Co polecacie na WP

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Co polecacie na WP

Post18 cze 2013, 13:10

Witam. Otóż ostatnimi czasy myślałem nad zrobieniem strony a raczej takiego bloga na systemie Wordpress. W sumie standard. Tak teraz zastanawiam się czy wybierać między wordpress.com lub właśnie blogspot od google? Czy jakiś darmowy serwer z zainstalowanym WP? Myślałem nad płatnym hostem, ale dużo tego że nie mam pojęcia co jest najbardziej mniej kłopotliwe ze strony firm :) Myślę że ktoś ma lub robił podobne stronki tudzież podpowie mi co najlepiej zda w moim przypadku lepszy egzamin.

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Co polecacie na WP

Post18 cze 2013, 16:09

Dobry na początek będzie unixstorm..

Lepiej od razu na płatnym jeśli chcesz na ty kiedyś zarobić

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Co polecacie na WP

Post18 cze 2013, 16:51

Na razie nie myślałem aż tak daleko. Ale no w porządku. unixstorm? A co powiecie o linuxpl.com albo webd czy ovh? Poza tym jak wygląda zakup takiego hostingu tak jak np kupuje się w sklepach itp?

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Co polecacie na WP

Post18 cze 2013, 22:27

Na stronie hostingu zamawiasz pakiet, który Ciebie interesuje, na początek wystarczy podstawowy z dostępem do bazy danych. Zależy od firmy, ale przeważnie jest okres testowy w czasie którego należy uiścić opłatę za rok z góry. Ceny za podstawowy pakiet rozpoczynają się od 25 złotych wzwyż za rok hostingu. Do hostingu należy dokupić domenę, niektóre hostingi oferują ją za 1 wraz z hostingiem, jednak należy sprawdzić ile będzie kosztowało przedłużenie, bo może okazać się o wiele droższe niż kupienie domeny bez promocji.

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Co polecacie na WP

Post18 cze 2013, 22:38

Hmm... Wiadomo moc marketingu działa cuda. Tylko większość ludzi idzie na to a nie zwraca uwagi na małe druczki, gdzie jest napisany haczyk :(

A jak to jest z tymi hostingami ogólnie? Bo czytam od jakiegoś czasu informacje na temat różnych usług hostów WWW. Najwięcej pozytywów cieszy się linuxpl.com nawet chyba żadnego negatywa w opnii nie widziałem. Przy innych niektórych dużo negatywów. Oczywiście w większości dotyczą one supportu i kontaktów. Choć zdarzały się opinie na temat oszustów itp.

Zastanawiam się tylko jak się ma ilość miejsca a miesięczny transfer. Z tego co wiem to CMS mało zajmuje. Pewnie do 10-20mb dawno nie instalowałem tych cms na darmowych hostingach, ale dałem se spokój z darmowymi z powodu reklam :) i myślę chyba nad płatnym. Więc chodzi mi o to czy wystarcza np najmniejszy pakiet czy coś trzeba zwracać uwagę na coś żeby przy okazji na przyszłość się przygotować? Tak przy okazji zastanawiam się po co oferują tyle tych e-mail i tych baz mysql chyba do obsługi WP takiego wystarczy jeden?

Awatar użytkownika
bajbus

Ekspert
Posty: 632
Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:10
Lokalizacja: Działdowo

Co polecacie na WP

Post18 cze 2013, 23:20

Co do linuxpl.com mój kolega miał od nich hosting jak chcesz podam ci jego gg i wszyskiego sie dowiesz
Hotfix
Pozdrawiam,
Obrazek :)

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Co polecacie na WP

Post19 cze 2013, 00:42

Linuxpl.com dobre na początek ale nie najtańsze. Dlaczego pisałem o unixstormie? Blog rokko na nim stał.

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Co polecacie na WP

Post19 cze 2013, 09:20

heros1303 pisze:Tak przy okazji zastanawiam się po co oferują tyle tych e-mail i tych baz mysql chyba do obsługi WP takiego wystarczy jeden?


Do WP wystarczy jedna, ale jakbyś chciał potestować inny cms jednocześnie to masz dodatkowe bazy

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Co polecacie na WP

Post19 cze 2013, 19:51

W sumie można też jedną ale trzeba wtedy stosować coś co się nazywa prefix tabel w bazie danych, czyli jedna baza ma baza1_, a druga baza2_

Wtedy tabele o tej samej nazwie mają swoje prefixy:
baza1_config
baza2_config.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Co polecacie na WP

Post19 cze 2013, 20:12

Spoko. Czyli w razie co brać pod uwagę linuxpl.com i być może ovh i unistorm? Bardziej chylę się ku linuxpl.com z powodu braku negatywów na różnych forach.

Czy coś w sprawach www i hostingach płatnych + WP powinienem jeszcze wiedzieć czy nie?

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Co polecacie na WP

Post19 cze 2013, 20:43

Co do tego hostingu to jednak różnie tam też bywało

Kod: Zaznacz cały

http://kubofonista.net/o-tym-jak-linuxpl-com-mnie-zalatwil

Kod: Zaznacz cały

http://www.wykop.pl/link/226356/umowa-jaka-umowa-uwazaj-gdzie-kupujesz-hosting/


To było jednak jakiś czas temu, teraz nie wiem jak tam jest.

Co do ovh to tam ja sobie odpuszczam, raz tam miałem stronę i nie szło wejść na nią. Ciągle przeciążenie serwera, łącza, choroba wie jeszcze czego. Ogólnie omijam hostingi z tej serwerowni, po stokroć lepsze są hostingi trzymające maszyny w serwerowni hetznera. Zazwyczaj nie ma problemu, a jak są to znaczy, że firma chciała zaoszczędzić i połasiła się właśnie na OVH i tam podnajmują maszyny. Wtedy uciekam od nich jak od ognia bo od razu są problemy.

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Co polecacie na WP

Post19 cze 2013, 21:55

Grrrr.... Niezłe teksty. W drugim linku. Jakoś nie widzi mi się miewania problemów które mają mieć taki obieg spraw. Weźcie teraz znajdzie serwer który stwarza najmniej problemów. Pytanie tylko czy cena gra role czy nie. Czy serwer za 25 zł na unixstorm będzie miał nikłe problemy niż ten za 50zł z linuxpl.com.
Może to jednak wina szczęścia. Że po prostu go to spotkało a innych userów danego hostinga nie.

Hmm.... pierwszy płatny hosting a takie problemy na samym początku. Na pewno dobrze robię pytając się aby nie nadziać się jak inni. Warto doświadczeniem się dzielić.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Co polecacie na WP

Post19 cze 2013, 22:38

Kiedyś HotFix był też na ich serwerze, było to konto za 300 złotych. Pięknie chodziło, niestety potem też były problemy jak strona się rozrosła. Dwa razy faktycznie też było ostrzeżenie o optymalizacji skryptu i raz blokada konta. Niestety, nie było co optymalizować, a że strona rosła z dnia na dzień trzeba było szukać czegoś innego bo linuxpl już dalej to miał drogie konta VPS i dedyki. Na to nie było nas stać. Poszliśmy do iswift, tam na początku było wydajnie, potem przenieśli się do OVH i straszne lagi się pojawiły.

Niestety, trzeba było już myśleć o czymś porządniejszym, poszliśmy na serwer VPS.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Co polecacie na WP

Post19 cze 2013, 22:44

Czyli co byście polecili w moim przypadku? Nie sądzę aby by miał duży ruch w końcu to tylko będzie blog postawiony na CMS o nazwie WP. A jednak nie wiem na co się podziać? Te serwery VPS pewnie dużo kosztują? Chociaż ja myślałem że VPS są do serwerów gier itp może mi się coś myli z czymś xD

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Co polecacie na WP

Post19 cze 2013, 23:10

Jeśli tutaj Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
to minimum START-3, lepszy Biznes-1. Ogólnie na razie ten prosty, potem zawsze można się przełączyć. Tutaj problemem może być głównie transfer.

Sam VPS też nie jest drogi, a nawet często tańszy od współdzielonego w drogich pakietach
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

ale tutaj jest problem, samodzielna konfiguracja, która trochę zabiera czasu. No ale wydajność sto razy lepsza.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości