Wykasowane zdjęcia z karty pamięci-czy jest jeszcze ratunek?

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
rydzo

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2014, 18:13

Wykasowane zdjęcia z karty pamięci-czy jest jeszcze ratunek?

Post27 lip 2014, 22:43

Witam,
może najpierw przedstawię swój problem.
Posiadam kartę Micro SD HC Kingston, 8GB, seria 4 chyba. Używałem jej do zapisu zdjęć w czasie wyjazdu do Pragi.
W telefonie Blackberry Z10 - system Blackberry 10.

Nigdy z kartą nie było problemów. Zrobiłem dużo zdjęć i już byłem bliski wyjazdu. W czasie powrotu zorientowałem się, że telefon w ogóle nie wykrywa karty. Po wrzuceniu karty do LG pod Androida wykrywał ale chciał od razu formatować. Oczywiście anulowałem!
Troszkę wcześniej miałem sytuację, że telefon w kieszeni aktywował się i zaczęły się włączać rożne opcje. Format daty zmieniony itp ... w ustawieniach Blackberry dla pamięci masowej jest opcja: formatowanie karty pamięci. Jest też coś o wymazaniu danych. Podejrzewam, że coś takiego się mogło włączyć. Bo innego pomysłu nie mam na to czemu karta stała się nieczytelna. Na karcie było dużo zdjęć - chciałbym odzyskać te ostatnie.

Teraz moje kroki, które podjąłem i rezultaty a raczej ich brak:
- w adapterze SD w czytniku na komputerze nie widzi prawidłowo - tzn chce od razu kartę formatować, nie widać jaka pojemność i czy coś zajęte
- program Recuva nic nie znalazł
- zrobiłem obraz karty .dd w programie testdisk
- potem odpalenie jako wirtualny dysk
- skanowanie programem: DMDE 2.10.0 - darmowa wersja - nie znajduje nic w trybie FAT ani NTFS
- skan w R-Studio Demo 7.2 - zero śladów jakichkolwiek plików
- program PhotoRec na dysku wirtualnym też nic nie znalazł

Sprawdzenie jest raz karty w czytniku i zero rezultatu w PhotoRec i 2-3 innych podobnych programach ...


Karta chyba nie jest uszkodzona fizycznie. W czasie gdy telefon się przestawiał padał deszcz, ale wątpię aby mogło coś być wilgotne bo karta jest wkładana do Blackberry w takim miejscu, że ciężko o zalanie. Poza tym inne karty telefon czyta.
Wątpię aby coś się nadpisało na karcie. Bo jak się dane wykasowały to od razu telefon raczej karty nie widział ...

Będę próbował jeszcze innych programów.

Czy ktoś może coś doradzić? Naprawdę zależy mi na tych fotkach ale tracę już nadzieję. Pewności nie mam, że to formatowanie się włączyło, ogólnie byłby to mega pech i naprawdę dziwne bo niełatwo aby telefon w kieszeni aż tak poskakał po różnych ustawieniach ...
Czy są jeszcze jakieś programy dobre do tego?

Jak wygląda z pomocą profesjonalnych firm? Czy tam warto próbować? Bo jestem w stanie zapłacić ale chciałbym te zdjęcia odzyskać a nie płacić sporo za sprawdzenie, że jednak nie można ...

Z góry dziękuję za wszelkie rady. Post długi ale chciałem dokładnie problem opisać ...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Wykasowane zdjęcia z karty pamięci-czy jest jeszcze ratunek?

Post28 lip 2014, 10:10

Hmm kiepsko to wygląda. Spróbuj jeszcze przeskanować za pomocą wersji testowej EasyRecovery. Trial nie pozwala na odzyskanie ale powie ci czy w ogóle jest szansa.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Wykasowane zdjęcia z karty pamięci-czy jest jeszcze ratunek?

Post28 lip 2014, 11:29

Jest taki program, 7-suite data recovery, jednak jego darmowa wersja przywraca tylko do 1 GB danych.

Strona domowa programu:

Kod: Zaznacz cały

http://7datarecovery.com/


Swego czasu był dostępny w różnych promocjach, może któraś z nich się powtórzy...

Jednak nie testowałam tego softu, więc nie wiem, czy działa...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Wykasowane zdjęcia z karty pamięci-czy jest jeszcze ratunek?

Post03 sie 2014, 11:21

Jest jeszcze PC Insperctor SMART Recovery (to smart jest tu ważne). On potrafi przeszukać kartę w danych RAW.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości