zniszczony ekran laptop

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Tulku

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 20 kwie 2012, 03:33

zniszczony ekran laptop

Post16 sie 2017, 00:10

Mam nadzieje ze to odpowiedni dzial
Stary lapek z uszkodzonym ekranem , po za tym jest sprawny ,machnol bym na niego reka gdyby nie dane na dysku które chce odzyskac.Laptop ma wejscie vga ,wiec pomyslalem ze podlacze go do tv kabelkiem vga -hdmi . I tutaj moje pytanie jak zmienic ustawienia karty graf skoro moge dostac sie do niej z prawokliku na ekranie laptopa a ten jest uszkodzony ????? jest jakis skrot na
klawiaturze zeby to jakos obejsc ?????
asus k 50 in

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

zniszczony ekran laptop

Post16 sie 2017, 16:50

To raczej do działu Sprzętowego ale dobra. Przełączanie między monitorami masz w na klawiaturze kombinacja Fn+F8. Niestety kablem nie podłączysz analogowego sygnału(VGA) z cyfrowym(HDMI) bez odpowiedniego konwertera. Najszybciej i najtaniej będzie odkręcić tylną ściankę obudowy i wyjąć dysk. Można go będzie jakimkolwiek kablem SATA podłączyć do zwykłego komputera PC i zgrać dane z niego jak z pendriva.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Tulku

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 20 kwie 2012, 03:33

zniszczony ekran laptop

Post17 sie 2017, 16:40

Ok popatrzylem na YT jak to sie robi
Tylkoze na allegro mizna znalezc te kabelki
z pojedynczym i podwójnym wejściem usb , który wybrać ???? I jeszcze zastanawiam się czy ma to znaczenie ze było hasło ustawione na dysku , bez problemu odczyta po podpięciu do innego laptopa ???

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

zniszczony ekran laptop

Post18 sie 2017, 15:09

Czytać ze zrozumieniem proszę.
Nie do innego laptopa tylko komputera stacjonarnego PC jako drugi dysk.
Nie kabel USB tylko SATA dostępny w każdym komputerowym za 2-5 zł.

Z hasłem nie pomogę, jeśli to jakieś hasło sprzętowe to trzeba je znać aby się dostać do danych na dysku, albo są jakieś "czary" których ja niestety nie znam.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

zniszczony ekran laptop

Post19 sie 2017, 21:59

Podłącz zewnętrzny monitor i wybierz po uruchomieniu systemu klawisz Windows+P. Zrób tak ewentualnie a potem enter. Powinno przeskoczyć do trybu duplikuj. Ta kombinacja przełącza ekrany. Ewentualnie jeszcze zobacz klawisz FN oraz klawisz funkcyjny F1-do -F12 ale ten który ma symbol ekranu.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości