XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22692
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post02 lis 2020, 19:06

Mam dwa problemy z Windows XP, 32-bitowym, edycja domowa: po pierwsze nie działa w Internet Explorerze poprawnie witryna Windows Update, jak sprawdzam aktualizacje to wyświetla się informacja, że przeglądarka nie ma dostępu do sieci, czy jakoś tak. Wiem, że nie ma już żadnych aktualizacji, ale załóżmy że kiedyś będę musiała reinstalować XP, to wówczas nie będę mogła pobrać żadnych aktualizacji. :( Sprawdzałam różne adresy witryny Windows Update i ona nie jest wyświetlana prawidłowo. Po drugie od kiedy używam Linuxa, Zorin OS, na oddzielnym dysku twardym, to XP nie wyświetla właściwej godziny i nie jest widziana właściwa strefa czasowa, czyli czas zimowy nie jest uwzględniany. Normalnie bootuje XP, z większego dysku, jak parę razy włączę XP i ustawię czas, to wyświetla się właściwie... Wystarczy jednak że na chwilę włączę Zorin OS, gdzie czas jest pokazywany prawidłowo, aby ten na XP był wsteczny o godzinę. Może te dwa problemy są ze sobą powiązane... Pojęcia nie mam... Ewentualnie czy jest jakiś program, który automatycznie zmieni godzinę na XP na właściwą? Jak na XP włączam synchronizację czasu, z właściwym serwerem, to jest pokazywana rzeczywista godzina. Poza tym Zorin OS trochę mi muli, więc muszę odinstalować zbędne programy, ale to już inna historia... Niedawno wymieniłam zasilacz na lepszy, bo stary był na czarnej liście, dwa dyski były podłączone do niego za pomocą jednego kabelka, pan z serwisu komputerowego ostrzegał mnie, że zasilacz kiedyś może się popsuć... Nie chciałam na to czekać i teraz mam markowy zasilacz, nie na czarnej liście. :) Proszę o porady... A może już taki urok Linuxa, że czas na XP nie będzie już wyświetlany prawidłowo? :mrgreen: Coraz częściej używam Zorin OS i kiedyś jego dysk twardy wymienię na większy... XP nadal chcę używać, hobbystycznie. :)

Edit: szukałam info w necie na temat strefy czasowej i znalazłam zbiorczą aktualizację stref czasowych, dla wielu systemów Windows, w tym i XP, może to pośrednio rozwiąże mój problem? Jutro ją zastosuję, jak się jej nie uda zainstalować, to znaczy że została już wdrożona. Ponoć może spowodować problem z Microsoft Outlook... Oto link:

Kod: Zaznacz cały

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/2904266/december-2013-cumulative-time-zone-update-for-windows-operating-system
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post04 lis 2020, 08:52

Nie wiem, czy prawidłowo sterownik czas, czy usługa czas, czy bateria CMOS. Coś jest i reset biosu może naprawić sprawę.
Nie daje mi spokoju Twój instalator XP SP3. Powinien od razu wykryć strefę czasową i aktualny czas. Nie bój się instalować czystego sytemu z wpiętym internetem. Pierwsze, to mypal, czy firefox 52.9 z dodatkami blokującymi ścierwo. Drugie, to pobranie sterów ze strony mobo i niektórych urządzeń.
Trzecie, to aktualizacje. A znalazłem paczkę do 2019 na elektrodzie - pierwszy spoiler. Nawet pobrałem i zaglądnąłem do iso.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Mypal możesz ustawić na innym systemie, dodać dodatki blokujące Moje najważniejsze mam na pcloud - wklejam do folderu extension Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
To by było tyle na początek - pozdrawiam :D
Tak zainstalować XP? Dziwne...
Dopóki nie uruchomisz przeglądarki, a mypal może być przerzucony na dysk XP pendrivem - to jesteś bezpieczna.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22692
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post04 lis 2020, 11:34

Gedo, nie będę reinstalować systemu z powodu błędnie wyświetlanej godziny... Poza tym czytałam gdzieś, że ktoś również używał na przemiennie XP i Linuxa i na XP była niewłaściwa godzina. Data jest wskazywana właściwie... Bateryjka CMOS ma z dwa lata, więc na razie nie będę resetować ustawień biosu... Na Linux, czyli: Zorin OS, wszystko wyświetla się właściwie. Oo, nie wiedziałam, że przeglądarka mypal jest ciągle aktualizowana na XP. :mrgreen: Kiedyś ją zainstaluję na XP. :)

Po drugie nie działa mi właściwie witryna Windows Update... Może mam jej niewłaściwy adres? Ponoć ktoś uruchomił XP wirtualnie i witryna Windows Update działała prawidłowo. Szukałam w necie adresu witryny Windows Update i każdy adres był nieprawidłowy... Proszę o pomoc...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post04 lis 2020, 11:56

Z 2013 roku agent Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Znaleziony na programosy
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22692
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post04 lis 2020, 14:58

Okazało się, że mam zainstalowanego najnowszego Windows Update Agenta, przedtem sprawdzałam usługi, powiązane z Windows Update i one działają prawidłowo.

Zainstalowałam dziś na XP przeglądarkę MyPal, ponoć jej twórcy pokłócili się z tymi od PaleMoon i szykuje się rozwód... Wróć... Ponoć mają powstać ich oddzielne rozszerzenia, na razie w tej MyPal zainstalowałam rozszerzenie kompatybilne z PaleMoon. Z chęcią przeglądnę Twoje rozszerzenia do tej całkiem fajnej przeglądarki. Aha, nie zamierzam jej spolszczać, bo to bywało kłopotliwe, zwłaszcza po aktualizacji- problem dotyczył PaleMoon. Fajnie że jest jakaś przeglądarka, kompatybilna z XP i nadal aktualizowana. Dziękuję. :)

------Połączono posty------

Ok, jak komuś poprawnie działa strona Windows Update, w przeglądarce Internet Explorer, na XP, to proszę podać mi do niej linka... Może są złe przekierowania... Przecież niektórzy ludzie muszą reinstalować system XP i jak wówczas pobiorą aktualizacje, jak owa strona będzie się źle wyświetlać? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post05 lis 2020, 17:16

Nie mam już pc z XP, ale wiem, że w 2019 roku WU działało. Trzeba było tylko zainstalować odpowiedni activex. Można było zainstalować slimbrowser dla XP i też w narzędziach miał windows update, bo ta przeglądarka, to była nakładka na internet explorer 8.
O! Znalazłem wersję portable na filehippo na XP. Ponad 3 MB. Teraz na nowsze systemy, to prawie 40MB. Nawet czyściutki na virus total online:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22692
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post06 lis 2020, 12:28

Na XP mam zainstalowaną wsteczną wersję SlimBrowser, potem poszukam jej trochę nowszej, nadal kompatybilnej z XP... Może obecna jest za stara, aby witryna Windows Update poprawnie działała... Gedo, dziękuję za pomoc. :)

------Połączono posty------

Pobrałam dziś niby Slim Browser portable 8.00.005, z filehippo, ale ona wymagała instalacji... Niestety witryna Windows Update źle działała... Aha, póki nie włączam Linuxa, czyli: Zorin OS, to godzina jest właściwie wyświetlana na XP.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post11 lis 2020, 20:13

Problem pewnie w ie8. Musi być SP3. A odinstaluj normalnie ten co masz, to zostanie wbudowany ie7. Pobierz ostatni ie8 dla XP stąd:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Widzę temat sprzed paru dni na winclub, że wyskoczyły aktualizacje XP. Tam problem jest inny, ale znaczy, że można jeszcze korzystać z WU na XP

Coś mi się zdaje, że sterowniki zorinaos w jakimszakresie kłócą się z sterownikmi XP i to może tłumaczyć problemy z czasem.
A czemu zorinos? Jechałem na mincie 17 i wystarczało 2GB RAMu. Zaktualizował się do wersji 18 i totalna zawiecha nawet przy uruchomieniu przeglądarki firefox.
Czy twój procesor jest w wersji x64? Czy to intel?
Poczytaj, bo ciekawe Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Clear Linux

Clear Linux to bardzo młoda dystrybucja, bowiem powstała ona dwa lata temu. Szybko jednak zyskuje na popularności, zwłaszcza dzięki temu, że ostatnio pojawił się w niej graficzny instalator systemu. Co prawda, Clear Linux celuje w między innymi tzw. chmurę, to coraz chętniej instalowany jest jako oprogramowanie na komputer osobisty.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22692
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post11 lis 2020, 21:50

Ok, Gedo, mam odinstalować IE8, potem uruchomić ponownie komputer i zainstalować IE8? W systemach operacyjnych założyłam nawet temat co lepsze: Zorin OS czy WindowsFX 10.6 (obecnie: 10.7)... I wybrałam Zorin OS, jako system podobny do Windows. Tak, mam procesor Intela, 64-bitowy, w kompie z XP. Tam mam tylko 2 GB RAM i tyle wystarczy Zorin OS. Wolę system podobny do Windows...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post11 lis 2020, 22:00

Ja rozumiem, że masz jakiś błąd z ie8 i źle działa WU. Z serwerów MS nie da się pobrać ie8, ale korzystam z web archive. Może ponowne zainstalowanie usunie problem.

------Połączono posty------

tu tutorial, jak włączyć acticex w opcjach internetowych, żeby pojawił się activex na stronie WU
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22692
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post12 lis 2020, 13:26

OK, odinstalowałam wczoraj IE8, uruchomiłam ponownie komputer i z braku laku zainstalowałam angielską wersję IE8- próbowałam pobrać jego polską instalkę, ale antywirus Comodo wykrywał w nich wirusy, poza tym niektóre linki prowadziły donikąd... Jeśli chodzi o tamto activeX to jest raczej poprawnie zainstalowane... Witryna Windows Update zgłosiła konkretny błąd, potem podam jaki... Aha, po zainstalowaniu IE8 pobrało z dwie aktualizacje, nie wiem jakie... Nic nie szkodzi, że IE8 jest po angielsku... Chyba że IE8 mogłam pobrać z innego miejsca...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post12 lis 2020, 16:47

Dziwne, bo znalazłem ie 8 wybitnie czysty z tej strony też czyściutkiej. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
A oto skan Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Aż sam wziąłem zapas na pcloud...
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22692
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post14 lis 2020, 19:42

Ok, Gedo, dzięki Tobie mam IE8 znów po polsku. :) Aha, nic się nie naprawiło... A może robię coś nie tak? Odinstalowuję IE8, nie ruszam aktualizacji od niego, którą niedawno zainstalowałam, restartuję komputer i znów instaluję IE8. Aha, jest konkretny błąd, na stronie Windows Update, chwilę po sprawdzeniu czy jest zainstalowane ActiveX, wybraniu opcji wyświetlenia aktualizacji, ekspresowej lub tej drugiej... Numer owego błędu to: 0x80244019. On zdaje się może dotyczyć nie tylko XP... Szukałam w Google i znalazłam ów temat:

Kod: Zaznacz cały

https://websetnet.net/pl/fix-windows-update-error-0x80244019/
Potem może na XP sprawdzę, czy jest pomocny... Inny rozwiązany problem, zrobiony przez wadliwe przywracanie systemu:

Kod: Zaznacz cały

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2489903.html
. Mam zainstalowany dodatek Service Pack 3... Nie przywracałam ostatnio systemu, a na czas instalowania aktualizacji całkiem wyłączam ochronę w AppGuard Premium. Używałam narzędzia do pobierania oflline aktualizacji dla XP i pobrało ich tak wiele, że niemożliwe, że wszystkie wymagają zainstalowania... Zwłaszcza te dotyczące NetFramework. :mrgreen: Chyba że mam je po kolei zainstalować. :think: Pomocny temat z odinstalowaniem i ponownym zainstalowaniem tej usługi:

Kod: Zaznacz cały

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-update-error-0x80244019/3d52963c-82de-4041-af01-12c82da4b0fa
.

Chyba już to próbowałam, ale może znów spróbuję:

Kod: Zaznacz cały

I had to remove WSUS auth ID (which was in registry) and request a new one.
Just execute the following as admin :

REG DELETE "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate" /v SusClientId /f
REG DELETE "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate" /v SusClientIdValidation /f
net stop wuauserv
move %windir%\windowsupdate.log %windir%\windowsupdate.old.log
move %windir%\SoftwareDistribution %windir%\SoftwareDistributionold
regsvr32 /s atl.dll
regsvr32 /s wucltui.dll
regsvr32 /s wups.dll
regsvr32 /s wuaueng.dll
regsvr32 /s wuapi.dll
regsvr32 /s msxml3.dll
regsvr32 /s mssip32.dll
regsvr32 /s initpki.dll
regsvr32 /s softpub.dll
net start wuauserv
wuauclt /resetauthorization /detectnow

And voila ! Check updates (with Microsoft Update enabled) after ten minutes.


To ponoć koniec aktualizacji dla Windows XP SP3:

Kod: Zaznacz cały

https://support.microsoft.com/en-us/help/4569557/windows-update-sha-1-based-endpoints-discontinued
Ciekawe co ma zrobić ktoś kto reinstaluje ów system. :( Czy komukolwiek z Was działa jeszcze Windows Update dla XP? :mrgreen:

Edit: ponoć pomocna była kiedyś łatka dla XP: kb 943144, obecnie nie jest dostępna... :(

Edit2: temat z innym rozwiązaniem tego samego problemu, co mój:

Kod: Zaznacz cały

https://forum.dobreprogramy.pl/t/sypniete-aktualiuzace-automatyczne/266450/4
Trzeba utworzyć plik bat...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post14 lis 2020, 22:13

A ja znalazłem agenta update i do tego pobiera się z web archive
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Klikaj w Download the windowsupdateagent30-x86.exe package now.
Pobrałem na zapas.

------Połączono posty------

Ale można szukać konkretnych poprawek na tym hotfixie: http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=210
Microsoft UAA Bus Driver - KB888111
10/10/2013 21:18

Microsoft UAA Bus Driver, to wielojęzyczny zbiór poprawek Microsoftu - KB888111. Poprawka ta umożliwia wykrycie przez system operacyjny Windows XP, 2000, 2003 karty dźwiękowej o standardzie HD (High Definition). Instalację rozpoczynamy poprzez dwukrotne kliknięcie na pliku lang.exe
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22692
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

XP: problem z Windows Update i strefą czasową.

Post16 lis 2020, 14:38

Próbowałam zainstalować tamtego Windows Update Agenta, ale pojawiła się informacja, że został już zainstalowany, co więcej raz go zaktualizowałam do najnowszej wersji, ale to wówczas nie pomogło. Obawiam się, że nie ma już rozwiązania mojego problemu, związanego z błędem dotyczącym witryny Windows Update na XP: 0x80244019. Czyli nie mogę położyć tego systemu... Na szczęście przywracanie systemu raczej poprawnie działa... Ani razu nie musiałam do użyć... Ponoć Linux jest bardziej awaryjny... Co do godziny, to na razie używałam tylko XP, więc wyświetla się właściwie. Gedo, dziękuję że próbowałeś mi pomóc. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 25 gości