Zacięcia systemu?

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
magdalenaj25

Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2011, 13:11
Lokalizacja: Lublin

Zacięcia systemu?

Post19 kwie 2014, 16:02

Witam
Na wstępie Wesołych Świąt dla Was wszystkich i miłego odpoczynku :)

A teraz do problemu:
Od kilku dni dziwnie zachowuje się komputer. Nie za bardzo wiem jak to opisać. Chodzi o to, że w sumie się nie zacina tylko jakby myszka nie reaguje na polecenia. A właściwie reaguje, ale dzieją się dziwne rzeczy. Np. wpisując tekst i próbując przestawić tabulator zaznacza się od razu cały wyraz albo i wiersz i nie da się tego za pierwszym razem od kliknąć i odwrotnie. Włączając przeglądarkę i klikając raz od razu mi otwiera kilka stron. Kiedy jestem na jakiejś stronie i chce otworzyć odnośnik w nowej karcie to wskakuje mi na otworzoną też. Kiedy chcę rozwinąć jakąś listę np. to rozwija się od od razu znika i tak muszę kilka razy klikać żeby się rozwinęła. Kiedy chcę zwinąć do paska przeglądarkę i rozwinąć z powrotem to też kilka razy muszę próbować, bo mi ja pokazuje i od razu zwija samodzielnie do paska i tak samo jak chcę ją zwinąć do paska to się zwija i z powrotem wyskakuje. Właściwie takie działanie dotyczy wszystkiego. Nawet filmu na youtube nie mogę zatrzymać za pierwszym razem tylko klikać kilka razy żeby była jakaś reakcja.
Takie cuda zaczęły się dziać po odinstalowaniu Plus Hd-nie chcący go zainstalowałam z czymś, nie zauważyłam i męczyłam się z miliardami wyskakujących okien reklamowych. Odinstalowałam też program, który wgrał mi się wraz z programem do rozliczania PITów- Adobe Air i w sumie tyle, nic więcej nie robiłam. Czy to ma jakiś wpływ na działanie? Oczyszczam regularnie kompa, skanowałam Antywirusem i nic. W czym jest problem? Proszę o pomoc, jakieś sugestie?:)

Suriel

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 11 kwie 2014, 17:47

Zacięcia systemu?

Post19 kwie 2014, 16:30

A może myszka wybiera się już ku zachodowi słońca i po prostu zdycha? Sprawdzałaś na innym gryzoniu? Jeśli nie masz takiej możliwości to:

Alt + lewy Shift + Num Lock

Włączysz tym funkcje klawisze myszy czy jakoś tak.

magdalenaj25

Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2011, 13:11
Lokalizacja: Lublin

Zacięcia systemu?

Post19 kwie 2014, 16:40

Witaj. Hm, włączyłam, ale jakby nie za bardzo wiem co mam teraz z tym zrobić...? Gryzonia kupiłam ze 4 miesiące temu i toż by już odchodziła od nas? Chyba, że taki szajs teraz produkują :/, niestety nie mam innej żeby sprawdzić :/.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Zacięcia systemu?

Post19 kwie 2014, 16:57

magdalenaj25 pisze:toż by już odchodziła od nas?

sprawdz może w trybie awaryjnym jak się sprawuje, jeśli tam będzie ok to podaj logi z OTL

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Zacięcia systemu?

Post19 kwie 2014, 17:14

Trzeba usunąć wszystko co stworzyło oprogramowanie Plus Hd, czyli wszystkie foldery.

Obrazek

Skan "AdwCleaner" - Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników - (Skanuj --> Clean-->OK ponowne uruchomienie komputera)

Skan "Malwarebytes Anti-Malware" - (Wykonaj szybkie skanowanie --> Skanuj --> Pokaż wyniki --> Usuń zaznaczone opcję --> Yes)

Potem zeskanować "CCleaner" program i przystąpić do czyszczenia systemu z tymczasowych plików internetowych i nieprawidłowych wpisów rejestru.
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

magdalenaj25

Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2011, 13:11
Lokalizacja: Lublin

Zacięcia systemu?

Post19 kwie 2014, 17:21

Właśnie jestem na awaryjnym z obsługą sieci i to samo się dzieje, nic się nie zmieniło :(

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Zacięcia systemu?

Post19 kwie 2014, 17:36

Ale wszystkie "3" skany ?? i nic, dale po staremu.
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Suriel

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 11 kwie 2014, 17:47

Zacięcia systemu?

Post19 kwie 2014, 18:39

magdalenaj25 pisze:Witaj. Hm, włączyłam, ale jakby nie za bardzo wiem co mam teraz z tym zrobić...? Gryzonia kupiłam ze 4 miesiące temu i toż by już odchodziła od nas? Chyba, że taki szajs teraz produkują :/, niestety nie mam innej żeby sprawdzić :/.


Włączając te funkcje możesz operować kursorem za pomaca strzałek na klawiaturze Numlock. Piątka odpowiada za LPM. Nadal proponuje ci sprawdzić jak będzie działać inna myszka. Mogłaś trafić na jakiś wadliwy egzemplarz. Zanim zaczniesz skany i formaty warto zobaczyć.

magdalenaj25

Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2011, 13:11
Lokalizacja: Lublin

Zacięcia systemu?

Post19 kwie 2014, 20:16

Ok, skan Adw wklejam logi, jakby ktoś mógł rzucić okiem? bo nie wiem czy mam wszystko usunąć, nie wiem czy to bezpieczne, bo nie za bardzo znam się na tym a z HD chyba nic nie pokazał? Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Malware pokazał jeden plik z HD, ale usunęłam w sumie wszystko co pokazał.
CCleaner-zrobiłam to od razu po odinstalowaniu HD, ale smyrnęłam jeszcze raz.
Lecz powyższe działania nadal nie za skutkowały ustąpieniem problemu.
Może i to myszka, dość kłopotliwa ta klawiatura numeryczna, ale jak nią np. ściągałam przeglądarkę do paska to niby mi nie wracała, lecz czasami jak myszką to robię to zachowuje się też raz czy dwa normalnie a potem znowu świruje coś, więc w sumie nie jest to nadal jednoznaczne czy aby na pewno myszka jest do kitu. Tylko teraz nie mam nawet od kogoś pożyczyć żeby sprawdzić czy na innej problem się wyeliminuje :/

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Zacięcia systemu?

Post19 kwie 2014, 20:21

Skoro w trybie awaryjnym jest tak samo to raczej myszka, ja na twoim miejscu może tak na szybko bym utworzył pendrive z hirensem:
http://www.hotfix.pl/uruchamianie-hiren ... h-a392.htm

on zawiera z tego co pamietam mini windows xp który mozna po prostu uruchomić i tam sprawdzić , ewentualnie na linuxie którego chyba hirens również oferuje.

magdalenaj25

Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2011, 13:11
Lokalizacja: Lublin

Zacięcia systemu?

Post21 kwie 2014, 19:38

Niestety nie posiadam chwilowo pendriva, ale pomysł zapewne zacny :). W każdym razie faktycznie pomogła wymiana myszki, tylko dziwne, że moja na innym kompie działa normalnie, ale na razie i podmieniona też u mnie sprawuje się bez zarzutu, więc chyba jednak tamten gryzoń odmówił współpracy akurat z moją osobą :). Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc :*

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Zacięcia systemu?

Post21 kwie 2014, 20:18

A to gryzoń jeden :) a ja myślałem ze to w systemie. 8-) Ale grunt ze już dobrze chodzi, a następnym razem trzymaj gryzonia mocniej. 8-)
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 47 gości