Czyszczenie po Office

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
Szwagier

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 16 sie 2014, 17:02

Czyszczenie po Office

Post04 cze 2016, 08:54

Hej zainstalowałem office 2013 ale przez przypadek na dysku zewnętrznym, odłaczyłem go, a potem chciałem odinstalować niestety z panelu dodaj/usuń nie dało się wyskakiwał komunikat, że Błąd nr 1325 - Templates nie jest prawidłową krótką nazwą, próbowałem wiec usunąć ręcznie wg. kroków stąd: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Wszystko szło ładnie ale teraz nie mogę ponownie zainstalować office bo chwile się instaluje i nagle pokazuje, że nie ma miejsca na E - pod tą literą kryje się stacja DVD. Choć instaluje na D.
System Windows 10 64bit
Logi:
OTL: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
EXTRAS: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
GMER: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
FRST: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Shortcut: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Addition: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Z góry dziękuję za pomoc :)
PS: Wykonałem również czyszczenie CCleanerm i Eusing free registry cleaner, ale nic nie pomogło.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Czyszczenie po Office

Post04 cze 2016, 11:18

Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Szwagier

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 16 sie 2014, 17:02

Czyszczenie po Office

Post04 cze 2016, 12:13

Chyba nie czytałeś dokładnie, ;) stosowałem się do tych instrukcji, ale właśnie problem występuje nadal. Usunąłem chyba wszystkie wpisy rejestru i pliki, podane w poradniku, ale instalator nie chce instalować office. Możliwe, że coś jednak niechcący zostawiłem, dlatego poprosiłem o przejrzenie logów.
PS: W OTL znalazłem dwa foldery jeszcze do usunięcia. Usunąłem (w menu start i program files), na moje oko ten wpis jest jeszcze nie potrzebny: htmlfile [edit] -- "E:\Programy\Office\Office15\WINWORD.EXE" /n "%1" /o "%u" . Ale nie jestem ekspertem więc proszę o potwierdzenie i komendę do usunięcia.
PS2: W GMERZE wydaje mi się, że to trzeba usunąć: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
PS3: w FRST nic nie znalazłem czego bym już nie pousuwał: tu z dziennika zdarzeń wpisze tylko dokładny błąd jaki wyskakuje: Error: (06/03/2016 10:30:20 PM) (Source: MsiInstaller) (EventID: 11325) (User: DESKTOP-M49QG8L)
Description: Produkt: Microsoft Office Professional Plus 2013 — Błąd 1325.„Templates” nie jest prawidłową krótką nazwą pliku.
Próbowałem jeszcze raz zainstalować, tym razem nie pisze juz o braku miejsca, ale wyskakuje ten błąd co wyżej.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Czyszczenie po Office

Post04 cze 2016, 12:52

Mógłbyś na ta okazje pobrać triala total uninstall. Poustawiasz. W zakładce menadżer uruchamiania, znajdziesz usługi od office i je usuniesz.
Te programy (otl, czy frst) nie pokażą Ci wszystkiego. Musisz ustawić w opcjach folderów widok - odznacz ukrywanie chronionych, odznacz ukrywanie rozszerzeń, a zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK.
Znajdź folder installer na windows c i w nim najeżdżając na każdą pozycję znajdź i usuwaj office.
Potem użyj wyszukiwania - najlepiej tym - Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Wyszukaj po nazwie i po sumach kontrolnych.
Potem w tym programie wyszukaj ustawień office w rejestrze i potem pozostałości w rejestrze według nazwy i według sum kontrolnych. Wszystko, co usuniesz, program robi backupy, tak, że jest bezpieczny Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Pamiętaj, że pozostałości po office będą w punktach przywracania systemu i rejestru. Wpierw trzeba to posprzątać.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Szwagier

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 16 sie 2014, 17:02

Czyszczenie po Office

Post04 cze 2016, 13:29

Lenistwo zwyciężyło i pobrałem tego total uninstalla co prawda w usługach nic nie było, ale program wykrył office, przeanalizowałem, usunąłem za jego pomocą i po problemie, office już zainstalowałem, ponownie bez żadnych błędów. Piona do cb :clap: za dobrą radę ;)

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Czyszczenie po Office

Post04 cze 2016, 13:45

Program wykrył, bo dużo pozostało wszędzie. Czyli - nie uszkodziłeś rejestru, chociaż Ci kaz(d)ali na innym forum. A total uninstall trafia się na różnych stronach giveaway. Jakby co, to odinstaluj, bo może Ci się trafić gratka 100% discount.
Pobierz soft4boost any uninstaller. Darmowy, dłużej się wczytuje, ale jest dokładny w usuwaniu pozostałości, jak total uninstall. Po angielsku, ale prostszy od cepa. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Szwagier

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 16 sie 2014, 17:02

Czyszczenie po Office

Post04 cze 2016, 14:57

Hehe kolega widzę czujny, no właściwie to powinienem wkleić link do tamtego forum. Raczej kiedy mam coś zrobić z kompem to ufam ludziom stąd, bo po prostu się jeszcze nie zawiodłem.
Już sobie zorganizowałem full wersje Total uninstaller :)

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Czyszczenie po Office

Post04 cze 2016, 15:39

Tam zgłosiłem i temat złapał kłódkę.
Jak masz full wersion, to możesz nawet robić backupy zainstalowanych programów, ze wszystkimi folderami ustawień, sterownikami, ze wszystkimi wpisami w rejestrze. To takie zapasy - nagrywasz potem na pena, czy na płyty i jest zapas już aktywowany itp. - np po reinstalacji systemu. No i dużo potrzebnych opcji ma ten program. Mam dożywotnia wersję total uninstall professional edition 6 i korzystam.
Miłego dzionka :)
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości