Windows XP jako drugi system = BLUE SCREEN

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
Minio215

Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 26 lut 2013, 16:28

Windows XP jako drugi system = BLUE SCREEN

Post28 lip 2016, 02:28

Witam
Chciałem sobie zainstalować Windowsa XP na osobnej partycji żeby podczas rozruchu peceta było do wyboru jaki system chcę załadować. Bootuję z płyty, normalka, wszystko przebiega dobrze ale przed rozpoczęciem jakichkolwiek kroków z instalacją systemu (np kod licencji, ustawienia itp) wywala mi tego starego blue screena. W BIOS"ie ustawiłem na IDE i dalej nic. Nie mam już pomysłów czemu może to nie działać. Ogólnie chodzi mi żeby odpalić grę z przed ponad 10 lat, która za pamiętnych czasów chodziła na XP. Próbowałem na wirtualnej maszynie ale nici z tego. Sama gra czyta system na którym została odpalona (XP Professional SP3) ale i tak wyświetla że nie obsługuję danego systemu Windows. Maszyna wirtualna to VMware Workstation Pro . Jakieś pomysły ?

PS: System Win10 jest na SSD a XP próbowałem na jednej z partycji na HDD

OS: Windows 10 Pro x64
MOBO: ASUS Sabertooth X99
CPU: i7 5930k
HDD: WD Black 2TB
SSD: SAMSUNG 256GB EVO

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Windows XP jako drugi system = BLUE SCREEN

Post28 lip 2016, 08:40

Mozesz podac nazwe gry?

Awatar użytkownika
Minio215

Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 26 lut 2013, 16:28

Windows XP jako drugi system = BLUE SCREEN

Post28 lip 2016, 15:39

Trackmania Sunrise Extreme
Pamiętam jak za dzieciaka na Xpeku się grało całymi dniami czy to z single czy multiplayer. Grafika wtedy najwyższych lotów :D Jak miałem Win7 to rzekomo jest poradnik jak odpalić na tym OS ale nie działało



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości