Hosting i Projekty Graficzne

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
andamel

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 21 cze 2010, 23:55

Hosting i Projekty Graficzne

Post05 lut 2013, 20:25

Witam,

1. Od pewnego czasu zacząłem się zajmować projektowaniem graficznym stron i stawianie ich na serwer wybrany przez klienta.
2. zastanawiam się czy nie lepiej byłoby założyć Działalność, a następnie zainwestować w serwer i założyć Hosting typu:

Kod: Zaznacz cały

http://proserwer.pl/
i projektować www z propozycją darmowego hostingu dla moich klientów.
3. oczywiście HOSTING sam z siebie dla indywidualnych ludzi też prowadzić, będzie normalny panel logowania itd.

w chwili obecnej jestem nastawiony na same projekty, ale w międzyczasie projektuje stronę Hostingową, i chciałbym się edukować w kierunku HOSTINGU: polećcie jakąś książkę coś, aby dowiedzieć się czegoś na ten temat, ponieważ jestem "zielony" ale szybko przyswajam wiedzę. do tej pory raz stawiałem lipny serwer na apachu lat temu z 10 :) ojciec coś tam potrzebował zwykłego stawiałem go na WIN ME :P o ile dobrze pamiętam, bynajmniej nie udało mi się zainstalować żadnej bazy danych itd. nie kminiłem tego wtedy jeszcze a teraz coś tam chcę się douczyć logiczne.

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Hosting i Projekty Graficzne

Post06 lut 2013, 00:23

Dałbym sobie spokój z hostingiem, fizycznie i tak to jest jedna z kilku serwerowni typu ovh lub hetzner, Ty tylko byś wynajmował szukając klientów. Rynek ten w Polsce jest już przesycony, hostingi padają jak muchy.

Robiąc stronki i chcąc mieć ofertę dla klientów lepszym rozwiązaniem bedzie kupienie konta reseller, wtedy klienci będą mieli swoje panele, a Ty będziesz mógł nimi zarządzać

andamel

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 21 cze 2010, 23:55

Hosting i Projekty Graficzne

Post06 lut 2013, 19:36

hm... a jakbym założył coś tylko pod klientów ;> dało by rade ? bez hostingu znaczy hosting tylko dla mojego klienta... projekt + hosting ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Hosting i Projekty Graficzne

Post06 lut 2013, 21:10

Jeśli chcesz mieć dużo klientów to serwer dedykowany i podzielić go ale jak dla mnie nieopłacalne. Na małe strony w zupełności wystarczy konto resellerskie.

Trochę na ten temat

Kod: Zaznacz cały

http://www.webhostingtalk.pl/topic/41-faq-o-kontach-resellerskich/
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

andamel

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 21 cze 2010, 23:55

Hosting i Projekty Graficzne

Post06 lut 2013, 22:15

to na cholerę napisałem 7stron BP ? heh... może masz racje z tymi resami... polecicie coś dobrego na początek... znaczy hehe DOBRE to miało być moje :P a że się wstrzymujemy to polećcie coś co ja będę musiał wygryźć xD

grunt to zaje... CEL :)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Hosting i Projekty Graficzne

Post06 lut 2013, 23:02

Dla mnie dobre serwery to hetzner w Niemczech

Kod: Zaznacz cały

http://www.hetzner.de/
. Nigdy z nimi nie miałem problemów, w przeciwieństwie do maszyn wynajmowanych w OVH i w Polsce. I tak wszystko stoi głównie na tych dwóch pierwszych (mówię o polskich hostingach) Teraz sobie policz ile Ciebie to wyniesie i czy się opłaca.

Ale jeszcze sporo zależy jakie strony tam chcesz trzymać, z iloma userami i jakim ruchem. Bo na stronki biurowe to wystarczy nawet konto współdzielone dzielić. Przy 10 tysiącach userów (w sumie) na dzień to już potrzebujesz VPSa bo hosting shared nie wyrobi. Powyżej 25-30 tys myślałbym nad porządnym VPSie, a potem dedyk.

A i jeszcze jedno....nikt nie broni Tobie nocą w ramach prac serwisowych przenieść się na lepszą maszynę :D a klient i tak niewiele się skapnie w czym rzecz :P
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

andamel

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 21 cze 2010, 23:55

Hosting i Projekty Graficzne

Post07 lut 2013, 00:00

10k userow xD heh posłodziłeś mi troche widzę :P

puki co miałem 5 "zleceń" projektowałem i zakładałem na typowych serwach.. pro, nazwa, domena... pracuje nad rklama i opracowuje jakis biznes plan, może się przydać, a może i szybciej - sponsor itp

lament

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2012, 10:31

Hosting i Projekty Graficzne

Post08 lut 2013, 00:43

Możesz też zobaczyć ofertę XXX Na sam początek, jak nie utrzymujesz wiele stron to w zupełności Ci wystarczy. Takie wyśrodkowane rozwiązane pomiędzy zwykłym hostingiem współdzielonym, a serwerem dedykowanym.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2013, 00:43 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: i zaraz spam, chociażbyś trochę posiedział na forum, a tak co, usuwam



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości