Zabawa w skojarzenia.

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post01 paź 2021, 16:35

Comodo icedragon - po uruchomieniu komputera człowiek kliknął. Przeglądarka natychmiast biła po oczach. Szkoda, że zakończyli na wersji 65.0.2. Działały wszystkie rozszerzenia Firefoxa.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post03 paź 2021, 20:18

Bardziej popularna jest wersja tej przeglądarki, oparta na chromium, czyli Comodo Dragon. Na Linuksie nie da się jej zainstalować, ani ich antywirusa... Jest wiele przeglądarek na różne systemy... Dobrze że ma się wybór...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post03 paź 2021, 21:07

Dla mnie byle na firefoxie, to każda przeglądarka dobra.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post04 paź 2021, 11:09

Czy testowałeś przeglądarkę LibreWolf, bazującą na Firefox, na system Linux? Może za szybko się z nią pożegnałam...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post04 paź 2021, 20:13

LibreWolf 92 jest na windowsa ze spolszczeniem, ale nie testowałem.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Pewnie na linuxie, to inaczej chodzi - jeśli jeszcze chodzi. Tak było z iceveaselem.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post05 paź 2021, 11:53

Eh, próbowałam bezskutecznie spolszczyć LibreWolf, na systemie Linux, w ostateczności się poddałam... Owa przeglądarka działa dobrze na Zorin OS. Z kolei Pale Moon nie przypadło mi do gustu. Ok, może przetestuję LibreWolf portable na Windowsie. Gedo, dziękuję za linka. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post05 paź 2021, 16:33

Wyraźnie pisze na stronie, jak spolszczyć.
Ja musiałem usunąć z profilu Distribution. Wkleiłem swój folder z wyłączeniem telemetrii i update. Mam już po polsku i ustawiam.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post07 paź 2021, 18:02

Ok, nie muszę spolszczać LibreWolf, gorzej by było gdyby cały system był po angielsku... Te wszystkie terminy komputerowe... Komunikaty o błędach i w ogóle...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post09 paź 2021, 15:54

Po otwarciu folderu LW widzę folder distributiona, a w nim policies jscon
. Otworzony za pomocą notatnika pokazał, co blokuje przeglądarka. duckduckgo widzę, że jedynie słuszna wyszukiwarka. Większość, co blokuje, to jest mi potrzebne, używam. Nie ma tam zablokowanego telemetry.
Przeglądarka nie nadaje się nawet do google. :(
Gdy zacząłem wyrzucać, to w końcu wyrzuciłem librewolf. Toż więcej blokuję w firefoxie i mam, co potrzebuję.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post10 paź 2021, 17:21

Też wolę Firefoxa. Jeśli mowa o wyrzucaniu, to powinnam raczej odinstalować Cyberfoxa, oraz dawno nie aktualizowane przeze mnie przeglądarki portable. Ostatnio zauważyłam, że nie mogę bez problemu zaktualizować Firefoxa portable, bo za każdym razem nie kończy pobierać aktualizacji i muszę pobierać jego przenośną instalkę. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post11 paź 2021, 10:27

Dla mnie, to ne wadi. Robię nowy folder na pulpicie i wklejam zawartość profilu FF z roaming bez pliku xulstore.json. Potem usuwam stare portable i foldery mozilla w appdata - z Local, Local Low i z roaming. Wypakowuję nowe portable FF ten Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Gdy on jest w swoim miejscu, to dodaję mu distribution i uruchamiam. Ustawiam byle co i wyłączam. Potem zaglądam do roaming Mozilla, profil i z profilu usuwam wszystko prócz xulstore.json. Po usunięciu wklejam to zachowane w folderze na pulpicie. I to wszystko. Uruchamiam FF 93, zalogowany wszędzie - idealny. Parę minut, to nic strasznego. Przypinam do paska. Gites.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post12 paź 2021, 10:47

Przerobiłam na portable sporo przeglądarek, ale używam zainstalowanego Firefoxa. Gdyby coś się w nim zepsuło, to mogę użyć jego dowolnej wersji portable, począwszy od stabilnej, a skończywszy na tej dla deweloperów. Ale powinnam zaktualizować przeglądarki portable. W Firefox zero, który miał nie mieć rozszerzeń, zainstalowałam: I don't care about cookies, AdGuard Add Blocker, oraz coś co blokuje automatyczne odtwarzanie filmów. Po prostu bez blokowania skryptów filmy automatycznie się odtwarzały, a to mi się nie podobało. Teraz wystarczy kliknąć, aby odtworzyć dany film. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post12 paź 2021, 16:14

Iceveasel 93 - profil skopiowany i wymieniony z FF 93, a netflix nie pójdzie. :(
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post13 paź 2021, 11:38

SlimJet, na Linux, jak go zaktualizuję, to muszę pewien plik umieścić w jego folderze inaczej nie będzie odtwarzał filmów w formacie mp4, czyli np. na YouTube. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post13 paź 2021, 19:23

Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości