Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post05 sty 2015, 18:45

Cześć. Jako że moja strona jest na półmetku i nie długo będę przymierzał się do kupienia domeny, chciał bym zacząć uczyć się pozycjonowania stron, niestety nie mam pojęcia od czego mam zacząć, w internecie jak znajduje to tylko jakieś wybiórcze informacje napisane w skrócie, fakt sporo się dowiedziałem, ale nadal nie rozumiem tego wymieniania się linkami i sporo innych kwestii.
Czy mógł by ktoś polecić jakiś konkretny kurs o pozycjonowaniu ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post05 sty 2015, 20:23

Poczytaj blog Mariusza (rokko). Pogadaj z nim, może coś zdradzi :) On się zawodowo tym zajmuje.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post06 sty 2015, 22:11

Z książek o pozycjonowaniu nic nie polecam, bo informacje są przestarzałe. Ostatnio mieliśmy sporo zmian w algorytmach i literatura papierowa najzwyczajniej w świecie wymaga aktualizacji.

1) Czytaj Planetę SEO i blogi SEO, także zagraniczne które znajdziesz m.in. tutaj Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

2) Zapisz się na kursy mailowe u Marty Gryszko i Sławka Gdaka.
Przykład kursu:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Od tych 2 rzeczy możesz zacząć.

Co odradzam? Kierować się informacjami zdobytymi na forach, bardzo dużo osób celowo wprowadza innych w błąd, aby one nie osiągnęły odpowiedniego poziomu wiedzy. Często to widać, jak user niedoświadczony sparzył się po poradzie nazwijmy to "eksperta" wylewa swoje żale na forum - i ma rację, dezinformacji jest wiele i często są niedomówienia.
Z drugiej strony, ilu pozycjonerów tyle opinii, najważniejsze w tym całym zalewie informacji jest wyciąganie właściwych wniosków, a właściwe wnioski wyciągniesz tylko wtedy, kiedy sam przetestujesz daną metodę w praktyce. W ogóle w pozycjonowaniu najważniejsza jest praktyka, często to co jest "na papierze" mija się z tym co wynika z praktyki.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post13 sty 2015, 21:51

Super właśnie o takie coś mi chodziło ! Czytałem też sporo o między innymi katalogowaniu, preclach linkowaniu i tak dalej.

Mam pare pytań ze względu iż w internecie są różne opinie na pewne tematy i mam sam osobiście pare pytań.

W skrócie mówiąc, linowanie polega na na przykład wchodzeniu na jakiś tam blog czy forum i napisaniu czegoś w stylu "<link do strony> znajdziecie wszelkie informacje na temat tej gry / tutaj jest napisane lepiej" i tym podobne? Gdy wysyłamy taki link, trzeba też w tej wiadomości zawrzeć słowa kluczowe, czy sam link bez jakiś specjalnych słów czy fraz wystarczy?

Co do zwracania szczególnej uwagi na różny tekst na stronie, to prawda że trzeba stosować <strong> zamiast <bold> bo to lepiej pozycjonuje? Na jedynych stronach pisze że tak, na innych że nie ma to zupełnie żadnego znaczenia.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post14 sty 2015, 21:48

Mam pare pytań ze względu iż w internecie są różne opinie na pewne tematy i mam sam osobiście pare pytań.

Wiele z tych opinii jest fałszywych, ludzie niestety celowo wprowadzają w błąd innych.

trzeba też w tej wiadomości zawrzeć słowa kluczowe, czy sam link bez jakiś specjalnych słów czy fraz wystarczy

Linki zawierające konkretne słowo kluczowe są najbardziej pożądane, tylko trzeba bardzo uważać skąd takie linki zdobywasz. Liczy się też różnicowanie, dlatego należy zdobywać linki zarówno ze słowem kluczowym jak również zwykłe z http lub z anchorami "tutaj", "więcej" etc.

to prawda że trzeba stosować <strong> zamiast <bold> ... Na jedynych stronach pisze że tak, na innych że nie ma to zupełnie żadnego znaczenia.

Najlepsze źródło informacji...

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=awto_wCeOJ4

+ praktyka, bo Google czasem mówi jedno a wychodzi w praktyce zupełnie coś innego.

bo to lepiej pozycjonuje

To samo w sobie nie pozycjonuje tylko wpływa na postrzeganie strony przez userów, dla efektu należy zachować odpowiednią strukturę nagłówków i w nich umieścić interesujące słowa kluczowe, które jednak nie noszą znamion spamowania. Należy zachować umiar, czym więcej tym gorzej.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

marwik

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2015, 20:54
Lokalizacja: Jastrzębie zdrój

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post17 sty 2015, 21:12

przy pozyskiwaniu linków różnicuj anchory.

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post17 sty 2015, 21:38

Czy ma na myśli coś w tym stylu:

<a href=”clashofclans.unixstorm.pl” title=”Clash Of Clans Polska”>coc</a>

<a href=”http://clashofclans.unixstorm.pl/jednostki-armia/barracks/barbarian/” title=”Barbarian”>tutaj</a>

<a href=”http://clashofclans.unixstorm.pl/jednostki-armia” title=”Troop w COC”>Troop'y</a>

<a href="clashofclans.unixstorm.pl" title="Najlepsza strona o clash of clans w sieci"></a>

Znalazłem bardzo fajną stronę z <a href="clashofclans.unixstorm.pl">Clash of clans</a>.

Dobre przykłady dałem? Może coś jeszcze ciekawego zastosować? Czy zawsze tyko A href, opis link i tyle?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post18 sty 2015, 10:56

Wszystkie możliwe warianty, wliczając w to linki graficzne.

Znalazłem bardzo fajną stronę z ...

Użyj bardziej kreatywnych metod promocji, poczytaj poradniki w sieci, jest pełno informacji o tym, jak nie promować serwisów, i jednocześnie jak dobrze zabrać się do linkowania.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

tomogedac

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2015, 23:31

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post29 sie 2015, 00:14

Odpal własną stronkę, potestuj dostępnymi narzędziami i analizuj. Możesz użyć np

Kod: Zaznacz cały

seoworkers.com/tools/analyzer.html

renataw

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:51
Lokalizacja: Wrocław

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post20 paź 2015, 00:20

w pozycjonowaniu to chyba optymalizacja najważniejsza no nie?

jak patrzyłem ostatnio w <ciach> to było sporo ofert na pozycjonerów - czy to będzie zawód z przyszlością?
Ostatnio zmieniony 20 paź 2015, 00:20 przez LupeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: link usunięty

SandraTracka

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2016, 08:26

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post25 mar 2016, 08:36

Optymalizacja i pozyskiwanie dobrej jakości odnośników, no i treści wysokiej jakości. Poczytaj sobie blogi techformator i seozgred - dużo fajnej wiedzy, do tego na whitepress też fajnie piszą

dab1234

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2016, 02:38

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post22 maja 2016, 02:51

Pozycjonowanie staje się coraz trudniejsze przez aktualizacje Google i nie tylko. Sama optymalizacja nie daje aż takich super efektów, napewno pomaga w dużej mierze. Przede wszystkim strona musi być wartościowa w wiedze.

MichalW

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2016, 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post22 maja 2016, 18:35

Najlepiej uczyć się pozycjonowania na żywym organizmie - zrobić kilka stron testowych, próbować róznych metod i obserwować efekty. Przy pozycjonowaniu ważna jest cierpliwość - po zmianach na stronie czy dodaniu do niej linków należy poczekać kilka dni.

Awatar użytkownika
ksiadz

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2016, 19:50

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post05 lip 2016, 21:32

side dark warez miał dodawarke do wszystkich wyszukiwarek

Awatar użytkownika
abuse

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2016, 20:03

Pozycjonowanie Stron - Jak zaczać

Post06 lis 2016, 11:06

MichalW pisze:Najlepiej uczyć się pozycjonowania na żywym organizmie - zrobić kilka stron testowych, próbować róznych metod i obserwować efekty. Przy pozycjonowaniu ważna jest cierpliwość - po zmianach na stronie czy dodaniu do niej linków należy poczekać kilka dni.


jest w tym jakaś racja. ale to tak - tylko uczenie się dla siebie, a jeśli masz deadliny i pali się z promowaniem, lepiej wydać trochę kasy na kontrahentów



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości