Zwiększenie wydajności ram

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Zwiększenie wydajności ram

Post14 paź 2009, 10:18

mam pytanie czy ten sposób opisany w tych 2 linkach naprawdę zwiększa wydajność ram? ponieważ mam 256 ram i spróbowałbym to zrobić ale nie przywykłem do zmian w rejestrze i nie chciałbym czegoś zepsuć

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Zwiększenie wydajności ram

Post14 paź 2009, 10:58

W kluczu pisze Alwyasunloaddll , czyli moduły dll będą się somoistnie usuwać z pamięci myślę, że to pomoże. Podobnie działa program Minimem, na hotfixie jest poradnik rokko - Minimem - skuteczna optymalizacja pamięci RAM. Ten program również usuwa niepotrzebne moduły z pamięci, można wybrać co jaki czas, i dla jakich procesów.

A to drugie też może zoptymalizować Ci pamięć, system wtedy będzie używał maksymalnie Ramu do wartości jakiej ty określisz (w procentach), po przekroczeniu tego użycia, załóżmy, że to będzie 95% użycia pamięci, system zacznie używać pliku pamięci wirtualnej (pagefile.sys).
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Zwiększenie wydajności ram

Post14 paź 2009, 11:05

Nigdy tego nie robiłem.
Pewne i bezpieczne :
1. Minimem - skuteczna optymalizacja pamięci RAM.
Minimem - skuteczna optymalizacja pamięci RAM.
[ Skomentuj ].
2. Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Efekty wizualne -> Niestandardowe zaznacz tylko 3 pozycje :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
-> Zastosuj -> OK -> OK.
3. C:\Widok -> Lista następnie C:\Narzędzia -> Opcje folderów -> Widok -> Zastosuj do wszystkich folderów
- Zastosuj - OK :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Póżniej dostosowujesz odpowiednio do swoich potrzeb/uznania w Widok.
4. Wyłączenie zbędnych usług.
5. Czyszczenie komputera np. CCleanerem, Eusing Free Registry Cleanerem, co jakiś czas gruntowny scandisk oraz defragmentacja :
viewtopic.php?f=34&t=2607&hilit=+Eusing+Free+Registry+Cleaner
6. Optymalizacja Systemu Windows.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Zwiększenie wydajności ram

Post15 paź 2009, 15:48

a wyłączyć usługę indeksowania na dysku dla wszystkich podfolderów i plików? czy warto mieć ją włączoną?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Zwiększenie wydajności ram

Post15 paź 2009, 15:53

Indeksowanie w założeniu przyśpiesza wyszukiwanie plików w systemie Windows. Jeżeli z tego rzadko korzystasz możesz wyłączyć. Trochę zajmie czasu zastosowanie atrybutu do wszystkich plików i katalogów.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości