WordPress - problem z połączeniem bazy danych

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
Avenus

Użytkownik
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:04

WordPress - problem z połączeniem bazy danych

Post20 sie 2018, 18:36

Witam. Nie mogę zalogować się na stronę bo wyskakuje taki komunikat:
Wystąpił błąd podczas ustanawiania połączenia z bazą danych. Oznacza to, że nazwa użytkownika i hasło w pliku wp-config.php są niepoprawne lub nie możemy skontaktować się z serwerem bazy danych pod adresem sql302.byetcluster.com. Może to oznaczać, że serwer bazy danych twojego hosta jest wyłączony.
Używam darmowego hostu Byethost, baza danych phpMyAdmin. W Cpanel mogę bez problemu podłączyć się z bazą danych.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

WordPress - problem z połączeniem bazy danych

Post06 gru 2018, 08:37

Być może baza nie działa na hoście:localhost. Wtedy w CPanel powinien być podany adres serwera bazy danych. Inna opcja to otworzyć bazę i zobaczyć adres z paska adresu.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Avenus

Użytkownik
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:04

WordPress - problem z połączeniem bazy danych

Post05 paź 2019, 16:24

Dzięki za odpowiedź :) Sprawdziłam, wszystko działa póki co, bo na tym darmowym hoście różnie działa, często jest problem z bazą danych. Tak przy okazji na jakim hoście (darmowym) mogę stworzyć stronę na WordPressie?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

WordPress - problem z połączeniem bazy danych

Post26 lis 2019, 09:21

Na żadnym, najlepiej wykupić hosting u kogoś sprawdzonego np. Unixstorm. Darmowe hostingi w każdej chwili mogą zawiesić konto bez podania przyczyny, jak ktoś myśli perspektywicznie o blogowaniu i zarabianiu na tym, to wydanie 30 czy 60 zł potraktuje jako inwestycje, która mu się zwróci.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości