[C++] Program do statów komputera

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
milosz1996

Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 01 maja 2010, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

[C++] Program do statów komputera

Post31 lip 2012, 21:16

Ostatnio postanowiłem napisać program który przedstawiałby statystyki komputera. Wiem że jest kilka takich programów ale ja potrzebuję własnego, ponieważ chcę te dane wysłać potem do Uc. Moja prośba jest taka że jeśli ktoś z Was ma rozwiązanie któregoś z poniższych problemów to proszę o kod w C++. Problemy, których nie rozwiązałem:
-Częstotliwość każdego rdzenia w procesorze (aktualna, nie maxymalna).
-Zużycie każdego rdzenia CPU (%)
-Temperatury - wszystkie, które się da (CPU cores, HDD, GPU, M/B....)
-I/O dysku(ów)
-Częstotliwość RAMu
-Zużycie GPU (%), częstotliwość pamięci GPU, Ilość pamięci GPU
-Wersja Windowsa, data, godzina z sekundami, dzień tygodnia, ilość procesów, uptime komputera.

Interesują mnie tylko rozwiązania pod Windowsa. Myślałem nad wykorzystaniem części programu Prosess Hacker 2 (Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników) ponieważ jest dostęp do jego kodu ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Z góry dziękuję za pomoc. :)

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

[C++] Program do statów komputera

Post31 lip 2012, 22:06

Cześć, w Winapi Masz kilka ciekawych funkcji, np GetSystemInfo Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Wykorzystanie Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

-- 31 lip 2012, 22:06 ---

Tu inne Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

milosz1996

Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 01 maja 2010, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

[C++] Program do statów komputera

Post01 sie 2012, 23:58

A czy ktoś potrafiłby pokazać działający przykład z użyciem tej klasy:Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników ? Oczywiście zależy mi na tym żeby działało ze zwykłym g++ a nie w vb.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

[C++] Program do statów komputera

Post02 sie 2012, 10:15

Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

milosz1996

Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 01 maja 2010, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

[C++] Program do statów komputera

Post02 sie 2012, 12:23

No właśnie problem polega na tym że te przykłady nie chcą się skompilować ponieważ wywala milion errorów w bibliotekach takich jak comdef.h. A mi chodzi tylko o krótki przykład użycia klasy Win32_Processor do odczytania i wyświetlenia jakiejś danej.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

[C++] Program do statów komputera

Post02 sie 2012, 20:46

Mogę pomóc ale stwórz projekt, zrób zalecane instrukcje i jak nie wyjdzie to podeślij na jakiś serwer wszystko to wtedy mogę popatrzeć co i jak, bo tak to trochę nie mam czasu nad całością siedzieć.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

milosz1996

Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 01 maja 2010, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

[C++] Program do statów komputera

Post03 sie 2012, 15:41

Ok, tu Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników jest plik .cc z przykładem ze strony M$ oraz wszystkie biblioteki których u mnie brakowało a były wymagane. Jeśli komuś uda się to odpalić to będę pełen podziwu.



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości