Wordpress vs Joomla - co się lepiej pozycjonuje

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
matthew77

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2012, 15:03
Lokalizacja: Warszawa

Wordpress vs Joomla - co się lepiej pozycjonuje

Post22 lis 2012, 15:08

Witam,

chcę stworzyć stronę internetową swojej hurtowni. Myślałem również, aby stworzyć na niej mały sklep z produktami którymi handluję. Nie znam jakoś super htmla dlatego postanowiłem że zrobię ją w CMSie. Zastanawiam się czy lepiej wybrać Wordpress czy Joomle. Chodzi mi w tym wypadku o odbiór googla. Jak skrypt lepiej się pozycjonuje i optymalizuje z punktu widzenia robotów googla? Proszę o odpowiedz ludzi z doświadczeniem w tym temacie.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Wordpress vs Joomla - co się lepiej pozycjonuje

Post22 lis 2012, 19:30

Zarówno jeden jak i drugi posiada wtyczki seo, wprowadzające zaawansowane funkcje, więc od strony seo nie będzie problemu na żadnym podanym cms. Bardziej zerknij na skrypt pod kątem funkcjonalności, która przydatna jest typowo w sklepach, tutaj Joomla ma niewielką przewagę, Wordpress również daje radę - wtyczki e-commerce także są. Wszystko zależy jakie funkcje sklep ma posiadać, wypunktuj sobie wszystko, później zerknij co będziesz mógł wprowadzić za free poprzez wtyczki i w ten sposób wybierzesz najlepszy skrypt.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

matthew77

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2012, 15:03
Lokalizacja: Warszawa

Wordpress vs Joomla - co się lepiej pozycjonuje

Post27 lis 2012, 09:28

zrobiłem jak radziłeś i z moich kalkulacji wyszło że lepiej sprawdzi się joomla. Już stawiam stronkę :) Dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
John the Revelator

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2012, 17:10

Wordpress vs Joomla - co się lepiej pozycjonuje

Post29 lis 2012, 17:23

Istnieje jeszcze coś takiego jak quick cms, coraz więcej stron na tym hula. Joomla i WP to po prostu sprawdzone rozwiązania.

piotr311

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2013, 12:37

Wordpress vs Joomla - co się lepiej pozycjonuje

Post15 sty 2013, 12:42

Wordpress ma jedną, ale bardzo ważną przewagę nad Joomlą- jest prosty w obsłudze. :D

b3zyr

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2013, 16:22

Wordpress vs Joomla - co się lepiej pozycjonuje

Post04 lut 2013, 16:25

Jeśli ktoś radzi sobie z wordpressem to z joomlą nie powinien mieć żadnych problemów kwestia przyzwyczajenia.

jurek123

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:40
Lokalizacja: wrocław

Wordpress vs Joomla - co się lepiej pozycjonuje

Post12 lut 2013, 12:40

jak dla mnie, nawet nie chodzi o trudność obsługi przy joomli, tylko tu wszystko zajmuje taaak dużo czasu, przy większej ilości stronek np. zaplecz, joomla zjada zbyt wiele czasu :-)



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości