Przycinki + dziwna optymalizacja SMITE

Masz problem z grą komputerową, szukasz patcha lub wymagań, pisz tutaj
Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik

Post12 lip 2017, 00:57

Witam,
dwa dni temu ściągnąłem Smite. Wszystko ładnie i przyjemnie. Włączyłem grę treningową i była bardzo uboga graficznie. Zmieniłem ustawienia na wysokie, ale gra łapie przycinki przy bardziej dynamicznych sytuacjach. Podobnie na średnich. Przy wciśnięciu przycisku "OPTYMALIZUJ" w celu wybrania przez grę najlepszych ustawień dostaję zestaw "minimalne".

Ma ktoś z Was pomysł dlaczego tak się dzieje? Poniżej mój procek, karta i ram:

Procesor: Intel i7 4702MQ
Karta graf.: GeForce GTX 760M (plus integra od Intela 4600)
RAM: DDR 3 16 Gb

Z góry dziękuję za odpowiedź

P.S. Dodam, że gram przez Steam, ale nie wiem czy to coś zmienia.

------Połączono posty------

Edit: Zaktualizowałem sterowniki. Gra działa płynnie na najwyższych wymaganiach, poza chwilami, gdy w jednym miejscu powstaje więcej specjalnych ataków (tak myślę, że to wtedy). W tych momentach przycina się na 1-2 sekundy. Jest to dosyć uciążliwe.

Czy możliwe, że ten problem powstaje np. z powodu bad sectorów w obrębie dysku twardego?
Nadal jednak nie mam pomysłu dlaczego gra optymalizuje automatycznie ustawienia pod najniższe wymagania, skoro komponenty spełniają z nawiązką wymagania rekomendowane.

------Połączono posty------

EDIT: Choć nadal nie wiem dlaczego tak wygląda sprawa optymalizacji to problem przycięć rozwiązałem i znalazłem przyczynę. Proszę o zamknięcie tematu.

Awatar użytkownika
Wojownikz

Stały bywalec

Post15 lip 2017, 08:01

Podczas gry możesz powyłączać różne programy z których nie korzystasz podczas gry mi to pomaga więc może i tobie pomoże :)

Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik

Post17 lip 2017, 14:51

Przeniosłem przez Steam grę z dysku HDD na SSD i przycięcia zniknęły, stąd wnioskuję, że problem leży w dysku HDD i zapowiada się jego wymiana. Zastanawia mnie jednak nadal sprawa domyślnej optymalizacji przez grę. Niby nie robi to problemu, bo wszystko ustawiłem ręcznie, ale jednak ciekawość mnie zżera z jakiego powodu to tak wygląda.

Awatar użytkownika
Wojownikz

Stały bywalec

Post17 lip 2017, 22:33

Jaki system masz?

Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik

Post21 lip 2017, 16:23

Windows 7 Professional SP1