Adguard Premium- przydatny program do blokowania reklam, itp

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Adguard Premium- przydatny program do blokowania reklam, itp

Post13 gru 2016, 21:36

Obrazek

Niedawno na forum malware tips wygrałam roczną licencję Adguard Premium, w ich edycji. Na samym początku nie wiedziałam jak go poprawnie używać i przysporzył mi trochę problemów. Potem go właściwie skonfigurowałam i zastosowałam filtry, które polecił użytkownik innego forum.

Pierwszy screen przedstawia główne okno tego programu i tam jest widoczne, czy ochrona jest aktywna, czy też nie. Możecie tam wyłączyć moduł do blokowania reklam, bezpieczne przeglądanie, oraz w razie potrzeby włączyć kontrolę rodzicielską, którą dodatkowo możecie skonfigurować w sekcji ustawienia, umożliwiającą bezpieczne korzystanie z neta, blokadę ściągania plików wykonywalnych (exe), oraz z konfigurowalnym poziomem czułości, dostosowanym do wieku Waszych (potencjalnych) dzieci: z uwzględnieniem tych do trzech lat, oraz do dziesięciu i trzynastu. W razie potrzeby Adguard Premium możecie też chronić hasłem, aby (potencjalne) dziecko nie zmieniło jego ustawień lub jakaś niepowołana osoba. (Aha, w ustawieniach Ad Blockera istotne jest to, że jak zechcecie to możecie zezwolić na nieuporczywe reklamy, oraz zablokować trackerów i usunąć przyciski odnoszące się do mediów społecznościowych, np. Facebook. Dodatkowo w oknie głównym możecie skonfigurować też ustawienia zabezpieczeń: np. wyłączyć używanie przez Adguard Premium czarnych list uwzględniających phishing i malware, oraz wyłączyć informację o blokowanych żądaniach, jednak nie zalecam zmiany tych ustawień.)

W głównych ustawieniach możecie odhaczyć by Aguard Premium uruchamiał się przy włączaniu komputera, wyłączyć jego aktualizacje automatyczne, ale to raczej nie jest zalecane.

Obrazek

Istotne są ustawienia sieci:

Obrazek

Możecie tam zdecydować, czy będziecie używać proxy, czy też nie, oraz zmienić ustawienia filtrowania ruchu przeglądarek. Z tego powodu, że filtrowanie https przyczyniło się do tego, że nie mogłam wbić na bezpieczne strony, takie jak Google, Facebook, Twitter, oraz inne, wyłączyłam je, chociaż wiem, że niektóre strony mogłam dodać do wyjątków. Nie zaznaczyłam tam też jakiegoś sterownika sieciowego WFP.

W ustawieniach filtrowania możecie wyłączyć asystenta Adguard, oraz informowanie o reputacji odwiedzanych stron, ale to jest potrzebne.

Z zakładki ustawienia, możecie przejść do Ad Blocker i zarządzać Waszymi filtrami, usunąć je, eksportować lub importować.

Z zakładki protection (czyli ochrona) można przejść do zmiany ustawień bezpieczeństwa przeglądania.

Obrazek

Tam możecie włączyć lub wyłączyć filtr anty- phishingowy, już nie pamiętam czy jest domyślnie włączony. Oraz zmienić ustawienia filtra anty-malware. Swoją drogą chyba jak dotąd Adguard Premium nie zablokował mi dostępu do żadnej strony. :think:

Dodatkowo ustawienia bezpiecznego przeglądania możecie zmienić przechodząc do sekcji ustawienia (Settings):

Obrazek

Tam możecie wyłączyć powiadomienia o zablokowanym dostępie do złośliwych stron i przypisany im dźwięk. Nie wiem jak Wy, ale ja odznaczyłam chęć udziału w wysyłaniu im moich ustawień, związanych z bezpiecznym surfowaniem.

W ustawieniach dotyczących ochrony istotna jest konfiguracja Ad Blockera (blokującego reklamy):

Obrazek

Tam są dostępne Wasze filtry, które np. powstały, jak jakąś stronę dodaliście do wyjątków, ja tak zrobiłam np. z Softpedia, oraz można wybrać inne filtry: ja używam angielskich, anty- spyware, związanych z mediami społecznościowymi, niemieckie filtry, oraz listę EasyList, w skład której wchodzą: EasyList, Adblock Polska, oraz EasyPrivacy. O ile się nie mylę, jak za dużo użyje się filtrów to to może spowolnić przeglądarkę, mimo że Adguard Premium jest jej zewnętrznym rozszerzeniem.

W ustawieniach dotyczących przeglądarek możecie przejrzeć ich listę, oraz dodać kolejne:

Obrazek

W sekcji ustawienia możecie wybrać jakich chcecie używać rozszerzeń:

Obrazek

Dostępne są: Adguard Assistant, Adguard Popup Blocker (do blokowania wyskakujących okienek), oraz Web Of Trust (czyli WOT). W razie potrzeby wybrane rozszerzenia możecie wyłączyć.

Niestety na samym początku tak źle skonfigurowałam Adguard Premium, na stronach z którymi miałam problem z filtrowaniem https, np. na Facebook, że nieopatrzenie wyłączyłam tam blokowanie reklam i blokuję je używając Adblock Plus, które zdecydowałam się reaktywować. Nawet wyłączenie tamtych filtrów, oraz ich usunięcie, nic nie zmieniło. :(

Aha, jak używacie no script w Firefox lub w przeglądarce na nim bazującej, to by w nim poprawnie działało blokowanie reklam, itp. to zezwólcie na skrypty

Kod: Zaznacz cały

adguard.com
.

Jestem zadowolona z tego programu, bo nie cierpię reklam w żadnej postaci. Gdybym na początku błędnie go nie skonfigurowała, to mogłabym całkowicie wyłączyć Adblock Plus. :(

Aha, jak będziecie mieć jakiś problem z licencją tego softu, nawet wygraną, to zwróćcie się do jego wsparcia technicznego. Dzięki nim wygraną licencję powiązałam z kompem, którego używam i po zmianie sprzętu nie przepadnie mi, wystarczy że kliknę na: Unbind, czy jakoś tak, po zalogowaniu się na konto, które u nich swego czasu utworzyłam. :mrgreen:

Reasumując cieszę się że swego czasu wygrałam roczną licencję tego bardzo użytecznego programu. :)

A jaka jest Wasza opinia na temat tego softu? Czy właściwie go skonfigurowaliście, do tego stopnia, że możecie wyłączyć Adblock Plus, albo inne rozszerzenia, w przeglądarkach? Co według Was jest lepsze: Adguard Premium, Adblock Plus, uBlock lub jego wersja Origin albo jakieś inne rozwiązanie? Czego używacie by pozbyć się reklam, oraz umożliwić sobie w miarę bezpieczne surfowanie? :mrgreen:




* W miarę bezpieczne, bo na nasze bezpieczeństwo wpływ ma nie tylko oprogramowanie, jakiego używamy, ale również i nasze zachowanie w sieci.


Edit: nie mam problemów z prędkością działania neta, mimo że używam jeszcze ochrony przed szkodliwymi stronami w Malwarebytes AntiMalware Premium i zabezpieczenia w Heimdal Pro, a także bezpiecznego surfowania w Emisoft AntiMalware. (Może po prostu mam szczęście i nie ma żadnego konfliktu. :mrgreen: Poza tym nie mam zwyczaju wchodzić na niebezpieczne strony, o wątpliwej reputacji, które mogą być źródłem jakiejś infekcji, itp.)

Wynik badania prędkości mojego neta:

Obrazek

Swoją drogą niedawno, po użyciu AdwCleaner, który usunął mi jakieś szpiegowskie wpisy z rejestru i zresetował ustawienia Winsock, przy okazji nie zmieniając mi DNS, ping mi jakoś spadł. :mrgreen:

Ciekawe czy to ma jakiś związek? :think:

Edit 2: cosik_ktosik pozwolił mi na wstawienie tych nieprzyciętych zrzutów, w wymaganej przez niego rozdzielczości.

Edycja malware tips od normalnej chyba różni się jakimiś ulepszeniami. :think: W każdym razie nie mam problemów z jej aktualizowaniem. :jupi:

Edit 3: strona domowa tego softu znajduje się tutaj:

Kod: Zaznacz cały

https://adguard.com/en/welcome.html


Jest dostępna albo w języku angielskim, albo rosyjskim, co zresztą jest zrozumiałe.

Naprawdę polecam Wam ich wsparcie techniczne. :)


--------------------------------

Wiem, że nadużywam słowa: możecie, można- cosik_ktosik, czyli Łukasz już na to zwrócił mi uwagę, ale:
- uważam że te zwroty mają mało synonimów, chociaż na jednej felernej stronie znaleźli ich około 19, ale niektóre sklasyfikowali błędnie: np. powinieneś, wolno Ci, bo one nie mają związku z dowolnością,
- chciałam podkreślić, że Adguard Premium to w pełni konfigurowalny program i dowolnie można zmieniać jego ustawienia.

Aha, ów soft stwarza mi niewielkie problemy bo:
- jak włączę kompa i Emsisoft AntiMalware pobiera swoje pierwsze aktualizacje, to Adguard Premium ,,sypie błędami", czyli nie może odpalić swojej usługi, jednak później już działa normalnie,
- zdecydowanie nie radzi sobie z pewnymi reklamami, np. na kwejk, tak samo zresztą jak i Adblock Plus, którego list używa :( , gdzie one się wyświetlają po pewnym czasie; mimo że odznaczyłam w nim zezwalanie na ,,nieuporczywe reklamy".

Tak to działa bezkonfliktowo i kiedyś, w razie reinstalacji systemu, od nowa zainstaluję ów przydatny soft i postaram się go skonfigurować poprawnie do tego stopnia, że będę mogła zapomnieć o używaniu Adblock Plus. (Z powodu błędnej konfiguracji używam owego rozszerzenia do blokowania reklam min. na Facebook.)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości