Nauka programowania do E.14

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
Awatar użytkownika
samel15

Użytkownik
Posty: 222
Rejestracja: 17 cze 2012, 12:37
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem

Nauka programowania do E.14

Post24 kwie 2017, 15:57

Hej polecicie jakieś książki obejmujące tematyką HTML5, CSS3 i Javascripta najlepiej z Jquery? Mogą być różne może być jakaś seria, ale żeby obejmowały nowe standardy no i żeby były napisane w przystępny sposób. Za co w ogóle zabrać się przy podejściu do programowania. Mam niedługo e.14 i podczas przygotowań zaczęło mi się to podobać może macie jakieś propozycje co trzeba by było przeczytać w takiej sytuacji :)
Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Nauka programowania

Post25 kwie 2017, 20:52

Hej, uczę do E14 w technikum. Zdawalność 85% rok w rok. Dokładnie przedmiot Witryny i Aplikacje Internetowe. Powiedz mi kiedy Masz egzamin? Bo normalny to styczeń, więc jeśli niedługo to albo poprawka albo przyszły styczeń. Wtedy mogę pomyśleć czego warto się uczyć, bo przy krótkim terminie to raczej tego co może faktycznie być na egzaminie.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
samel15

Użytkownik
Posty: 222
Rejestracja: 17 cze 2012, 12:37
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem

Nauka programowania do E.14

Post26 kwie 2017, 00:05

Egzamin jest jakoś w połowie czerwca, nietypowy termin bo to nie technikum tylko szkoła policealna. W lutym mielismy e13 (zdane :D ). Czasu mało a przez studia (inny kierunek) i pracę nie miałem wystarczająco dużo czasu żeby dobrze do tego przysiąść. Dopiero od świąt mocniej ruszyłem wydaje mi się że html i css jest już na zadowalającym poziomie, gorzej z resztą JS, PHP, C++. SQL-średnio, muszę go powtórzyć, ale sporo pamietam z zajęć. Także będę wdzięczny za podpowiedzi co do samego egzaminu, jak i tego czym warto się zainteresować jeśli chodzi o programowanie gdybym zdecydował się dalej pójść tą scieżką co jest mocno prawdopodobne (a przynajmniej chciałbym).
Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Nauka programowania do E.14

Post01 maja 2017, 15:40

No to Pokorskiej. Egzamin E14, są trzy części w Helionie. Idealne do powtórzenia. jQuery to nie ma szans aby było na E14.
Raczej w części praktycznej to standard od lat, a więc: umiejętność pisania w HTML5 i DIVów (linki, listy z obrazkami i bez), formularze.
Z php to też raczej standard, łącz się do bazy poprzez mysqli_connect (mysl_connect nie chodzi na nowym xampie), a tu wstawianie danych do bazy i wyciąganie.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości