Przykłady Optymalizacji - Wasza Ocena

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Przykłady Optymalizacji - Wasza Ocena

Post17 sty 2015, 20:33

Cześć chciał bym zamieścić tutaj pare zoptymalizowanych stron, używam Wordpress by SEO i kieruje się nim, również wiedzą nabytą z poradników oraz książki.

Oto przykładowe strony już po optymilizacji:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Wiem, że strona powinna posiadać odnośniki do innych stron - kryją się one w czarnej kropce która jest w tabeli, czy ustawić dla niej noindex czy normalnie aby bot podążał za linkiem?

Jak sądzicie co można jeszcze poprawić, zmienić jeśli chodzi o optymalizację? Ogólnie w tym temacie ciągle jestem początkującym i bardzo sobie cenie uwagi bardziej doświadczonych osób. Pozdrawiam :)

marwik

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2015, 20:54
Lokalizacja: Jastrzębie zdrój

Przykłady Optymalizacji - Wasza Ocena

Post17 sty 2015, 21:01

witaj
usuń pierwszy post na swoim blogu chodzi mi o Witaj Świecie!. Używaj w tekście pogrubień i zdobywaj linki

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Przykłady Optymalizacji - Wasza Ocena

Post17 sty 2015, 21:39

Hej. Ale ja sam napisałem ten post, to nie jest ten pierwszy domyślny

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przykłady Optymalizacji - Wasza Ocena

Post18 sty 2015, 10:52

Nie noindex tylko nofollow. Noindex służy do blokowania indeksowania treści. Linki do podstron, które według Ciebie zasługują na przekazanie mocy opatrz w dofollow (domyślnie przy linkach nic nie musisz dodatkowo wstawiać), linki do stron, do których nie masz zaufania - nofollow.

Od strony użyteczności tego rozwiązania (kropki) klapa, user wpierw będzie musiał się domyślić, że trzeba kliknąć w kropkę, by uzyskać więcej informacji, oczywiście o ile nie umieścisz dodatkowej informacji wyjaśniającej na podstronie.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Przykłady Optymalizacji - Wasza Ocena

Post18 sty 2015, 11:20

Jeśli chodzi o tą kropkę ma służyć tylko i wyłącznie botom aby były jakieś linki na zewnątrz, w rzeczywistości nie chce ich przekierowywac na wikipedie stąd te ukrycie w kropce

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przykłady Optymalizacji - Wasza Ocena

Post18 sty 2015, 11:23

Czym więcej linków wychodzących tym gorzej, nie wiem dlaczego uważasz że muszą być na danej podstronie linki wychodzące? Skąd takie informacje?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Przykłady Optymalizacji - Wasza Ocena

Post18 sty 2015, 11:27

Nie jestem pewien czy znalazłem to w książce czy w poradniku, mianowicie było napisane ze Google lubi strony które odwołują się do innych stron podobnych tematycznie w celu uzupełnienia informacji - otwartości na inne strony, być może przeczytałem to tez w internecie ale jak wroce do domu postaram się znaleźć źródło tej informacji

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przykłady Optymalizacji - Wasza Ocena

Post18 sty 2015, 12:42

Jeżeli mówimy o stronach tematycznych na ogół tak, ale wiele linków wychodzących z jednej podstrony nie jest dobrym rozwiązaniem, nawet w przypadku linkowania do serwisów tematycznych. Druga rzecz, linki wychodzące powinny być monitorowane, bo o i ile linkowanie do domen znanych jest na ogół bezpieczne, to linkowanie do stron z grami, czy innymi zasobami niekoniecznie już takie musi być np. strony docelowe z biegiem czasu mogą zostać przejęte przez hakerów i rozpowszechniać złośliwe oprogramowanie, a chyba nie chciałbyś wspierać takich ludzi linkując do nich? Linki wychodzące trzeba monitorować, bo nigdy nic nie wiadomo w przyszłości, kto kiedy i co ukryje się pod danym linkiem.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Przykłady Optymalizacji - Wasza Ocena

Post18 sty 2015, 14:13

Generalnie to strona wikipedi mam nadzieje ze do takiej sytuacji nie dojdzie. Czyli co, najlepiej na każdej podstronie maksymalnie jeden wychodzący link do strony zewnętrznej o podobnej tematyce? Możesz polecić jakąś wtyczkę do monitorowania owych linków? Mam pewien plugin który sprawdza linki sprawdza czy link istnieje i nie wywala błędu aczkolwiek nie mam wtyczki która sprawdzała by czy strona nie została podmieniona i za bardzo nie wiem pod jakim hasłem szukać takiej wtyczki

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przykłady Optymalizacji - Wasza Ocena

Post20 sty 2015, 13:32

Czyli co, najlepiej na każdej podstronie maksymalnie jeden wychodzący link do strony zewnętrznej o podobnej tematyce?

Nie chodzi o to by sztucznie czy odgórnie zaniżać ich ilość, jeśli coś jest przydatnego i w dodatku tematycznego, co warto pokazać ludziom, to jak najbardziej zrób odniesienia.
Możesz polecić jakąś wtyczkę do monitorowania owych linków?

Broken Link Checker a najlepiej jeden z softów do monitorowania uszkodzonych linków Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
BLC działa online, jeśli masz słaby hosting korzystniej będzie skorzystać z drugiego rozwiązania.
Takie checkery sprawdzają przeważnie kod odpowiedzi strony docelowej, to co kryje się pod daną podstroną trzeba już wyłowić w innym sofcie.



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości