Nie działają starsze gry na systemie Windows 7

Masz problem z grą komputerową, szukasz patcha lub wymagań, pisz tutaj
Maniuś

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 28 kwie 2012, 12:49

Nie działają starsze gry na systemie Windows 7

Post04 maja 2012, 15:00

Cześć forumowicze. Dzisiejsze pytanie kieruje do Was, jeżeli pomyliłem działy proszę o przeniesienie, nie obeznałem się do końca z tym forum. Od jakiś dwóch lat gram wyłącznie w Gta San Andreas, wersja multiplayer. Przyznam szczerze, że lekko się wypaliłem i chciałbym sięgnąć po coś lepszego. Nie chce się rozczarować, tracić czasu na sprawdzenie każdej gierki, bo moja wiedza komputerowa sięga minimum. Niżej przedstawię swój sprzęt. Świeżo po zamontowaniu dokupionych części (1,5 GB RAM, zasilacz, karta graficzna) zainstalowałem GTA IV, nawet przy najmniejszej rozdzielczości, wyłączeniu zbędnych bajerów gra ostro się lagowało, a porównując wymagania sprzętowe powinienem spokojnie cieszyć się grą. Jak to działa, mógłby mi ktoś to wytłumaczyć? Cholernie zależy mi na tej grze oraz kilku innych - Battfield Bad Company 2, Mafia II, Saint's Row 2, gry sprzed dwóch-trzech lat, już więcej nie wymagam. Testowałem także Ojca Chrzestnego II, ustawiłem wszystko na minimum, ale i tak miałem regularne lagi co dziesięć sekund podczas jazdy samochodem. Ewentualnie zarzućcie tytułami gierek, które powinny spokojnie odpalić się na moim sprzęcie, będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Procesor: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3800+ 2.40GHz.
RAM: 2, 50 GB.
Karta Graficzna: ATI Radeon HD 5670.
System operacyjny Windows 7 Ultimate 32-bity.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 15:33 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmieniłem tytuł tematu

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Nie działają starsze gry na systemie Windows 7

Post04 maja 2012, 15:33

Jeżeli to są starsze gry to sprawdź uruchomienie w innym trybie zgodności.
Klik PPM (prawym przyciskiem myszki) na ikonkę gry lub skrót --> Właściwości --> Zgodność
--> Tryb zgodności - zaznacz Uruchom ten program w trybie zgodności z:
wybierz Windows XP SP3 etc - Zastosuj - OK.
Możesz jeszcze sprawdzić czy są łatki/patche do w/w gier :google:
Świeżo po zamontowaniu dokupionych części (1,5 GB RAM, zasilacz, karta graficzna)

Mogą jeszcze pomóc inne sterowniki do nowej karty graficznej...
W Menedżerze urządzeń są jakieś żółte wykrzykniki lub znaki zapytania ?
Zainstalowałeś ponownie sterowniki do swojej płyty głównej Chipset ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Maniuś

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 28 kwie 2012, 12:49

Nie działają starsze gry na systemie Windows 7

Post04 maja 2012, 18:56

Żadnych pytajników, wykrzykników w menadżerze urządzeń nie ma. Sterowniki zainstalowałem za pośrednictwem moderatora tego forum, więc raczej wina sterowników także odpada. Od jakiś dwóch godzin próbuje dokończyć instalację Battlefield'a Bad Company 2, chodzi głównie o pobranie plików z internetu. Cholera, ciągle przerywa mi internet, a nie ma opcji kontynuuj pobieranie i muszę wszystko zaczynać od początku. Rozwiąże jeden problem, przychodzi kolejny. Wina nie leży po stronie routera, dziele internet 6mb T-Mobile na laptopie oraz komputerze. Na laptopie nigdy nie doszło do rozłączenia połączenia. Łącze się na komputerze przez adapter Wifi i głównie przy ściąganiu jakiś plików rozłącza mi internet, nie zawsze, ale dość często. Ten problem mam od samego początku, wrzucałem gdzieś temat jakiś czas temu, ale trafiłem na samych "zawodowców" i do dnia dzisiejszego nie dowiedziałem się w czym problem.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Nie działają starsze gry na systemie Windows 7

Post04 maja 2012, 20:43

Maniuś, wyłącz dziennik zdarzeń systemu Windows:
Panel sterowania => Narzędzia administracyjne => Zarządzanie komputerem => Usługi i aplikacje => Usługi => prawym przyciskiem myszki na Dziennik zdarzeń systemu Windows => Właściwości => w sekcji Tryb uruchomienia zmień na RĘCZNY => Zastosuj, Ok.

Teraz uruchom ponownie komputer.

Ponownie przejdź w to samo miejsce, czyli:
Panel sterowania => Narzędzia administracyjne => Zarządzanie komputerem => Usługi i aplikacje => Usługi => prawym przyciskiem myszki na Dziennik zdarzeń systemu Windows => Właściwości => w sekcji Tryb uruchomienia zmień na WYŁĄCZONY => Zastosuj, Ok.

Teraz uruchom ponownie komputer.

Ważne, abyś nie zmieniał od razu z Automatyczny (domyślnie) na Wyłączony, tylko najpierw na Ręczny, a po ponownym uruchomieniu komputera na Wyłączony.

Swego czasu miałem identyczny problem z GTA IV.

Maniuś

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 28 kwie 2012, 12:49

Nie działają starsze gry na systemie Windows 7

Post04 maja 2012, 23:59

seba86mu pisze:Maniuś, wyłącz dziennik zdarzeń systemu Windows:
Panel sterowania => Narzędzia administracyjne => Zarządzanie komputerem => Usługi i aplikacje => Usługi => prawym przyciskiem myszki na Dziennik zdarzeń systemu Windows => Właściwości => w sekcji Tryb uruchomienia zmień na RĘCZNY => Zastosuj, Ok.

Teraz uruchom ponownie komputer.

Ponownie przejdź w to samo miejsce, czyli:
Panel sterowania => Narzędzia administracyjne => Zarządzanie komputerem => Usługi i aplikacje => Usługi => prawym przyciskiem myszki na Dziennik zdarzeń systemu Windows => Właściwości => w sekcji Tryb uruchomienia zmień na WYŁĄCZONY => Zastosuj, Ok.

Teraz uruchom ponownie komputer.

Ważne, abyś nie zmieniał od razu z Automatyczny (domyślnie) na Wyłączony, tylko najpierw na Ręczny, a po ponownym uruchomieniu komputera na Wyłączony.

Dostosowałem się do tego. Poprawi to wydajność gierek? Objaśnij mi w czym mi to pomogło, tak w kilku słowach.

seba86mu pisze:Swego czasu miałem identyczny problem z GTA IV.

Jak poradziłeś sobie ze sprawą? Podobnie jak wyżej, puść kilka słów, bo skupiłem się głównie na tym tytule.

Tak poza tym dzięki wszystkim za jakiekolwiek chęci.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Nie działają starsze gry na systemie Windows 7

Post05 maja 2012, 00:06

Maniuś pisze:Dostosowałem się do tego.

I co, pomogło ?

Maniuś pisze:Jak poradziłeś sobie ze sprawą?

Tak, jak opisałem powyżej - poprzez wyłączenie dziennika zdarzeń systemu gra zaczęła działać płynnie.
Przed wyłączeniem dziennika zdarzeń działała z prędkością 2 FPS.

Maniuś

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 28 kwie 2012, 12:49

Nie działają starsze gry na systemie Windows 7

Post05 maja 2012, 00:12

Odpaliłem BBC2 przed i po Twojej radzie różnicy nie widzę. Trudno jest mi gdziekolwiek wycelować przez te cholerne lagi. Na dniach przeszukam płytki, gdzieś miałem GTA IV, sprawdzę i dam znać, ale wątpię, aby było inaczej niż w przypadku gry podanej w pierwzym zdaniu.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Nie działają starsze gry na systemie Windows 7

Post05 maja 2012, 00:25

Próbowałeś z innymi wersjami sterownika karty graficznej ?

Maniuś

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 28 kwie 2012, 12:49

Nie działają starsze gry na systemie Windows 7

Post05 maja 2012, 00:32

Sprawdzałem kilka dni temu po formacie dysków. Obecny wydaje się najlepszy, przy nowszych sterownikach nie mogę oglądnąć filmu bo trafiam na zawieszenie. Chociaż prawdę mówiąc dzisiaj ponownie trafiłem na zawieszeneie filmu, wiązał ssię z tym reset komputera. Wszystko opisane jest w dziale "Problemy" temat "Zawieszony komputer świeżo po formacie". Zajrzyj w wolnej chwili, może coś zaradzisz.



  • Reklama

Wróć do „Gry”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości