Wymiana karty graficznej na nową.

Skomentuj Nasze poradniki na www.hotfix.pl Chcesz zamieścić swój poradnik? Dodaj poradnik (dostępne po zalogowaniu na stronie)
Regulamin forum
Posty w tym dziale wymagają zatwierdzenia. Komentarze prosimy zamieszczać na stronie głównej portalu. Osoby zainteresowane dodaniem swojego poradnika mogą to zrobić poprzez odpowiedni formularz znajdujący się pod tym adresem (formularz dostępny po zalogowaniu na stronie).
Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Wymiana karty graficznej na nową.

Post23 gru 2008, 02:10

Artykuł opisuje, jak postępować krok po kroku w przypadku wymiany dotychczasowej karty graficznej na nową oraz co zrobić, gdy korzystaliśmy do tej pory ze zintegrowanej karty graficznej, a mamy zamiar podłączyć nową kartę do złącza AGP, bądź PCI-Express. Zapraszam do czytania, wejdź -> Zmiana karty graficznej na nową. Wyłączenie zintegrowanej karty graficznej w BIOS-ie.

Furion777

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2010, 00:56

Wymiana karty graficznej na nową.

Post13 sty 2010, 15:52

Zmiana karty wiąże się także ze zmianą sterowników,a sterowniki nie są całkowicie usuwane poprzez panel dodaj/usuń nie poruszyłeś kwestii tego,że mogą zostać wpisy w rejestrze oraz pozostałości po driverach,oraz procesy typu Ati2evxx.exe.
Po odinstalowaniu sterowników z panelu dodaj/usuń najlepiej ściągnąć program Driver Cleaner
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Wystarczy zaznaczyć pozycje związane z naszą kartą graficzną,oraz wcisnąć przycisk "clean" a program za nas usunie pozostałości po driverach.
Pozdrawiam Furion777

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Wymiana karty graficznej na nową.

Post13 sty 2010, 19:51

Odinstalowanie sterowników poprzez Dodaj/Usuń programy wiąże się z usunięciem czołowych plików wykonywalnych .exe aktywujących sterowniki ekranu, a co za tym idzie całkowite wyłączenie sterownika.
Myślisz, że Driver Cleaner usuwa wszystkie pozostałości po sterownikach z systemu ? Mylisz się.
A zdajesz sobie sprawę z tego, jakiego bigosu może przysporzyć deinstalacja sterowników karty graficznej ATI poprzez Driver Cleaner użytkownikom początkującym, w momencie gdy mikroukład ich płyty głównej to dzieło ATI/AMD ?
Driver Cleaner nie dzieli sterowników na chipsetu płyt głównych i karty graficzne, lecz wrzuca wszystko do jednego wora.

To poradnik dla początkujących. Do wszystkiego można się przyczepić.

Furion777

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2010, 00:56

Wymiana karty graficznej na nową.

Post13 sty 2010, 20:02

Nie mogę się zgodzić.
Chodzi mi o kolejność.
Dodaj/usuń next Driver Cleaner,mówimy tutaj cały czas o całkowitym usunięciu pozostałości po driverach.
Według mnie Driver Cleaner to dodatek "odkurzacz",który zbiera pozostałości po driverach,a Ty chyba mnie zrozumiałeś,że ja ten program traktuje jako jedyną słuszną formę usuwania sterowników.
Co do bigosu to,jakiego bigosu?
Przecież zaznaczenie pozycji,które mają w nazwie ATI może jakoś "narobić bigosu"?
Jeżeli chodzi o pliki wykonywalne exe aktywujące sterownik ekranu to tutaj się nie zgodzę.
Kilka dni temu zmieniałem kartę graficzną z x1950xt na GTX'a 260,oczywiście usunąłem sterowniki z dodaj/usuń po instalacji karty w menadżerze zadań nadal był widoczny sterownik od ATI,po "czystce" Driver Cleaner,sterownik więcej się nie uruchamiał (został usunięty) więc opieram się na swoim doświadczeniu a nie domysłach.
To jest poradnik dla początkujących- owszem,ale skoro jest możliwość komentowania i wtrącenia swoich kilku groszy,postanowiłem,że z niej skorzystam.
Driver Cleaner usuwa TYLKO sterowniki powiązane z pakietem ATI jaki wybraliśmy podczas instalacji.
Nie usunie czegoś czego nie ma,bądź czegoś czego nie zaznaczyliśmy,a jeżeli ma się jakieś wątpliwości to od tego jest chyba forum.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Wymiana karty graficznej na nową.

Post13 sty 2010, 20:16

Furion777 pisze:Przecież zaznaczenie pozycji,które mają w nazwie ATI może jakoś "narobić bigosu"?

Miałem na myśli, to iż w przypadku płyt głównych z mikroukładami (chipsetami) ATI/AMD sterownik do chipsetu instaluje się równocześnie ze sterownikiem zintegrowanej karty graficznej.
Spotkałem się z sytuacją, że deinstalacja sterownika zintegrowanej karty graficznej wiązała się z jednoczesną deinstalacją sterownika mikroukładu płyty głównej, ponieważ Driver Cleaner nie rozdzielał tych pozycji, o czym użytkownik, który nie miał nigdy z tym styczności jest tego zupełnie nieświadomy.
Furion777 pisze:a Ty chyba mnie zrozumiałeś,że ja ten program traktuje jako jedyną słuszną formę usuwania sterowników.

Rzeczywiście, nie do końca Cię zrozumiałem, a w zasadzie nie doczytałem.
Furion777 pisze:ale skoro jest możliwość komentowania i wtrącenia swoich kilku groszy,postanowiłem,że z niej skorzystam.

Oczywiście, wszelkie komentarze są jak najbardziej mile widziane.



  • Reklama

Wróć do „Poradniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości