Problem ze stroną- wyświetla się sam kod html

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
Damian771

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2009, 16:27

Problem ze stroną- wyświetla się sam kod html

Post23 gru 2009, 22:10

Witam!
Jestem całkowicie początkujący w temacie tworzenia stron www, więc się nie śmiejcie ;)
Mam problem z stroną główną mojej stronki, po wrzuceniu ją na serwer odświeżyłem ją i ujrzałem sam kod html zamiast normalnej graficznej strony.
Nie mam chwilo dostępu do Windows'a i nie mogę zmieniać tego kodu.

Bardzo byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł zobaczyć co powoduje ten kłopot z nie poprawnym wyświetlaniem strony i jeśli może wysłał mi plik index.html z poprawionym kodem.

adres strony:

Kod: Zaznacz cały

http://www.zarabianieprzezneta.republika.pl


Z góry bardzo, bardzo dziękuje!
Ostatnio zmieniony 24 gru 2009, 17:07 przez rokko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiono pisownię, zewnętrzny odsyłacz objęto tagiem code

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Problem ze stroną- wyświetla się sam kod html

Post23 gru 2009, 22:47

Kodu Java Scriptu nie zamieszcza się w paragrafie (<p></p>). Sam to tworzyłeś ? Pisze: "Created by AbiWord, a free, Open Source wordprocessor."
A poza tym, oprócz tego JavaScriptu, nie widzę w tym pliku, prawie żadnych treści.
Pozdrawiam, koleś git

Kpc21

Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2009, 19:01

Problem ze stroną- wyświetla się sam kod html

Post24 gru 2009, 00:22

Damian771 pisze:Nie mam chwilo dostępu do Windows'a i nie moge zmieniac tego kodu.

Kod HTML można edytować w każdym systemie operacyjnym :)

Chyba wiem, co zrobiłeś. Napisałeś stronę w HTML-u w rozbudowanym edytorze tekstu (AbiWord - to chyba coś podobnego do MS Word) i zapisałeś to wszystko jako plik HTML. Opcja "zapisz jako HTML" w takich edytorach działa na zasadzie WYSIWIG, tzn. np. jeśli pogrubisz tekst w edytorze za pomocą przycisku na pasku narzędzi, przy zapisywaniu zostanie to automatycznie zamienione na odpowiednie tagi HTML i tekst na stronie będzie pogrubiony. Nie jest to jednak dobry sposób na tworzenie stron WWW, ponieważ kod generowany przez takie programy jest bardziej obszerny niż napisany ręcznie i często jest niepoprawny.

Strony w HTML pisze się w prostych edytorach tekstowych, bez zaawansowanych opcji edycyjnych. Na Linuksie najlepiej robić to za pomocą programu gedit albo Kate (w zależności od środowiska graficznego), natomiast Windows nie ma wbudowanego programu, który byłby dobry do pisania stron WWW (da się to robić w Notatniku, ale nie jest to dobry pomysł). Trzeba zainstalować specjalny program, np. EdHTML albo HateML Pro.
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości