Stworzono system rozpoznawania nieuczciwych komentarzy

Skomentuj najnowsze newsy na www.hotfix.pl Chcesz zamieścić swojego newsa? Dodaj newsa (dostępne po zalogowaniu na stronie)
Regulamin forum
Posty w tym dziale wymagają zatwierdzenia. Komentarze prosimy zamieszczać na stronie głównej portalu. Osoby zainteresowane dodaniem swojego newsa mogą to zrobić poprzez odpowiedni formularz znajdujący się pod tym adresem (formularz dostępny po zalogowaniu na stronie).
Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Stworzono system rozpoznawania nieuczciwych komentarzy

Post29 lip 2011, 22:12

Zespół naukowców z Cornell University USA, kierowany przez profesor informatyki Clare Cardy oraz specjalistę w dziedzinie komunikacji Jeffa Hancooka, przedstawił program, który może rozróżniać fałszywe opinie w sieci od tych prawdziwych.

Chodzi o odrzucanie spamu jaki pojawia się często w komentarzach. Naukowcy poprosili nawet studentów, aby celowo pisali pozytywne komentarze dla 20 hoteli w Chicago. Później opinie zostały wymieszane z innymi jakie się pojawiały w sieci. Stworzono system rozpoznawania nieuczciwych komentarzy


  • Reklama

Wróć do „Newsy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości