Jak założyć sklep internetowy?

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Jak założyć sklep internetowy?

Post11 kwie 2014, 22:08

Hej chcę założyć sklep internetowy, ale zupełnie nie wiem od czego zacząć. Wiem że będzie mi potrzebna kupiona domena, ewentualnie serwer, ale jak zacząć i od czego?

Chodzi mi aby założyć coś podobnego do tego:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Mianowicie żeby miało własną galerię, opcję kup teraz, zaraz po kupnie możliwość wpłaty (razem z opcją wysyłki) z różnych banków (jak na allegro możliwość wyboru) na moje konto, czyli ogólnie sklep internetowy.

Co polecacie? Jak się do tego zabrać?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Jak założyć sklep internetowy?

Post12 kwie 2014, 09:27

@Maciak Plock, to jest bardzo rozległy temat. Napisz do mnie na priv lub gadu gadu.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Jak założyć sklep internetowy?

Post12 kwie 2014, 22:01

Maciak Plock pisze:żeby miało własną galerię, opcję kup teraz, zaraz po kupnie możliwość wpłaty (razem z opcją wysyłki) z różnych banków (jak na allegro możliwość wyboru) na moje konto, czyli ogólnie sklep internetowy.

Ogólnie ma to być prosty sklepik :) nic więcej nie potrzeba myślę

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Jak założyć sklep internetowy?

Post12 kwie 2014, 23:34

Joomla oraz virtue mart

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Jak założyć sklep internetowy?

Post13 kwie 2014, 20:41

Pod mały i średni sklep Wordpress + plugin WooCommerce.
Pod większy Prestashop.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Jak założyć sklep internetowy?

Post19 kwie 2014, 18:24

rokko właśnie czytałem trochę o tych sklepach, i czytałem opinie że po co robić Wordpress + plugin WooCommerce, skoro jest już gotowy sklep - chodzi mi tu o prestashop czytałem że jest dla małych i średnich firm, trochę się z nim pobawiłem i bardzo mi się podoba :)

Zbyszek377

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2014, 13:29

Jak założyć sklep internetowy?

Post11 cze 2014, 23:41

Maciak Plock pisze:Hej chcę założyć sklep internetowy, ale zupełnie nie wiem od czego zacząć. Wiem że będzie mi potrzebna kupiona domena, ewentualnie serwer, ale jak zacząć i od czego?

Chodzi mi aby założyć coś podobnego do tego:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Mianowicie żeby miało własną galerię, opcję kup teraz, zaraz po kupnie możliwość wpłaty (razem z opcją wysyłki) z różnych banków (jak na allegro możliwość wyboru) na moje konto, czyli ogólnie sklep internetowy.

Co polecacie? Jak się do tego zabrać?


Jeśli to Twój pierwszy biznes, koniecznie musisz zgłosić i zarejestrować się w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej. Następnie w Urzędzie Statystycznym otrzymasz wpis do REGON, w wybranym banku otworzysz firmowe konto. Czeka też Ciebie wizyta w ZUS-ie i Urzędzie Skarbowym. To na tyle. Nie musisz w pierwszej kolejności kupować domeny, ale dobrze mieć ją odrazu ponieważ lepiej się pozycjonuje. Ja załozyłem sklep na sky-shop, myślałem sceptycznie co do tej formy sprzedaży. Ale po pewnym czasie się przekonałem że nie miałem racji.
Dużym plusem tej firmy jest to że dają integracje z hurtowniami w cenie abonamentu. I mają bardzo dużą ilość hurtowni chyba mi się zdaje że ponad setka, jest z czego wybrać. I TY sobie wybierzesz. Ale nie będę Cię zanudzał jak chcesz to poczytaj sobie jak założyć sklep internetowy na stronie:

Kod: Zaznacz cały

http://sky-shop.pl/jak_otworzyc_sklep_internetowy/

Kezar

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 07 lut 2012, 07:53

Jak założyć sklep internetowy?

Post13 cze 2014, 00:18

Typowe systemy obsługujące sklepy to: OpenCart, PrestaShop, Magento.

jakon45

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2014, 15:33

Jak założyć sklep internetowy?

Post16 cze 2014, 15:42

Maciak Plock pisze:Hej chcę założyć sklep internetowy, ale zupełnie nie wiem od czego zacząć. Wiem że będzie mi potrzebna kupiona domena, ewentualnie serwer, ale jak zacząć i od czego?

Chodzi mi aby założyć coś podobnego do tego:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Mianowicie żeby miało własną galerię, opcję kup teraz, zaraz po kupnie możliwość wpłaty (razem z opcją wysyłki) z różnych banków (jak na allegro możliwość wyboru) na moje konto, czyli ogólnie sklep internetowy.

Co polecacie? Jak się do tego zabrać?

Nie taki diabeł straszny
Domena jest potrzebna ale może być dołączona później. Alby mieć sklep na samym początku musisz koniecznie zgłosić i zarejestrować się w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej. Następnie w Urzędzie Statystycznym otrzymasz wpis do REGON, w wybranym banku otworzysz firmowe konto. Czeka też Ciebie wizyta w ZUS-ie i Urzędzie Skarbowym. To na tyle. A jeżeli chciałbyś wiedzieć więcej o założeniu sklepu to wejdź na stronę sky-shop.pl/jak_otworzyc_sklep_internetowy/. Dalej już jest prosto z górki.
Najfajniejszą sprawą jest możliwość dropshippingu, czyli sprzedaży bez magazynowania. Klient mi płaci za towar, a ja się rozliczam z hurtownią. Całą resztą związaną z przechowywaniem i wysyłką zajmuje się hurtownia. Od niedawna jest możliwość integracji z systemem księgowości Subiekt GT i Firma. Sky-shop wzbogacił się o duża ilość zintegrowanych hurtowni, jest ich ponad 100.



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości