Problem z lokalnym serwerem XAMPP

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
Szczepan

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2009, 15:14

Problem z lokalnym serwerem XAMPP

Post13 mar 2016, 02:35

Witam

Próbuje postawić lokalny serwer na komputerze. Do tego celu użyłem XAMPP-a w wersji xampp-win32-1.8.1-VC9-installer i Joomli w wersji 3.3 (niestety muszę mieć najnowszą wersje bo na prawdziwym serwerze strona jest postawiona w Joomli 3.3 u mnie w pracy). Próbowałem już innych wersji XAMPP-a za każdym razem wyskakuje tak sam komunikat po angielsku jak się ładuje program:

Obrazek

nie mogę włączyć MySQL no i z Apache był problem (nie chciał się włączyć) teraz wyjątkowo się włączył. Mam Win XP SP3 HOME zainstalowanego. Aha jeszcze jedno nie mam zainstalowanego Skype. Dlatego proszę o odpowiedzi na dwa pytania:

Proszę mi przetłumaczyć co znaczą te napisy podkreślone na czerwono.
Jak zmienić porty 80 (Apache) i 3306 (MySQL) na inne wolne porty. Po znalazłem na necie taką przyczynę problemu ale jestem za tępy na to, czytałem opis rozwiązania problemu ale to czarna magia dla mnie.

proszę o pilną odpowiedz. Dzięki.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z lokalnym serwerem XAMPP

Post13 mar 2016, 10:25

Najpierw dwie rzeczy, wyłącz Skype i jemu podobne programy, bo mogą działać na portach potrzebnych w XAMPP, potem spróbuj ponownie. Jeśli nie pójdzie wejdź do folderu xamppa, tam znajdziesz plik setup-xampp.bat, uruchom go, powinna być dostępna opcja reinstalacji.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Szczepan

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2009, 15:14

Problem z lokalnym serwerem XAMPP

Post11 maja 2016, 08:01

Nie ma zainstalowanego Skype. Spróbuje uruchomić plik setup-xampp.bat. Odpiszę. Dzięki.

-- 13 mar 2016, 12:53 ---

Zrobiłem to MySQL odpalił ale po wpisaniu localhost i localhost/phpmyadmin/ wyskaskuje takie coś:

Obrazek

-- 11 maja 2016, 00:00 ---

Problem rozwiązany zamykam temat

-- 11 maja 2016, 08:00 ---

Opiszę moje rozwiązanie:

Przy instalacji Joomli w folderze xampp gdzie są wypakowane pliki tego programu (gdzie wybieramy ścieżkę instalacji w instalatorze) są takie pliki wsadowe MS-DOS (apache_start, apache_stop, mysql_start, mysql_stop) w zależności to co nie chce się uruchomić apache albo mysql klikamy albo plik wsadowy MS-DOS apache_start albo mysql_start. Otwiera się osobne okno w konsoli w cmd (musi być cały czas otwarte). Wówczas w głównym oknie programu XAMPP pojawi się zielony pasek run apache albo mysql. Trochę prymitywne rozwiązanie ale skuteczne. To wszystko na razie.

-- 11 maja 2016, 08:01 ---

To wszystko zamykam temat.



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości