Layout i WordPress

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Layout i WordPress

Post02 lis 2013, 19:52

Witam. Otóż ostatnio myślę nad layout mojej strony. Ponieważ żadne free layouty do pobrania mi nie podpasują myślę nad zrobieniem własnej. Problem jednak w tym że nie wiem jak się za to brać? Podstawy HTML, CSS znam jako tako. Potrafię zrobić czystą stronę z grafiką używając tych dwóch rzeczy. Czy po zrobieniu np takiej strony z grafiką wystarczy po wpisywać 1-3 polecenia dotyczące wpisów, komentarzy i dodawania czy to trochę na dłuższą metę? Więcej rzeczy z zakresu PHP którego nijak nie ogarniam. Tych różnych znaków :)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Layout i WordPress

Post02 lis 2013, 20:26

Oj to trochę więcej pracy. Ja proponuję inaczej na początek się za to zabrać. Znaleźć jednak darmową o takim układzie jaki się Tobie podoba i jego zmienić. Jak to zrobić? Zainstaluj dodatek Firebug i firephp do firefoxa. Klikasz prawym przyciskiem na wybranym elemencie strony i wybierasz zbadaj element w firebug. Wtedy zobaczysz jaki to fragment CSSa w pliku i zmieniasz wg uznania.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Layout i WordPress

Post02 lis 2013, 21:18

Hmm..... No właśnie. Bo wydaje mi się że tak normalną stronę nie będącą oparta na żadnym skrypcie to bym potrafił zrobić. Po ucinać grafikę itp. Ale w tym przypadku przy użyciu czystego kodu html/css i grafiki nie mam opcji wysyłania komentarz ów do danych artykułów. W senie odwiedzający. Trudno będzie chyba znaleźć z układem o jakim ja myślę.

Orientujesz się może na jakich stronach z darmowym layoutami mogę znaleźć najwięcej? Tak aby mieć duży zakres wyboru? Bo wpisując a to style/layouty czy templates free wychodzą mi takie, gdzie jest co najwyżej 8-12 wyników góra 20 i wszystko. Nie wszystko tez darmowe co najlepsze xD

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Layout i WordPress

Post02 lis 2013, 22:23

Kod: Zaznacz cały

http://www.designrazzi.com/2013/free-wordpress-themes/

Kod: Zaznacz cały

http://wordpress.org/themes/


Może coś z tego wybierzesz ;)
Jeżeli nic się Tibie nie spodoba to wybierz theme podobny układem do tego co chciałbyś mieć. Bazując na nim powinieneś umieć pozmieniać grafiki w nim.

Domiantis

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 25 maja 2014, 00:14

Layout i WordPress

Post26 maja 2014, 12:20

To powiem trochę z własnego doświadczenia jeśli chodzi o Wordpress , skórek jest dużo i na prawdę jest w czym wybierać. Początki są jak u każdego mizerne (ale nikt nie został milionerem od urodzenia) jednak z czasem nie podobają się skórki i chce się mieć własną unikalną , w tedy zaczyna się grzebanie w nich. Tak jak kolega napisał wyżej dobrze jest sobie pobrać jakąś i ją pozmieniać do własnego upodobania , tworzenie od samiuśkiego początku nie dość że pracochłonne to jeszcze przydała by się lepsza znajomość CSS HTML (mowa o mnie, nie wiem jak u kolegi).



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości