaszcza jak zajmują za mało miejsca.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post09 wrz 2021, 17:47

Nie lubię dużych ikon.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post10 wrz 2021, 11:14

Miałam na myśli to, że ikony muszą mieć co najmniej 20 MB, albo troszkę mniej, aby nie były wybrakowane... Czyli powinny w miarę dużo ważyć, a nie zajmować dużo miejsca. Też nie lubię dużych ikon, gdy nagle po zagraniu w jakąś grę na Linux zmienia się rozdzielczość ekranu i nie wiem co zrobić.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post10 wrz 2021, 16:39

Myślałem, że ponad 20 piks, to może być minimum, ale moje ikony, mają jakie po 2 KB, albo ciut mniej.
Masz ode mnie na szczęście 1.4 KB Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post11 wrz 2021, 12:05

Ok, może coś źle zrozumiałam, odnośnie wielkości ikon na Linux. Polubiłam Zorin OS, ogólnie Linux. Czasami się zastanawiam czy mogę kompa z systemem Linux użyć by zalogować się na jakimś forum... Bo brakuje mi tam anty-keyloggera, który nawet doinstalowałam na Windows XP. Na Zorin OS zainstalowałam sobie nawet clam.av, po raz kolejny i teraz jakoś nie daje się zanadto systemowi we znaki, nawet w czasie ręcznego skanowania. Widocznie coś naprawili.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post11 wrz 2021, 18:15

Dla mnie defender ustawiony na silniejszą ochronę i nawet nie myślę, żeby keylogger się przemycił.
Pozostaje pytanie - co nie jest keyloggerem w systemach? Kliknięcia są śledzone totalnie przez MS, google, antywirusy, przeglądarki, inne programy...
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post13 wrz 2021, 11:43

Eh, keylogger to złośliwe oprogramowanie i przed nim lubię zabezpieczać komputery, z systemem Windows. Na Zorin OS zainstalowałam sobie niedawno Google Chrome dev, mimo tylko 2 GB, w starszym komputerze i ono śmiga aż miło... Czegoś takiego się nie spodziewałam. :think:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post13 wrz 2021, 22:32

Jak obawiam się tylko wirusów szyfrujących. Jakoś upilnowałem się przez kilkanaście lat. Ochrona i rygorystyczne sprawdzanie pobranych plików, czy nieznanych linków + nigdy nie pobieram nic z egzotycznych stron i nigdy nie zdarzyło mi się kliknąć niewłaściwie.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post14 wrz 2021, 11:51

Też się boję ransomware, bo to chyba najgorszy typ wirusa, mam lekkiego hopla na punkcie ochrony, zwłaszcza systemu Windows, pobieram pliki tylko z bezpiecznych stron, w razie wątpliwości sprawdzam je na Virus Total, nie wchodzę na egzotyczne strony, ani tylko te dla dorosłych. Obecnie wiem, że czasem antywirus wykrywa FP, kiedyś usuwałam każdy zainfekowany i ,,zainfekowany" plik. Na Androidzie używam antywirusa, Sophos Intercept dla urządzeń mobilnych i bardzo go sobie cenię, mimo że jest zły dla niedoświadczonych użytkowników. Np. ciągle wyświetla monit, ,,Stay Protecetd", gdy jakiś jego moduł się wyłączy. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post14 wrz 2021, 16:59

Antywirusy egzystują na zasadzie zgody używania pomijając oznaczone przez korporacje pliki jako dobre i znane. Skanery omijają takie liki. Jak z tym żyć?
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post15 wrz 2021, 08:56

Przy użyciu Virus Total można sprawdzić każdy plik... Uważam, że warto za jego pomocą skanować mniej lub bardziej podejrzane pliki, nawet z bezpiecznych źródeł.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post15 wrz 2021, 09:35

VT online, to tylko jakaś wskazówka. Można pobrać pierwszy lepszy keylogger i sprawdzać - ile antywirusów pokazuje na zielono.
Ja mam programy sprzed paru lat aktywowane i latają super w systemie, ale choć wcześniej były całe na zielono w virus total., to dzisiaj mają wskazania czerwone. Polityka się zmienia i są zalecenia, co dobrego blokować?
Z innej beczki - passwordfox - program od wersji firefox 3 nigdy nie zrobił problemów w systemie, a ma wskazania 27 trojanów. Wszystkie programy do key, password - to masowo oznaczane są jako trojany, choć nimi nie są. Wszystkie narzędzia z nirsoft są czyste, ale oznaczane na czerwono.
Trzecia strona, to oznaczanie szpiegowskich programów nvidii, google, MS - jako zielone, czyste :(
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post17 wrz 2021, 11:33

Eh, jak wynik skanowania nie jest jednoznaczny liczy się jeszcze opinia o danym pliku, czy jest bezpieczny czy też nie.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post18 wrz 2021, 20:51

Opinie - zwykle trolle napędzają reklamę programów. O miarodajną opinię trudno, jak o uczciwość. Druga kwestia, to cenna opinia od kogo znamy i ufamy.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości