Przypisanie podfoderów do folderu Archiwum

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
Szczepan

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2009, 15:14

Przypisanie podfoderów do folderu Archiwum

Post09 sty 2013, 22:52

Witam mam problem phoca gallery do Joomli. Mam Phoca Gallery ver. 2.8.1 i chciałbym utworzyć jeden nadrzędny folder o nazwie Archiwum i do tego folderu dodać podfoldery opisane poniżej:

Kod: Zaznacz cały

http://sdspiekoszow.nstrefa.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=categories&Itemid=13

To wszystko. Zaznaczam że patrzyłem na

Kod: Zaznacz cały

http://www.phoca.cz/

i znalazłem coś takiego

Kod: Zaznacz cały

http://www.phoca.cz/documents/2-phoca-gallery-component/11-global-configuration-parameters-c


ale jest po angielsku i język polski na tej stronie nie działa ani nie działa przez translator nie wiem czemu, a niestety nie jestem dobry z angielskiego.
Ps. szukałem przez internet ale nic nie znalazłem. Z góry dzięki za pomoc.

Mniej więcej o to mi chodzi

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Przypisanie podfoderów do folderu Archiwum

Post10 sty 2013, 00:17

Wchodzisz do Phoca Gallery Control Panel (komponenty -> Phoca Gallery) w górnym pasku masz przycisk opcje, w zakładce display wyszukaj Display Categories in Category View zmień No na Yes.
Zapisz zmiany.
i gotowe

Szczepan

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2009, 15:14

Przypisanie podfoderów do folderu Archiwum

Post13 sty 2013, 01:17

Cześć słuchaj mam taki komponent Extplorer i on jest do zarządzania drzewem katalogów na serwerze tylko że z pozycji Joomli (takie coś jak FileZila tylko że z pozycji komputera) i jest tam taka opcja jak przenieś jeden folder do drugiego (oczywiście oba te foldery były utworzone w phoca gallery, oba były nadrzędnie i na jednym były zdjęcia przesłane na serwer itp.) i przeniosłem folder Zakochani (tam gdzie były zdjęcia) do nowo utworzonego folderu Archiwum (oczywiście zmieniłem opcje opisane powyżej "Display Categories in Category View zmień No na Yes"). Odświeżyłem stronę w galerii i wyświetla z powrotem folder Zakochani , wchodzę i widzę miniaturki ale całe białe klikam na powiększenie białe okno, tak jakby puste. Wchodzę w phoca gallery na zakładkę Grafika wybieram folder Zakochani i widzę miniaturki też całe białe klikam na powiększenie i komunikat Filename does not exist or it is broken. Co może być nie tak i co robię źle, proszę o dokładny opis tworzenia podloderów w phoca gallery ponieważ opisana powyżej odpowiedz nie za wiele mi mówi. Dziękuje

-- 11 sty 2013, 14:03 ---

Proszę o odpowiedź na moje pytanie

-- 13 sty 2013, 02:17 ---

Apeluje jeszcze raz o odpowiedz i zamykam temat, aha jeszcze jedno literówka nie podloderów tylko podfolderów

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Przypisanie podfoderów do folderu Archiwum

Post13 sty 2013, 10:21

Podejrzyj w źródle strony jaką dostajesz, w samej przeglądarce, jakie są wpisane adresy obrazków i czy są prawidłowe

Szczepan

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2009, 15:14

Przypisanie podfoderów do folderu Archiwum

Post21 sty 2013, 20:42

Problem rozwiązany zamykam temat



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości