wymuszanie przez komputer formatowania pendrive'a

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Hrumachis

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2015, 11:40

wymuszanie przez komputer formatowania pendrive'a

Post25 lut 2015, 12:13

Witam,
Mam problem już tutaj poruszany, jednak nie potrafię znaleźć rozwiązania. Wczoraj przerzuciłam na pendrive'a dużo plików pdf i dziś mój komputer go nie czyta. Lampka pendrive'a miga, jednak gdy chcę go otworzyć pojawia się informacją, że muszę go sformatować ( a nie mogę bo mam tam milion danych). Oczywiście pojawia się również pojemność 0bajtów ( a pendrive ma 4GB) i system plików RAW. Próbowałam zastosować ścieżkę, którą Państwo proponujecie - Test Disk ale niestety pokazuje się tylko mój dysk w kompie a pendrive'a nie widzi. Czy mogę zrobic coś jeszcze?
Mój pendrive to: JetFlash Transcend 4GB
Bardzo bardzo proszę o pomoc :)

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

wymuszanie przez komputer formatowania pendrive'a

Post25 lut 2015, 12:48

Czytałaś ten poradnik:
http://www.hotfix.pl/naprawa-pendrive-k ... h-a366.htm
1. Brak systemu plików na pamięci flash, pendrive, system RAW


Zainstalowane sterowniki do płyty głównej tzw. Chipset + Service Pack 3
ze wszystkimi aktualizacjami ?
Zobacz jeszcze dodatkową instalację:
http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... 4-p797.htm
oraz:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Sprawdzałaś na innym komputerze aby chociaż odzyskać dane a później możesz zrobić format ?
Sprawdzałaś pod linuxem-live cd np. Ubuntu ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Hrumachis

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2015, 11:40

wymuszanie przez komputer formatowania pendrive'a

Post25 lut 2015, 13:02

Sterowniki sprawdzone, Na innym kompie ( a raczej na innych bo sprawdzałam na chyba dziesięciu tez nie działa)....przeanalizuję jeszcze raz Wasz poradnik w domu, bo w pracy już na mnie krzywo patrzą, że pół dnia walczę z pendrivem :roll:
No i sprawdzę linux....
Jak to nie pomoże pójdę dalej w Waszym poradniku czyli pkt. "2. Uszkodzenie firmware kontrolera pamięci flash, pendrive" - tylko boję się że stracę dane, ale dane chyba i tak juz stracone.
Odezwę sie wieczorem jak wrócę do walki
Dzieki za pomoc:)

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

wymuszanie przez komputer formatowania pendrive'a

Post25 lut 2015, 13:07

Sprawdz jeszcze czy programowi o nazwie dmde uda się odzyskać jakieś dane z niego. Jesli nie uda się ich niczym odzyskać to zaczniemy ratować tylko i wyłącznie pendrive o ile bedziesz miała na to chęci :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości