Problem z dźwiękiem w słuchawkach :(

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Adrian_P

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2009, 00:09

Problem z dźwiękiem w słuchawkach :(

Post12 lip 2009, 00:11

Witam. Otóż mam problem jak większość chyba ludzi miało. Po podłączeniu słuchawek do pilota od głośników (głośniki Creative 5.1) nie mam dźwięku na stronach www. Takich jak wrzuta, youtube. Znaczy się dźwięk jest ale prawie w ogóle niesłyszalny i tylko wtedy jak siła głosu jest na full. Bo dźwięk w słuchawkach jest jak słucham piosenek przez winampa z hdd. A jak odłącze słuchawki to głos na stronach jest.

Już próbowałem z rejestrem, reinstalacja flasha, reinstalacja sterowników, suwaki głośnosci mam wszystkie na full i nic nie pomaga. Co najgorsze to chodziło i przestało chodzić samo. Już kiedyś tak miałem i samo się naprawiło ale po dłuższym okresie.

Używam FF i IE i na tych dwóch jest identycznie.

Jaka może być przyczyna?

Liczę na pomoc.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2009, 10:24 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodałem polskie znaki diakrytyczne.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Problem z dźwiękiem w słuchawkach :(

Post12 lip 2009, 10:46

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Słuchawki masz podłączone do głośników ?
Jeżeli tak to jest problem z podłączeniem, konflikt pomiędzy głośnikami i słuchawkami lub nieprawidłowe ustawienia.
A jak jest jak podłączysz bezpośrednio słuchawki do komputera - tylnego lub przedniego panela ?
Jakie masz kodeki ?
Dobrze będzie jak jednocześnie napiszesz jaki masz system, płytę główną oraz kartę dźwiękową.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Adrian_P

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2009, 00:09

Problem z dźwiękiem w słuchawkach :(

Post12 lip 2009, 18:26

Po podłączeniu samych słuchawek do panelu z tyłu kopmutera działaja.
Co do kodeków to mam tylko ffdhow i real alternative,
System XP z sp3, płyta główna to ASRock K7VT4A+ a karta muzyczna to zintegrowana z płytą główna VIA AC'97 Enhanced Audio Controller PCI. Jak cos to głośniki to Creative P5800

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Problem z dźwiękiem w słuchawkach :(

Post13 lip 2009, 10:00

Jeżeli słuchawki działają oddzielnie to :
1. mogą być nieodpowiednie do głośników, sprawdź na innych.
2. nie łączy w głośnikach, uszkodzone gniazdo, sprawdź - i tu prawdopodobnie jest problem. :(
3. sprawdź na różnych ustawieniach
Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> Głośność -> Ustawienia głośników -> Zaawansowane.

Klik :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

4. może jeszcze wystarczy odpowiednio ustawić w panelu sterowników.
/ mam inną kartę /.

Edit : nigdy tego nie robiłem ponieważ nie miałem takiej potrzeby / zwykłe głośniki stereo /
ale jeszcze możesz ,,pomanipulować" z kodekami.
Doinstalować do obecnych kodeków AC3Filter odpowiedzialny za rozdzielenie sygnału i w nim ustawić 5.1 lub inne :
http://hotfix.pl/infusions/pro_download ... hp?did=152
lub odinstalować kodeki FFDShow, przeczyścić komputer CCleanerem :
http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=158
U góry po lewej ,,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
póżniej ,,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
/ podczas instalacji odchacz ,,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.
Zainstalować kodeki K-Lite Codec Pack Full : Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Jeżeli po instalacji tych kodeków będą podwójne napisy w filmach to PPM / prawym przyciskiem myszki /na ikonkę kodeków w tray`u -> Direct VobSub (auto - loading version) ,,Misc" zaznacz v ,,Hide subtitles" i ,,Zastosuj" - OK.
Real Alternative zostaw. :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 45 gości