Propozycja zmiany działów/nazw

Zauważyłeś błąd na forum komputerowym, Masz jakieś życzenia bądź uwagi co do forum, pisz tutaj
Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Propozycja zmiany działów/nazw

Post26 lis 2008, 16:29

Witam
Mam pewną propozycję:
W "Software" =>
Oprogramowanie
Wszystko co dotyczy oprogramowania.


W sumie można tam zamieszczać wszystko, tematy związane z problemem z jakimś programem, poszukiwaniem jakiegoś programu itd.

Zmieniłbym opis działu na coś w stylu:

Kod: Zaznacz cały

Wszytko na temat licencjonowania oraz opisów programów


Lub coś w tym stylu, żeby wyraźnie było widać, żeby nie dawać tam tematów które pasują do innych działów. Zamieszczałoby się w tym dziele różne zapytanie dotyczące licencjonowania oraz np. jeżeli ktoś nie zrozumie opisu programu lub coś to się o to tam spyta.

Kolejna propozycja:
Systemy operacyjne


Może warto by zrobić subfowa ??
Np. Windows, GNU/Linux i to w sumie wystarczy.

Aha, i może by wyłączyć licznik w dziale O forum i O stronie głównej ??

Aha, i podstawowe pytanie. W sumie o czym jest bardziej strona główna i forum ?? O hardware czy software czy i to i to ??
Bo w sumie są porady głównie związane z sprzętem :P

Awatar użytkownika
Francuz

VIP
Posty: 18
Rejestracja: 23 lis 2008, 14:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Propozycja zmiany działów/nazw

Post26 lis 2008, 17:01

Z tego co sie dowiedziałem to o ogólnie o IT ;)

Pozdro

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Propozycja zmiany działów/nazw

Post26 lis 2008, 20:33

Możemy rozdzielić systemy operacyjne na dwa działy (fora), czyli Linux oraz Windows. Co do subfor, raczej nie przepadam za nimi, za duży śmietnik powodują.

Podpis działu oprogramowanie przedyskutuję z resztą ekipy.

Aha, i może by wyłączyć licznik w dziale O forum i O stronie głównej ??

Nie ma problemu, jeżeli reszta jest, za.

Aha, i podstawowe pytanie. W sumie o czym jest bardziej strona główna i forum ?? O hardware czy software czy i to i to ??
Bo w sumie są porady głównie związane z sprzętem :P


Jaki był zamysł tej strony? Miała to być strona na poziomie pośrednim między takimi serwisami jak DP, a TechIT. Będąc na zlocie zauważyłem taką rzecz, że prawie w każdym konkursie wygrywali ludzie z TechIT, a niektóre pytania nie były nawet kierowane do ludzi z DP. Było widać tą granicę pomiędzy tymi społecznościami. Tak, więc strona była tworzony jako pomost, miała się plasować pośrodku. Nie ma być tam marnych rzeczy, jasnych np jak włączyć komputer, a nie ma też zawierać rzeczy niezrozumiałych dla innych. To co ma się znaleźć na stronie głównej, musi być przeanalizowane dogłębnie przez autora, a następnie odpowiednio przekazane. Nie rozgraniczamy tutaj na sprzęt, czy oprogramowanie. Ma tutaj się znaleźć to co jest faktycznie potrzebne, ale porada ma być pełna, nie ogólniki. Ma być w niej wszystko. Jak jedna rzecz nie pomoże, to należy podać kilka dodatkowych rozwiązań.

Forum powstało jako dodatek i żyje niejako swoim życiem. W moim założeniu one samo się ma dostosować do użytkowników, a nie użytkownicy do forum. Oczywiście trzeba pewne pomysły weryfikować, gdyż nieodpowiednie decyzje mogą szybko wszystko zniszczyć.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Francuz

VIP
Posty: 18
Rejestracja: 23 lis 2008, 14:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Propozycja zmiany działów/nazw

Post27 lis 2008, 15:50

Systemy operacyjne
Oprogramowanie
Webmastering i programowanie
Gry
Problemy
Poszukiwanie

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Propozycja zmiany działów/nazw

Post27 lis 2008, 15:51

Ale mi chodzi o wyraźne rozgraniczenie Problemy od Oprogramowanie. Co z tym zrobić?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Francuz

VIP
Posty: 18
Rejestracja: 23 lis 2008, 14:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Propozycja zmiany działów/nazw

Post27 lis 2008, 16:25

problemy zamieniłbym na "Inne" , a oprogramowanie zostawił

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Propozycja zmiany działów/nazw

Post27 lis 2008, 18:26

Francuz, moim zdaniem ta zmiana byłaby bez sensu, bo chodzi głównie o problem z działem oprogramowanie. Nawet jak zmienisz innego działu nazwę, to do tego działu (oprogramowanie) będzie można nadal coś dać z każdego innego działu (w tym tego co chcesz zmienić z problemy na inne)

Ja bym zostawił nazwę oprogramowanie i zmienił tylko opis tego działu tak jak napisałem w pierwszym poście ;)



  • Reklama

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości