Zmniejszona pojemność pendrive o 1/3

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
buggio2

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:09

Zmniejszona pojemność pendrive o 1/3

Post31 mar 2019, 19:30

Witam.

Miałem problem z pendrivem, ponieważ nie mogłem z niego nic usunąć ani też nic na niego wrzucić. Za każdym razem wyskakiwał mi komunikat Dysk chroniony przed zapisem.
Dopiero po użyciu programu AlcorMP i wgraniu nowego flasha do pendriva można już wszystko na niego wrzucać i z niego usuwać. Jednakże pojawił się nowy problem, gdyż pojemność pendriva po tym zabiegu spadła z 16 GB do 5 GB.
Ma może ktoś pomysł jak przywrócić jego pierwotną pojemność ?

W AlcorMP wszystkie parametry wskoczyły mi automatycznie. Nic nie zmieniałem.

Przeskanowałem pendrivea i wyskoczyły mi następujące dane:

Description: [I:]Masowe urządzenie magazynujące USB(Generic Flash Disk)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 200mA

USB Device ID: VID = 058F PID = 6387
Serial Number: 649D56D8

Device Revision: 0100

Manufacturer: Generic
Product Model: Flash Disk
Product Revision: 8.07

Chip Vendor: Alcor Micro
Chip Part-Number: Unknown(??) - 0xF500 - F/W 0083
Flash ID Code: 454C98A3 - SanDisk - 1CE/Single Channel [TLC]

Tools on web: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Próbowałem kilku wersji softu, ale żadna nie wykrywa pena. Tylko jedna wersja go wykrywa, która robi z niego 5 GB

W Chip Genius odczytałem tylko parametry pendriva. Natomiast nie probowałem bawić się w programowanie pendriva, gdyż tam nie widzę takiej funkcji.
Co do innych programów, to oprócz Alcora, nie testowałem ich.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Zmniejszona pojemność pendrive o 1/3

Post22 kwie 2019, 18:12

Niestety na portalach aukcyjnych zdarzają się sprzedający, którzy fabrykują większą pojemność pendrive, aniżeli jest w rzeczywistości i sprzedają po wyższej cenie. Użytkownik dowiaduje się o tym fakcie dopiero w trakcie eksploatacji urządzenia.

Możesz użyć innego oprogramowania do "przywrócenia" fabrycznej pojemności, ale obawiam się, że również będzie ona uszczuplona do rzeczywistej pojemności pendrive.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości