Szukam miejsca na swoją stronę internetową

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
tygrys1986

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 11 sty 2011, 02:17

Szukam miejsca na swoją stronę internetową

Post20 sty 2011, 22:50

witam mam takie pytanko czy znacie jakąś stronkę internetową chodzi mi oto aby zrobić sobie stronkę internetową np coś takiego jak allegro ale podobne czy może ktoś wie albo jakiś program Pozdrawiam

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

szukam

Post20 sty 2011, 22:55

Widać że jestes początkujący ;) tak więc polecam darnowe hostingi typu yoyo.pl lub cba.pl oraz wgrywanie oprogramowania na początek webspell lub phpbb3.

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

szukam

Post20 sty 2011, 23:31

Tak jak pw napisał djkamil09061991

tygrys1986 Jako, że jesteś nowicjuszem witam Cię :)
Dam Ci 3 wskazówki:
1.Tematy nazywaj tak, aby nawiązywał do Twojego problemu
2.Posty pisz w odpowiednim dziale
3. Przeczytaj dokładnie Regulamin forum
// przenoszę (ze zmianą tematu ktoś mnie uprzedził)
mint1991
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

tygrys1986

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 11 sty 2011, 02:17

Szukam miejsca na swoją stronę internetową

Post21 sty 2011, 01:43

dzięki wielkie za pomoc

Awatar użytkownika
Luk@sz_root

Ekspert
Posty: 350
Rejestracja: 05 lip 2010, 15:51
Kontaktowanie:

Szukam miejsca na swoją stronę internetową

Post22 sty 2011, 15:38

tygrys1986

Po pierwsze aby mieć własną stronę WWW trzeba programować, a żeby umieć programować trzeba najpierw się tego nauczyć.
Poszukaj jakiś kursów projektowania stron WWW, nauczysz się przynajmniej podstawowych podstaw programowania - jakie są języki programowania, co to jest HTML itd... :)

Z pomocą mogą przyjść także książki o programowaniu stron.
Powodzenia ;)
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget.
Obrazek

Dragas

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2011, 12:00

Szukam miejsca na swoją stronę internetową

Post18 kwie 2011, 09:37

Jesli chcesz mieć własną stronę, nie musisz się uczyć programować, są gotowe strony, gdzie wszystko wypełnia się za pomocą generatora lub użyć gotowych platfor do tworzenia stron, np. Moodle lub Joomla.

tata

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2011, 20:00

Szukam miejsca na swoją stronę internetową

Post19 kwie 2011, 12:06

Założenie strony internetowej o dziwo wcale nie jest takie trudne jak się wydaje w 'dzisiejszych czasach'.

Łukasz,

Łukasz pisze:Po pierwsze aby mieć własną stronę WWW trzeba programować

Chyba żartujesz? I nie potrzebnie wprowadzasz kolegę w błąd... Aby założyć własną stronę WWW nie trzeba wcale uczyć się programować. To właśnie dla takich osób powstały Gotowe systemy zarządzania treścią (Content Management System). Jest to gotowy skrypt strony, który wystarczy wgrać poprzez klienta FTP na serwer, a następnie zainstalować. CMS'y głównie posiadają już zainstalowane moduły, które później można rozszerzać. Oferują nam bogaty panel administracyjny, którego obsługa jest prosta i bardzo intuicyjna. Posiadają proste edytory, które umożliwiają nam edycje strony, pisanie wiadomości, etc. w sposób tak prosty, że nie będzie nam potrzebna choć w odrobinie znajomość HTML.

Co nie oznacza, że jak Łukasz wspomniał, nie trzeba umieć programować. Każda osoba, która ma zamiar lub się interesuje webmasteringiem, powinna umieć przynajmniej takie języki jak HTML, wraz z CSS. Jest to podstawa, że zacząć projektować strony WWW. W późniejszych fazach, ale to już dla bardziej zaawansowanych, przyda się nauka PHP, MySQL, JavaScript, Flash i kilku innych w zależności od poziomu naszych umiejętności :)

Łukasz pisze:Poszukaj jakiś kursów projektowania stron WWW, nauczysz się przynajmniej podstawowych podstaw programowania - jakie są języki programowania, co to jest HTML itd...


No tak, z tym się mogę zgodzić. Na początek polecam Ci bardzo dobry i uczący praktycznie w pełni języka HTML, kurshtml.boo.pl.

Łukasz pisze:Z pomocą mogą przyjść także książki o programowaniu stron.


IMHO, kupowanie książki do takich języków jak HTML czy CSS to totalna głupota i strata tych 'kilku groszy'. Nie są to, aż tak rozbudowane języki jak choćby PHP, żeby zakupywać do nich książki.

djkamil09061991 pisze:Widać że jestes początkujący tak więc polecam darnowe hostingi typu yoyo.pl lub cba.pl oraz wgrywanie oprogramowania na początek webspell lub phpbb3.


Nie pisz 'widać, że jesteś początkujący', bo z twojej wypowiedzi wynika, że sam nie wiele wiesz. Jak już chcesz doradzić, to rozwiń swoją wypowiedź nieco bardziej - jak to na moderatora przystało.

Darmowe hostingi na początek. Ok. Dzięki temu za darmo będziesz mógł wprowadzić swoją stronę do sieci i pochwalić się swoim pierwszym dziełem innym! :)
Obecnie oferta darmowych hostów w sieci jest ogroomna! Niestety większość osób i tak korzysta głównie z jednych i tych samych. Z własnych doświadczeń mogę polecić Ci cba.pl. Yoyo.pl czy jakieś inne 'syfy' w ostateczności.
Więcej ofert znajdziesz u wujka: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Po wybraniu własnego hostingu i utworzeniu na nim konta, pora zabrać się za odpowiedni dobór oprogramowania (CMS).
Ważne jest, aby przed założeniem strony, zastanowić się głęboko o czym ona ma być.
Pamiętaj! Nie zakładaj strony o tym, o czym nie masz 'zielonego pojęcia'. Nic Ci to nie da, bo z braku twojej wiedzy na dany temat, po prostu strona upadnie.
Lepiej jest założyć stronę o własnym hobby, czy o tym, czym się interesujesz.

Ok, hosting jest, tematyka jest nam już znana. Co dalej?
Przedstawię Ci kilka systemów zarządzania treścią. Takich, które warto wybrać.

Joomla! Genialny 'kombajn' z dużą ilością rozszerzeń nadający się pod praktycznie każdy dowolny rodzaj strony. Posiada dość rozbudowany panel administratora, który może nieco przytłoczyć nowych i początkujących administratorów. Głównie, dlatego że jest on bardzo mocno rozbudowanym skryptem z ogromnymi możliwościami. Pod 'lekkie' strony tematyczne nie polecam. Dobry skrypt pod wielkie serwisy.

Drupal Podobno równie dobry system zarządzania treścią. Niestety nie korzystałem z niego zbyt długi okres, więc nie mogę o nim za wiele napisać. Z tego co się o nim dowiedziałem, również ma ogromne możliwości i da radę postawić na nim każdy rodzaj serwisu. Jak jest w praktyce? Tego nie jestem pewien.

PHP-Fusion, eXtreme Fusion CMS z 'epoki kamienia łupanego'. Jednak postanowiłem tutaj o nich napisać, może akurat przypadną tobie do gustu. Prosty w zarządzaniu panel administracyjny. Myślę, że przypadnie do gustu początkującym webmasterom. Jednak na dalszą metę, stanowczo odradzam!

Wspomniany wyżej WebSpell. CMS głównie projektowany pod strony klanowe lub strony o tematyce e-sportowej. Duży nacisk na strony klanowe. Właśnie sam z niego korzystam i jeśli chodzi o tego typu serwisów to jestem zadowolony. Świetnie przystosowany i prosty w obsłudze. Posiada wszystkie potrzebne moduły.

PrestaShop gotowy skrypt e-commerce. Wspomniałeś o allegro, więc postanowiłem Ci tutaj go przedstawić. Obecnie mam zamówienie na założenie sklepu internetowego - tak, tak. przystosowany on jest do tego celu :D - i korzystam z tego skryptu. Darmowy i mocno rozbudowany CMS umożliwiający w szybki sposób założenie sklepu internetowego. Niestety jego baza dostępnym darmowych szablonów jest dość, no jakby to powiedzieć, 'nie za ładna'.
Trzeba mocno się przyłożyć i być dobrym grafikiem, żeby nasz sklep wyglądał w miarę, w miarę.

phpBB3 silnik forum, który można również zaobserwować na tym forum. Bardzo dobry mimo, że darmowy. Panel administratora nieco rozbudowany, więc początkujący admini mieli by z nim lekki problem się przyzwyczaić. Później to już z górki :) Jedyną dość dużą wadą jest instalacji modyfikacji. Obecnie nawet darmowe skrypty forum oferują instalację modyfikacji za pomocą kilku akcji, skopiuj, zainstaluj, skonfiguruj, jak to ma miejsce w MyBB czy SMF. Nie wspominając o płatnych IP.B czy vBulletin. Tutaj natomiast jest to 'łopatologiczna' robota polegająca na zmianie kodu silnika. Jedna spacja za dużo i możliwość padnięcia całego forum, dlatego trzeba być bardzo ostrożnym. Mimo to więcej tych większych wad nie widzę. Jak najbardziej mogę polecić.

Myślę, że na początek to wystarczy. Przedstawiłem Ci tutaj kilka propozycji, pod różne typy stron. Myślę, że sobie coś wybierzesz.

Prośba do moderatorów: pisząc post patrzyłem na datę ostatniego, więc proszę nie usuwać. Temat dość popularny, więc uważam, że mój post przyda się nie tylko autorowi tematu, a także innym osobom go czytający.

cichy_yyy

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2011, 08:59

Szukam miejsca na swoją stronę internetową

Post19 cze 2011, 09:16

Wszystko się zgadza ale na opanowanie każdego cms-a też potrzeba nie mało czasu.

zytka

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2010, 11:51

Szukam miejsca na swoją stronę internetową

Post01 lip 2011, 00:52

cichy_yyy pisze:Wszystko się zgadza ale na opanowanie każdego cms-a też potrzeba nie mało czasu.

No nie przesadzaj. CMSy nie są pisane przecież dla profesorów informatyki. Obeznanie się z jakimkolwiek na poziomie podstwowym, tak by można było szybko wykonać podstawowe akcje, jest potrzebny jeden wieczór.

Co do propozycji żeby uruchomić stronę na darmowym hosting to też się nie zgodzę. Miałam taki i instalacja wordpressa (chcoiaż z instalatrona) to była mordęga, a dodanie wpisu potrafiło trwać nawet minute.
Do tego wszędobylskie reklamy. Nigdy więcej!

Ja ze swojej strony mogę polecić hostit.pl, już niedługo minie dwa lata jak u nich jestem. Jestem bardzo zadowolona. Serwery działają sprawnie i zawsze można liczyć na pomoc boku.

Link do oferty:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
lordgil

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 19 gru 2010, 14:37

Szukam miejsca na swoją stronę internetową

Post06 sie 2011, 22:55

Polecam darmowy hosting na stronkę Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zawiera automatyczny instalator skryptów... Ponad 30 do wyboru (Joomla, drupal itp.)

Amber

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2011, 18:39

Szukam miejsca na swoją stronę internetową

Post27 lis 2011, 19:09

Od siebie mogę polecić Ci darmową platformę z której ja korzystam i jestem zadowolona Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Szukam miejsca na swoją stronę internetową

Post27 lis 2011, 19:13

Korzystasz i polecasz czy jesteś jej właścicielem lub reklamujesz? Spamu nie znoszę, tego ukrytego pod pozorem polecania. Czemu dzisiaj nikt nie ma przysłowiowych "jaj" powiedzieć, że to jego?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości