Wczorajsze sprzątanie mojej siódemki

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Wczorajsze sprzątanie mojej siódemki

Post13 gru 2016, 21:50

Wczoraj, z powodu kolejnego blue screena, wywołanego przez jakiś plik systemowy, zdecydowałam się na generalne porządki w mojej siódemce.

Wpierw sprawdziłam oba dyski w poszukiwaniu błędów, w tym dysk C dwa razy, bo za drugim razem to nie doszło do skutku, a za pierwszym razem tylko mnie poinformowało, że nie wykryło żadnych błędów.

Potem posuwałam zbędne pliki wzięłam się za rejestr, uprzednio tworząc punkt przywracania systemu.

Na pierwszy ogień poszedł Eusing Free Registry Cleaner:

Obrazek

Jak widać, wykrył ponad 600 błędów, wszystkie je pomyślnie usunął.

Potem użyłam Auslogics Registry Cleaner:

Obrazek

I on wykrył prawie 800 błędów i usunął ich 750:

Obrazek

Następnie odpaliłam WiseRegistry Cleaner:

Obrazek

Znów zostało wykryte i usunięte ponad 200 błędów.

Następnie uruchomiłam RegOrganizer, który włączałam ostatnio ponad 200 dni temu:

Obrazek

On wykrył ponad 1000 błędów, więc utworzyłam nowy punkt przywracania systemu.

Pomyślałam, że zdefragmentuję rejestr, ale wpierw uruchomiłam szybkie czyszczenie w Ashampoo WinOptimizer 11:

Obrazek

Nie wszystko udało się usunąć i po raz kolejny zadziała ochrona ZoneAlarm przed zmianą jego ustawień.

Potem zdefragmentowałam rejestr:

Obrazek

Potem nastąpił restart i system wstał, ale popełniłam zasadniczy błąd, który był później owocny w skutkach: na samym początku, przed sprzątaniem w rejestrze użyłam oczyszczania dysków i jak restartowałam kompa uruchomiła się konfiguracja aktualizacji systemu Windows, później uruchamiała się niepotrzebnie i ponoć wykonywała jakieś oczyszczanie. Jak chcecie uniknąć tego błędu, to po oczyszczaniu zawsze restartujcie kompa.

W każdym razie zdecydowałam się zdefragmentować dysk twardy i popełniłam kolejny błąd, bo uruchomiłam darmowego Defragglera, który nie był w stanie zdefragmentować poprawnie partycji D i przy prawie zerowym postępie, zabrał mi dwie godziny. :(

Obrazek

Następnie wyłączyłam Defraggler i uruchomiłam Auslogics Disc Defrag Pro i on po godzinie analizy, szybko dokonał defragmenacji partycji C, a tą D defragmentował ponad 4 godziny- już więcej nie odpalę go w nocy, to mój kolejny błąd.

W każdym razie dopiero po defragmentacji utworzyłam nowy punkt przywracania systemu i jak włączam kompa, on za każdym razem uruchamia konfigurowanie systemu Windows i nie mogę tego wyłączyć, bo inaczej będę mieć problemy z kompem, ale to już inna historia i założę temat na forum. (* Edit: jednak nowy temat na forum nie powstanie, bo albo mój problem z ustawiczną konfiguracją systemu Windows sam się rozwiązał, albo pomogło wyłączenie w harmonogramie zadań tego związanego z oczyszczaniem języka, o którym przeczytałam w necie, że jest zbędne. :mrgreen: )

Reasumując, bardzo rzadko robię gruntowne porządki w moim systemie i zamierzam tak nadal robić. Uważam że dokładne sprzątanie w rejestrze należy wykonywać bardzo rzadko i przy użyciu w miarę zaufanych programów, a jak wykryją dużo błędów, to należy tworzyć punkt przywracania systemu. (Zawsze przeglądam wykryte błędy w rejestrze.)

Aha, według Auslogics Disc Defrag Pro fragmentacja mojego dysku twardego wynosiła około 48%.

Jak często defragmentować dysk twardy? :mrgreen:

A Wy jak dbacie o Wasze kompy? Jestem ciekawa czy też doprowadziliście do takiej sytuacji, że programy do sprzątania w rejestrze wykryły wiele błędów, albo fragmentacja twardego dysku była duża. Jak chcecie to podzielcie się zrzutami.

Edit: jak kiedyś będę mieć Windows 10 to będę obchodzić się z nim jak z jajkiem...

-----------------------

Okazało się, że problem z uporczywą konfiguracją systemu i aktualizacji występował już wcześniej i nawet założyłam temat na forum:

Kod: Zaznacz cały

http://forum.hotfix.pl/problemy/uporczywa-konfiguracja-systemu-i-aktualizacji-windows-7-t35733.html
.

XMan i djkamil09061991 próbowali mi pomóc i Kamil podsunął mi myśl, że problem spowodowała błędnie zainstalowana aktualizacja. Poszukałam info w necie i natrafiłam na temat, który nakierował mnie na ten:

Kod: Zaznacz cały

http://techne.alaya.net/?p=12499
i w ciemno usunęłam zbędne, szpiegowskie aktualizacje. Jak się okazało, jedna z nich była tą felerną, która wywołała moje problemy. Tym razem uzbroiłam się w cierpliwość i czekałam z 15 albo i 20 minut, aż zakończy się konfigurowanie aktualizacji i systemu Windows, potem uruchomiło się jakieś oczyszczanie i od tego momentu mój komp już uruchamia się i wyłącza całkiem normalnie.

Dziękuję wszystkim za okazaną mi pomoc. Doceniam ją. :)

No i dostałam nauczkę, następnym razem, jak jakaś aktualizacja będzie długo się instalować, nie wyłączę kompa, tylko cierpliwie poczekam.

Swoją drogą, jak kiedyś będę mieć Windows 10, to nie wiem, czy uruchomię na nim zwykły Ccleaner, a co dopiero inne programy do optymalizacji.

A Wy jak często robicie porządki w systemie Windows? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości