Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
jazz

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2011, 14:27

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post24 mar 2011, 15:45

Może jesteście w stanie mi pomóc.
Poszukuję bardzo dobrego serwera, najważniejsze żeby był stabilny i szybki, choć oczywiście im mniejsza cena tym lepiej. Możecie coś poradzić?
Na serwerze ma się znajdować sklep internetowy.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2011, 15:45 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: korekta tytułu tematu, poprawiłem pisownię. //XMan

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post24 mar 2011, 15:48

Najpierw zadam pytanie. Czy dopiero zaczynasz? W sensie nikt o Tobie jeszcze nie wie? Ile jesteś gotów na początek wydawać miesięcznie i jakie wydatki jesteś gotów ponosić później? Czy prognozujesz szybki wzrost klientów i ewentualnie jesteś skłonny przenieść się potem na coś lepszego?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

waldi91

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2011, 09:40

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post28 mar 2011, 11:21

Ja mam sklep na hostingu od UTI

Kod: Zaznacz cały

http://www.uti.pl/uslugi/hosting
. Co dla mnie było ważne musi być tanio, a tu najtańszy serwer wychodzi 37 zł. Ja się jeszcze nie zawiodłem.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2011, 11:21 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: W mojej opinii spam ;) Link usuwam

tata

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2011, 20:00

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post19 kwie 2011, 12:36

jazz, zależy od tego na jakim silniku sklep ma stać. Gotowy system e-commerce, np. Magento czy PrestaShop? Czy może coś bardziej zaawansowanego i przystosowanego pod własne potrzeby, tj. skrypt autorski?

Załóżmy, że silnik do Magento. Jest to dość mocno pamięciożerny skrypt, więc nie postawisz go na byle jakim serwerze. Wymaga on dobrego i szybkiego VPS'a, a wiadomo - taki serwer tani nie jest.

PrestaShop i inne. Tutaj nie trzeba zbyt wymyślnych hostów. Na początek polecam cenioną firmę linuxpl.com Tanie i dobre serwery. Miałem kiedyś tam forum i nie narzekałem. Wszystko szybko i bezawaryjnie. Support cały czas. Wystarczy napisać na Gadu-Gadu i po chwili otrzymujemy profesjonalną pomoc. Z ręką na sercu - polecam!

Do tego można wykupić domenę, choćby na masternet.pl. Najtańsze odnowienia domen polskich na rynku. Sam korzystam i jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post20 kwie 2011, 23:52

Na początek polecam cenioną firmę linuxpl.com Tanie i dobre serwery.

Niemniej z Hotfixem nie wyrabiało konto 10GB+. Były problemy z obciążeniem, w tym dochodziło do tego, że otrzymywaliśmy mail, iż HF przeciąża serwer.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

tata

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2011, 20:00

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post22 kwie 2011, 11:34

cosik_ktosik pisze:Niemniej z Hotfixem nie wyrabiało konto 10GB+. Były problemy z obciążeniem, w tym dochodziło do tego, że otrzymywaliśmy mail, iż HF przeciąża serwer.

Dlatego właśnie napisałem na początek :)

HF do małych portali nie należy, więc potrzebuje o wiele mocniejszego serwera. LinuxPL jest dobry, ale do czasu.

hostitpl

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2010, 13:33

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post28 kwie 2011, 10:09

@Jazz
Większość firm oferujących serwery współdzielone oferuje kilku - kilkunastodniowy okres testowy.
Zamów kilka takich serwerów, sprawdź, w której firmie jest Tobie najlepiej, masz najlepszy kontakt z pomocą techniczną i serwery działają w porządku. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Pamiętaj, że serwer ma przyczynić się do utrzymania Twojego sklepu i źródła dochodu. Porównywanie ofert pod względem cen i wybieranie najniższej z nich nie jest dobrym pomysłem.

cosik_ktosik pisze:
Na początek polecam cenioną firmę linuxpl.com Tanie i dobre serwery.

Niemniej z Hotfixem nie wyrabiało konto 10GB+. Były problemy z obciążeniem, w tym dochodziło do tego, że otrzymywaliśmy mail, iż HF przeciąża serwer.

Faktem jest, że nie każda strona zmieści się na serwerze współdzielonym.
W większości przypadków transfer czy pojemność serwera nie stanowi dużego problemu, po zoptymalizowaniu baz danych czy plików graficznych zamieszczanych na serwerze problem z transferem znika.

Problem się pojawia gdy bazy danych zaczynają być mocniej wykorzystywane. Wtedy wzrasta wykorzystanie ramu i CPU serwera dedykowanego.

Jednak czy wykorzystywanie zasobów serwer jest czymś złym? Zdecydowanie wpływa na zwiększenie kosztów utrzymania serwisu. Jednak jest niezbitym dowodem na to, ze popularności strony, forum czy bloga rośnie.

arekpio

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2011, 21:34
Lokalizacja: Iława

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post29 maja 2011, 21:46

ogólnie sprawa ma się tak, nazwa.pl krzyczy od razu wpłatę za pół roku, tak samo home.pl, jest jeszcze dorby hostpark, który umożliwia wpłaty miesięczne, prywatnie polecam nazwę dają teraz super szybkie serwery.

Awatar użytkownika
Luk@sz_root

Ekspert
Posty: 350
Rejestracja: 05 lip 2010, 15:51
Kontaktowanie:

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post31 maja 2011, 21:30

Na duże witryny (np. takie jak HF), nie wystarcza serwer wirtualny (dzielenie zasobów serwera z wieloma innymi klientami owego hostingu i zmniejszone zasoby, jak i transfer).
Po prostu pewnym jest, i przewidywalnym, że to kiedyś nie wystarczy.
W takich przypadkach trzeba zamówić serwer VPS, lub nawet serwer dedykowany, owszem koszt spory, a jednak w uzasadnionych przypadkach warto.

Co do linuxpl.
Utrzymuję na nim dwie strony (swoje forum, i na innym koncie stronę www swojej firmy), jak i również strony swoich klientów.
Powiem szczerze, na szybkość nie narzekam, wszystko chodzi szybko i stabilnie.
Nigdy nie było także problemów z niedostępnością serwisu.

Co jeszcze chciałem podkreślić, to naprawdę dobra pomoc administratorów.
Konto nr1 (forum) ma za sobą dość dużą liczbę kłopotów.
Wiele razy musiała być przywracana kopia zapasowa plików, którą oczywiście wykonywał hosting, i wszystko przebiegało sprawnie i bez najmniejszych problemów.
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget.
Obrazek

Awatar użytkownika
BerQ

Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 09 cze 2010, 12:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post01 cze 2011, 16:21

Od siebie polecę Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników .Firma godna zaufania.Aktualnie przenoszą się z atm do nowo powstałego dc na śłąsku.Support jest tam magiczny, Pan Michał zawsze dobrze doradzi i odpowie na każde pytanie.Myślę, że jest to jedna z najlepszych firm hostingowych w Polsce.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników - Zapraszam słuchaczy muzyki elektronicznej

cichy_yyy

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2011, 08:59

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post19 cze 2011, 09:06

Ja posiadam serwer na nazwie.pl. Jestem bardzo zadowolony bo szybkie łącze i sporo miejsca. Koszty oczywiście są, ale coś za coś.

arekpio

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2011, 21:34
Lokalizacja: Iława

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post04 lip 2011, 06:38

dobre serwery posiada nazwa.pl tak z 3 tygodnie temu wziąłem pakiet biznes do mojego serwisu i szczerze powiem jestem zadowolony

tomeco

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2011, 15:46

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post07 lip 2011, 15:52

A ja swój sklep uruchomiłem w hostit.pl, serwery działają przyzwoicie i nie mam powodów do narzekań.

Darius

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2011, 09:15

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post03 sty 2013, 20:42

A chcesz do stworzenia sklepu zatrudnić firmę czy bawić się ze wszystkim sam?

-- 17 lis 2011, 09:54 ---

XXX
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 20:42 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Reklama? Zobacz regulamin.

marekb7

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2013, 23:04

Poszukuję dobrego serwera pod sklep internetowy

Post10 sty 2013, 00:05

Ja swój sklep utrzymuję na serwerze od XXX Polecam! Serwer niezadowny a firma bardzo solidna
Ostatnio zmieniony 10 sty 2013, 00:05 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zamykam, link usuwam, spamerom dziękujemy



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości