Zmiana serwera joomla - Błąd

Wszystko co dotyczy tworzenia i optymalizacji stron internetowych oraz programowania
arkowszy

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:52

Zmiana serwera joomla - Błąd

Post20 maja 2015, 17:40

Witam,
wiem, że temat nieraz wałkowany, czytałem, szukałem, ale odpowiedzi nie znalazłem.
Otóż przeniosłem wszystkie pliki joomli z jednego serwera na drugi. Exportowałem bazę danych i importowałem ją do nowej bazy na nowym serwerze (programem Adminer).
W pliku configuration.php zmieniłem elementy:

Kod: Zaznacz cały

 $host = 'nazwa.mysql.db'; (przy localhost nie działa strona)
 $user = '...';
 $password = '...';
 $db = '...';
 $dbprefix  - bez zmian gdyż ta sama baza została importowana
 $log_path = '.../logs';
 public $tmp_path = '.../tmp';


Strona główna działa (wyświetla się poprawnie), mogę zalogować się do panelu admina. W panelu widnieją wszystkie artykuły i menu, jednak nie działa żadna podstrona. Wchodząc na stronę, menu wskazuje poprawne linki, jednak żadna podstrona nie działa.
Ponadto dla testu stworzyłem nowy artykuł i pozycję w menu. Tutaj ta sama sytuacja, w menu pojawia się nowy element z dobrym adresem, ale artykuł się nie wczytuje.

Pilnie proszę o pomoc i z góry dziękuję za zainteresowanie.

PS.
Po wyłączeniu przyjaznych linków można wejść w podstrony.

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Zmiana serwera joomla - Błąd

Post20 maja 2015, 23:59

Czy zmieniałeś plik .htaccess? Jeżeli tak podmień go tymczasowo na domyślny z paczki Joomla oraz wyczyść Cache strony.

arkowszy

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:52

Zmiana serwera joomla - Błąd

Post21 maja 2015, 14:28

Witam,
najwyraźniej problem tkwił w długim rozpropagowaniu DNS'ów z jednego serwera na drugi, ponieważ problem po dłuższym czasie i niepotrzebnej "walki" sam ustąpił.

Dzięki za zainteresowanie.



  • Reklama

Wróć do „Webmastering i programowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości