windows 10 przygotowanie automatycznej naprawy

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
kisiu

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2012, 23:29

windows 10 przygotowanie automatycznej naprawy

Post21 wrz 2016, 20:32

Witam!


Mam pewien problem z komputerem/systemem.
Otóż zrobiłem format partycji systemowej, tylko i wyłącznie. Zainstalowałem nowy system z płyty, instalacja przebiegła bez problemów itp. Zainstalowałem jedynie sterownik karty Nvidia i antywirusa. Gdy zamknę system wszystko działa poprawnie. Problem pojawia się tylko i wyłącznie wtedy, gdy uruchomię komputer ponowie. System startuje, kółeczko z kropek nie kręci się, w ogóle się nie pokazuje (uruchomianie systememu) a następnie pojawia się komunikat "przygotowanie automatycznej naprawy". Nie pomaga żadna z opcji naprawy poprzez wczytanie obrazu z płyty itp.
Przywracanie systemu z punktu przywracania niby się nie udaje, wyskakuje komunikat "przywracanie systemu nie zostało ukończone pomyślnie (...) Błąd przywracania systemu 0x8000ffff), zamykam to okno, a system o dziwo uruchamia się normalnie. Poniżej wklejam zdjęcia co do sprzętu i listy partycji, w ogóle to pierwszy raz widzę tyle partycji...

Kod: Zaznacz cały

https://zapodaj.net/3e8968fe6f669.jpg.html

Kod: Zaznacz cały

https://zapodaj.net/96ccd6657a1dd.jpg.html


Laptop którego używam to Asus X550CC.
Próbowałem już:
chkdsk /f /r
sfc /scannow
dism /online /cleanup-image /restorehealth
bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy
gdyż takie porady znalazłem w internecie, lecz to nie pomogło.

Proszę o pomoc, bo nie mogę sobie z tym problemem poradzić.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

windows 10 przygotowanie automatycznej naprawy

Post21 wrz 2016, 22:57

Liczba partycji jest prawidłowa, to część recovery itp
System powinien być właśnie z niej postawiony.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

kisiu

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2012, 23:29

windows 10 przygotowanie automatycznej naprawy

Post22 wrz 2016, 10:00

Wiem do czego służy partycja recovery, mam parę laptopów i przeważnie to są 2 max 3 partycje, a nie 7 ;) Zależy mi na tym aby system był totalnie czysty, bez żadnych brandowych syfów od Asusa. Nie jestem zielony jeśli chodzi o obsługę komputera, aczkolwiek pierwszy raz się spotykam z takim problemem. Proszę o pomoc w dalszym ciągu. :(



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości