Schemat blokowy

W tym dziale możesz uzyskać pomoc (nie ich rozwiązanie) przy zadaniach domowych
Avenus

Użytkownik
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:04

Schemat blokowy

Post06 lut 2016, 12:35

Witam. Mam do zrobienia schemat blokowy do swojego systemu. System internetowy - strona internetowa. Uzytkownicy zalogowani i Gość. Nie majac konta można się zarejestrować. Nie wiem czy dobrze narysowałam ten schemat. Chciałam narysować w miarę prosty schemat żeby dobrze się go omawiało. Z góry dzięki.
1. Schemat Opis
Po wpisaniu adresu strony w przeglądarce zostanie wyświetlona Strona Główna. Jeśli jesteśmy zarejestrowani to możemy się zalogować do systemu. Jeśli nie, korzystamy jako Gość, lub przechodzimy do rejestracji. Logowanie polega na podaniu poprawnego loginu i hasła.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
2. schemat opsi
Następnie zostajemy zalogowani jako Użytkownik albo Student. Po skończonej pracy możemy się wylogować z systemu.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Wydaje mi się ze coś zle zrobiłam w tym schemacie, zwłaszcza schemat cz.2

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Schemat blokowy

Post06 lut 2016, 19:09

Mam zastrzeżenie do pierwszego schematu. Sytuacja dla niezarejestrowanego (NIE), te rozgałęzienie, które dla mnie jest dziwne i zbyteczne. Idziesz do rejestracji i tam stawiasz warunek: czy chcesz się zarejestrować?. Teraz na tak to rejestrujesz (ze stanem ZAREJESTROWANY) z warunkiem na ewentualną rezygnację i po wszystkim idziesz do Strony Głównej. Na NIE dajesz stronę w trybie GOŚĆ (zazwyczaj taki jest np bez możliwości pisania komentarzy).

Co do drugiego. Na początku dajesz warunek czyli ROMB. Tu musi dojść do wyboru opcji. Reszta raczej OKi.

Pozdrawiam.

Avenus

Użytkownik
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:04

Schemat blokowy

Post06 lut 2016, 22:16

A możesz mi to rozrysować? Pogubiłam się, nie wiem jak to dalej zrobić, bo te dwa schematy są jako cały schemat. Byłabym wdzięczna.
Na stronie mam tak, że użytkowników zalogowanych i gość, przy czym użytkownik niezalogowany może korzystać ze strony jako Gość albo przejść do rejestracji i założyć konto.



  • Reklama

Wróć do „Pomoc przy zadaniach domowych”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości