Tani i dobry hosting + domena

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Tani i dobry hosting + domena

Post12 kwie 2014, 21:50

Hej chce założyć jeszcze jedną stronę, na rynku lokalnym o charakterze społecznościowym, ma to być prosta strona z newsami, jakimiś kategoriami + link do forum

Gdzie tanio i dobrze kupie hosting i domenę? słyszałem że na stronach typu home.pl czy nazwa.pl nie ma nawet co szukać.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Tani i dobry hosting + domena

Post12 kwie 2014, 22:25

Domena to masternet, a hosting to unixstorm.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Tani i dobry hosting + domena

Post12 kwie 2014, 23:19

Ok dzięki :D zastanawiam się nad tym transferem 4GB, jak myślisz będzie wystarczająco na ok przykładowo 50 systematycznie wchodzących użytkowników ? ma to być prosta strona php by przemo razem z forum :)

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Tani i dobry hosting + domena

Post12 kwie 2014, 23:28

By przemo nie jest zbyt lekki. Wgraj sobie w przeglądarce podobną stronkę mierząc ile transferu idzie do Ciebie.Teraz sobie policz na jej przykładzie na ile starczy transferu.

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Tani i dobry hosting + domena

Post13 kwie 2014, 10:51

Hmm to może jakas inna propozycja co można zainstalować? coś w stylu nightrunnersplock.pl też mi się podoba :)

-- 13 kwi 2014, 10:51 ---

Ok założyłem serwer na tym hostingu ale problemy mam już na starcie :@ Zainstalowałem Joomle, i przy logowaniu na admina wyskakuje taki komunikat:

Error
Your host needs to disable magic_quotes_gpc to run this version of Joomla!


Nie mam pojęcia jak to wyłączyć i gdzie tego szukać pomożecie? :D

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Tani i dobry hosting + domena

Post13 kwie 2014, 20:39

Na rynek lokalny kupuj domenę regionalną, dobrze by w nazwie domeny było słowo kluczowe lub jego część. Dakie domeny fajnie wchodzą w TOPy szczególnie jeśli chodzi o wyniki lokalne.

Co do hostingu, polecam Unixstorm, solidna firma i na mały sklep internetowy w zupełności wystarczy, natomiast problemem może być transfer, najlepiej od razu wziąć pakiet biznes-1. Sugeruję jednak wpierw zamówić 14 dniowy okres testowy serwera mini-3 i zobaczyć jakie będą obciążenia generowane przez skrypt. Przy dobrej optymalizacji sklep spokojnie obsłuży do 1000 użytkowników dziennie na koncie biznes-1.

Jak zdecydujesz się na Unixstorm użyj kodu 3442-1590-0195-3954-8254, obniży o 20% koszty.

Co do dodatkowej strony www, ja bym instalował albo Wordpressa albo Drupala, z przewagą na tego pierwszego, bo na WP masz więcej darmowych dobrych skórek.

-- 13 kwi 2014, 20:39 ---

EDIT:
disable magic_quotes_gpc


Rozwiązanie poniżej...

Kod: Zaznacz cały

http://docs.joomla.org/How_to_turn_off_magic_quotes_gpc_for_Joomla_3

Jak nie możesz edytować php.ini dodaj kod w .htaccess i będzie ok.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Tani i dobry hosting + domena

Post13 kwie 2014, 21:08

Super dzięki bardzo mi pomogłeś, właśnie mi chodzi o portal z forum, PHP by przemo to ma, ale jest to zbyt "amatorskie"
Mam Unixstorm w wersji 10gb/msc , chciał bym na tym hoście postawić dwa portale, jeden to portal z forum - rynek rowerów - lokalnie, 2gie tak jak pisałem w 2gim temacie to sklep internetowy widziałem sporo gotowych CMS do wyboru w tym adminie unixstorm również portali aukcyjnych jak myślisz to dobre rozwiązanie ?

Czyli z tym kodem który podałeś, będę miał -70%? bo teraz jest -50% już to się sumuje ?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Tani i dobry hosting + domena

Post13 kwie 2014, 21:39

Forum i portalu na jednym koncie nie uciągniesz długo, szybko przekroczysz limity przydziału czasu procesora i zablokują ci konto. Nie mówię już o dołożeniu sklepu internetowego, trzy strony na jednym koncie to nie jest dobry pomysł.

"jeden to portal z forum - rynek rowerów - lokalnie"

W jakim sensie lokalnie? Zasięg strony do danego województwa/miasta tak?

"Czyli z tym kodem który podałeś, będę miał -70%? bo teraz jest -50% już to się sumuje ?"

Nie sprawdzałem ale podobno sumuje się.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Tani i dobry hosting + domena

Post13 kwie 2014, 23:03

Lokalnie czyli na terenie plocka i okolic. To jak to zrobić żebym miał portal zintegrowany z forum? Stronę bym prowadził z jakimiś newsami itp A forum do umawiana się i ogólnej komunikacji, tworzenia społeczności

-- 13 kwi 2014, 22:30 ---

Wiesz będę zaczynać od zera jak będzie wchodzić ma forum 50 ludzi dziennie w przeciągu 3 pierwszych miesięcy to będę zadowolony :d

-- 13 kwi 2014, 22:57 ---

Na razie walcze z Joomla! Chce zobaczyć jak to działa bo jestem laikiem, poradziłem sobie już z tym błędem który wyskakiwał. Ale jest 2gi problem, nie mogę zalogować się do panelu Administracyjnego.

Dostałem mail z Joomli z danymi logowania na aministratora

Admin URL : Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Admin Username : login
Admin Password : hasło

Gdy wpisuje login i hasło wyskakuje błąd:

Warning
Username and password do not match or you do not have an account yet.

gdy daje przypomnij hasło/login wpisuje swój mail, na który odebrałem maila, pisze że nie ma nikogo zarejerstrowanego pod tym adresem, o co chodzi ?

-- 13 kwi 2014, 23:03 ---

W bazie danych co prawda jest :

Name / UserName / email password
username jest taki jak w mailu, ale password jest pusty, mimo wpisania hasła takiego jakiego mam w mail nadal nie mogę się zalogować :(

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Tani i dobry hosting + domena

Post14 kwie 2014, 00:04

w bazie danych hasło jest trzymane jako funkcja skrótu md5, znajdź stronę, która tworzy skróty, wygeneruj skrót i podmień w bd

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Tani i dobry hosting + domena

Post14 kwie 2014, 07:31

Lokalnie czyli na terenie plocka i okolic

A więc jeśli chcesz działać lokalnie na terenie tego miasta i okolic domena regionalna *.plock.pl będzie dobrym wyborem.
Z tego co widzę domeny z tym rozszerzeniem ma LODMAN, cena rejestracji to 100zł, za domenę PL zapłacisz 6 razy mniej.

Kod: Zaznacz cały

http://www.man.lodz.pl/dns/

Jeśli chcesz działać szerzej np. domena pl z frazą plock w nazwie może być np. rowerowyplock.pl ;)
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Tani i dobry hosting + domena

Post14 kwie 2014, 09:02

Ta strona która podał Łukasz w 2gim poście tez ma domeny regionalne, tylko ciekawe czy ma Płock.pl, myślałem nad bikersplock czy Mtbplock.pl bo rowwrowyplock juz jest :d
Teraz pisze z telefonu później wieczorem sprawdzę z ta domena i może uda mi się zalogować jakoś do tego admina.

Lenka o jakiej stronie generujacej kod mówisz? Mam się normalnie zarejestrować na swojej stronie i w bazie danych zmienić uprawnienia na admina?

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Tani i dobry hosting + domena

Post15 kwie 2014, 10:43

Jeżeli nie możesz zalogować się do panelu admina, najprościej zresetować hasło przez bazę danych. Hasła w bazie trzymane są jako funkcja skrótu md5. Żeby wygenerować md5 wejdź na stronę

Kod: Zaznacz cały

http://www.md5.cz/
wpisz jakieś proste hasło i wygeneruj skrót. Skrót skopiuj i podmień w bazie danych.

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Tani i dobry hosting + domena

Post19 kwie 2014, 18:24

Zainstalowałem WordPress bardzo mi się podoba, a jakie forum do niego polecacie? Chcę żeby było zintegrowane z forum, rozumiem że instaluje się je jako plugin ?

madalon

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2014, 15:11

Tani i dobry hosting + domena

Post21 lip 2014, 15:23

100 GB transferu + domena PL kosztuje w Hekko 70 zł. Przynajmniej w pierwszym roku. W drugim za to samo płacicie 70 + 54. 54 kosztuje domena. Jak dotąd nie miałem z nimi żadnych problemów.

//Opinie jednopostowców są bardzo wiarygodne ufff...

-- 21 lip 2014, 15:23 ---

Nie, opinia osoby mającej u nich kilka konto i kilkanaście serwisów.
Oczywiście na jednym koncie można trzymać wiele serwisów, również fora, kwestia doboru odpowiedniego pakietu.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2014, 14:50 przez rokko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: czyżby kolejny spam?



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości