Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Zauważyłeś błąd, Masz jakieś życzenia bądź uwagi co do strony głównej, pisz tutaj
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 16655
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Post28 sie 2011, 17:15

Kadu 0.9.2 na Windows- darmowy multikomunikator, który oprócz Gadu Gadu, obsługuje Jabber\XMPP. On zapewnia też bezpieczeństwo, bo ma chronić przed rozmową z obcymi osobami i konferencją z udziałem nieznanych osób. Ma chronić przed atakiem DoS i atakiem emotikonami. Obsługuje bezpieczne wysyłanie, nie wiem, na jakiej zasadzie to działa... Ponoć umożliwia wysyłanie SMS, tego też nie testowałam. Jego wygląd jest konfigurowalny, trochę mniej niż AQQ. Ten komunikator mało obciąża kompa i nie wyświetla reklam. Czasem jest problem z wysyłaniem plików, jak obaj użytkownicy używają Kadu na Windows, jak jeden z nich używa Linuks to nie ma tego problemu... Nie wiem, czemu... :mrgreen: Uważam, że jego i Mirandę warto przetestować. (Chociaż wolę AQQ.) Jest też moduł sprawdzania pisowni. I ochrona przed łańcuszkami. Wiadomości ponoć są domyślnie szyfrowane. Jest moduł zapamiętywania historii. I ten program sam importuje kontakty, jak utworzy się w nim konto, które się już ma.

Ten program, wersję na Windows można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.kadu.net/w/English:Download:Windows


On jest też dostępny na inne systemy. Min. na Linuks, Debian, Gentoo, Mandriva, itp.

* Więc możecie dodać też jego wersje na inne systemy.

-- 28 sie 2011, 17:00 --

Daum PotPlayer 1.5.27313- bardzo dobry darmowy odtwarzacz plików audio i video. Używam go jako domyślnego odtwarzacza plików audio. On może powtarzać odtwarzanie danej piosenki. Działa w dwóch trybach, w normalnym i playback only. Nie obciąża zanadto kompa, jest ponoć kontynuacją The KMPlayer. Jego wersja 32-bit jest w fazie beta, u mnie działa bezproblemowo, a 64-bit jest stabilna. A, wciskając F5, tak trzeba zmienić jego ustawienia, aby nie przerywał odtwarzania, jak się go zminimalizuje. Ten program można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.dobreprogramy.pl/PotPlayer,Program,Windows,22586.html


* Szukałam jego innego źródła, ale znalazłam tylko jego wsteczną wersję.

UMPlayer (Universal Media Player)- bardzo dobry darmowy odtwarzacz plików audio i video. Stworzony na bazie MPlayera. W bardzo dobrej jakości odtwarza pliki video i jest ich moim domyślnym odtwarzaczem. Instalacja jego stabilnej wersji przebiega online. A instalacja jego wersji beta w trybie offline- jak wybierzecie tą wersję UMPlayer, to będziecie mieć problem z zainstalowaniem kodeków do MPlayer. U mnie jego wersja beta działa bez zarzutu. Video jest naprawdę w bardzo dobrej jakości. Ten program jest na różne systemy, w tym Windows, Mac OS, Ubuntu, Debian i Linux. Różne wersje tego programu można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.umplayer.com/download/


* Strona jego producenta jest bezpieczna według WOT, a nie jest jeszcze sklasyfikowana przez Mc Afee Site Advisor. Oni po prostu jeszcze jej nie znają.

AVS Media Player 4.1.6.80- bardzo dobry darmowy odtwarzacz plików audio i video. Również ma funkcję powtarzania, nie tylko audio, ale i video. Video i audio odtwarza w dobrym formacie. Odtwarza video w takich formatach: AVI - Audio Video Interleave (.avi, .ifv, .div, .divx), Windows Media Video (.wmv, .asf, .asx), MPEG - Motion Picture Experts Group (.mpg, .mpeg, .mpe, .m4v, .mp4, .mvv, .m2v, .m1v, .mod), Quick Time Movie (.qt, .mov), DV Files (.dv), Video CD (.dat), Mobile Video Format (.3gp, .3g2, .3gpp, .3gp2), Microsoft Digital Video Recording (.ms-dvr, .dvr-ms), Google Video Files (.gvi), OGG Media (.ogm, .ogg, .ogv), Matroska Video Files (.mkv), Flash Video Files (.flv, .f4v, .f4p), TS Files (.ts, .tp, .trp, .m2ts, .m2t, .mts), MTV, AMV Files (.amv, .mtv), CDG Files (.cdg), NullSoft Video (.nsv), FLIC Files (.fli, .flc), Real Media (.rm, .ram, .rmvb, .rv, .ivr). Oraz pliki audio w takich formatach: OGG - Ogg Vorbis Audio Format (ver. 1) (.ogg), AAC - Advanced Audio Coding (.aac), MPC - Musipack File Format (.mpc, .mpp, .mp+), AIFF -Audio Interchange File Format (.aif, .aiff, .aifc), AU - Au File Format (.au, .snd), AMR - Adaptive Multi-Rate Wideband (.amr, .awb), FLAC files (.flac), AC3 Files (.ac3). Oprócz tego on odtwarza też pliki graficzne w formatach: Image BMP - Windows Bitmap (.bmp), GIF - Graphics Interchange Format (.gif), JPEG - Joint Photographic Expert Group (.jpg, .jpeg, .jpe, .jfif), PNG - Portable Network Graphics (.png), TIFF - Tagged Image File Format (.tif, .tiff), PCX - Personal Computer Exchange (.pcx), RAS - SUN Raster Format (.ras), PSD - Photoshop Document (.psd),TGA File Format (.tga), WMF - Standard Windows Metafile Format (.wmf), EMF - Enchanced Windows Metafile Format (.emf). O tym to nawet nie wiedziałam. :mrgreen: On też dość dobrze sobie radzi z różnymi obrazkami, zdjęciami. Zwłaszcza z gifami.

Ten program można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.avsmedia.com/AVS-Media-Player.aspx


Razem z nim są instalowane dodatkowe elementy, które uważam za śmieci, np. moduł do update i jeszcze coś. Po ich odinstalowaniu i pozostawieniu tylko AVS Media Player ten program nadal dobrze działa.

Jeżeli chodzi o pliki audio, to jest dość dobry. Jeżeli chodzi o video, to wolę je odtwarzać przy użyciu UMPlayer.


STDU Viewer 1.6.2.0- dość dobra darmowa przeglądarka zdjęć, dokumentów tekstowych i PDF. Pliki PDF otwiera w sposób bardziej przejrzysty, niż to robią inne programy. Z dokumentami jest tak samo- jest użyta większa czcionka, niż normalnie, np. pojedyncza notatka, normalnie w notatniku zajmująca jedną stronę, w STDU Viewer zajmuje kilka
stron. Zdjęcia są otwierane w dużym formacie. Jednakże ten program nie radzi sobie z gifami, bo zamiast animacji wyświetla pojedyncze obrazki wchodzące w ich skład. Może taki był zamysł jego twórcy. :mrgreen: Ten program jest konfigurowalny i działa na zasadzie kart, z tymże w różnych kartach można otworzyć różnego typu pliki. On pamięta ostatnio otwarte pliki, zapewne można to wyłączyć w jego ustawieniach. STDU Viewer 1.6.2.0 można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.stdutility.com/stduviewer.html
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Post21 wrz 2011, 11:29

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
UWAGA !
Program nie służy do łączenia filmów, plików pdf, jpeg i innych w jeden większy !

Za to łączy doskonale i szybko pliki MP3.
Sprawdzałem wczoraj łączenie 131 plików MP3 kilkoma programami, na Audacity (kilka wersji) wyskakuje
error ponieważ jest za dużo plików, inne programy są skomplikowane.
Ten program wykonał wszystko błyskawicznie bez żadnych problemów :D
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników


Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 16655
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Post15 paź 2011, 22:41

Spy Shelter Personal- darmowy antykeylogger i HIPS, wyprodukowany przez Polaków. Ma ograniczoną funkcjonalność od jego płatnej wersji. Zasadniczą różnicą jest to, że jego darmowa wersja nie obsługuje procesorów 64-bitowych. Inne ograniczenia to: brak ochrony przed przechwyceniem przez kogoś obrazu z naszej kamerki internetowej, brak ochrony przed nagrywaniem dźwięków z mikrofonu itp., oraz brak ochrony przed szpiegowaniem w sieci. Ponadto licencja jego darmowej wersji jest ograniczona, a tych ograniczeń nie ma w jego płatnej wersji. No i w jego płatnej wersji można też liczyć na wsparcie techniczne. Jednakże uważam, że ten program, w darmowej wersji, w połączeniu z dobrym pakietem do ochrony lub z dobrym antywirusem, zapewnia w miarę dobre zabezpieczenie. Podstawową funkcją Spy Shelter Personal jest blokowanie keyloggerów (czyli programów odczytujących to, co wpisujemy przy użyciu klawiatury). Ponadto on chroni nas przed niepożądanym wykonywaniem zrzutów ekranu, oraz przed monitorowaniem zawartości schowka systemowego i chroni też nasz system przed zmianą ustawień. Fakt, programy tego typu, z HIPS mają tendencję do wszczynania fałszywych alarmów, ale jak używamy zaufanej aplikacji, to możemy jej na wszystko pozwolić, a pewne procesy możemy w niej zablokować- np. wykonywanie zrzutów ekranu- tak robię z niektórymi grami... W każdym razie wydaje się, że Spy Shelter Personal jest całkowicie bezkonfliktowy, w przeciwieństwie do Zemany AntiLogger, która nie lubiła komercyjnej wersji Aviry... Spy Shelter Personal można pobrać z tej strony:

Kod: Zaznacz cały

http://www.spyshelter.com/download.html
. Tam jest też porównanie jego dwóch wersji: personal i premium. Aha, licencja na jego wersję premium jest dożywotnia. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

konto_usuniete

Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Post15 paź 2011, 23:06

Wireless Network Watcher - Małe narzędzie przeznaczone do skanowania urządzeń WiFi podłączonych do danej sieci. Program wyszukuje jakie komputery są podłączone obecnie do sieci, a także wyświetla ich nazwę, adres IP, adres MAC i inne.

Kod: Zaznacz cały

http://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html


inSSIDer - Program do skanowania sieci Wi-fi, pokazuje w jakiej odległości dany komputer znajduje się rutera. Skanuje pasmo 2,4 GHz i 5 GHz. Program wyświetla takie dane jak nazwa sieci, SSID, adres MAC punktu dostępu, kanał, siła sygnału, RSSI, prędkość oraz rodzaj zabezpieczeń.

Kod: Zaznacz cały

http://www.metageek.net/support/downloads/

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 16655
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Post19 paź 2011, 03:37

Jeżeli chodzi o Spy Shelter Personal, który poleciłam, on ma jedną zasadniczą wadę.

Otóż, jak zmieniacie sprzęt i jest wymagana instalacja jakiegoś sterownika, to Spy Shelter może to skutecznie zablokować.

Rozwiązaniem jest chwilowe usunięcie tego programu z autostartu.

Z drugiej strony to jest jego zaletą, bo żaden sterownik nie zainstaluje się bez Waszej zgody... :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Fix00ser

VIP
Posty: 920
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Post03 gru 2011, 14:32

NetSetMan kolejny menadżer profili WIFI pomocny mobilnym użytkownikom którzy często
korzystają z róznych punktów dostępu do sieci
home site ===> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 16655
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Post08 lut 2012, 22:23

Przetestowałam kilka komputerowych pamiętników i niektóre są fajne. Zwracałam uwagę na interfejs i czy nasze wpisy są chronione hasłem.

Polecam dwa z nich:

Efficient Diary 3.0- program, który interfejs ma w języku polskim i można zastosować jego różne style. Wpisy są podzielone na dziś, bieżący miesiąc, bieżący rok, ostatnie 7 dni i ostatnie 30 dni. Dane wpisy można edytować i można je pokazać według grup. Poza tym są obsługiwane emotki. Wpisy można też drukować, albo je zapisać jako wpis dziennika. Darmową wersję instalacyjną tego programu można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.softpedia.com/get/Office-tools/Diary-Organizers-Calendar/Efficient-Diary.shtml
. A jego wersję portable stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.softpedia.com/get/Office-tools/Diary-Organizers-Calendar/Portable-Efficient-Diary.shtml
Nasze wpisy są chronione hasłem.

Smart Diary Suite Free 4.7.1.0- darmowa wersja pamiętnika, bardziej złożona od produktu firmy Efficient. Zawiera też harmonogram, menadżera zadań, a także kontakt ze społecznością użytkowników tego programu- on nie jest przymusowy. Ma też moduł Life Factors- czyli dane dotyczące naszego zdrowia, jednak wersja darmowa jest ograniczona w stosunku do jego płatnej wersji. Jest też możliwość wstawienia obiektów graficznych. W tym programie jest też kalkulator BMI. Smart Diary odsyła też do video online, które jest rodzajem samouczka, jak używać ten program. Smart Diary można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.softpedia.com/get/Office-tools/Diary-Organizers-Calendar/Smart-Diary-Suite-Free.shtml
. Ten program ma dwie zasadnicze wady: po pierwsze: z boku wyświetla podgląd naszego wpisu; po drugie: działa w nim sprawdzanie pisowni, ale skoro interfejs ma w języku angielskim, to wszystkie wpisy po polsku podkreśla na czerwono. Nasze wpisy są chronione hasłem.

Fajne programy do notatek:

Efficient Notes Free- fajny program do robienia notatek, ma różne style interfejsu i jest po polsku. Można go pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.efficientnotes.com/index.htm
Tam też jest jego wersja portable.

Efficient Sticky Notes- darmowy program do pisania notatek, które będą wyświetlać się na naszym pulpicie. Można go pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.dobreprogramy.pl/Efficient-Sticky-Notes,Program,Windows,17553.html
.

EfficientPIM Free-fajny osobisty organizator, w skład którego wchodzi też kalendarz, dziennik, kontakty, wydarzenia, zadania i notatki, notatki pulpitu, menedżer haseł, konto pocztowe, ulubione adresu url, Jego wadą jest to, że moduł dziennika, menedżera haseł, oraz notatek nie są chronione hasłem w jego darmowej wersji. Czyli bezpieczniej jest pisać osobiste rzeczy w Efficient Diary, który jest chroniony hasłem. EfficientPIM Free można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.efficientpim.com/download.htm


Przeglądarki:

SRWare Iron 15.0.900.2- darmowa przeglądarka, wyprodukowana przez producentów chromium, całkiem szybka, kładzie nacisk na naszą prywatność. Czyli nie ma ID, które mają wszystkie produkty Google. Jest całkiem szybka, ale jest sens ją testować tylko na dobrych kompach, w sensie na moim leciwym kompie z XP była strasznie powolna, a na Windows 7 śmiga. Wersję instalacyjną tej przeglądarki można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.softpedia.com/get/Internet/Browsers/SRWare-Iron.shtml
A jego wersję portable stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.softpedia.com/get/Internet/Browsers/SRWare-Iron-Portable.shtml
. Polecam wersję portable tej przeglądarki, bo jej wersja instalacyjna stwarza problemy z profilem. W czasie aktualizacji portable SRWare Iron, należy po prostu skopiować jej profil z wersji poprzedniej, wtedy nie trzeba instalować od nowa rozszerzeń, itp. U mnie wersja portable tej przeglądarki nie może zmienić skórki. Ciekawe czemu? :think:

Avant Browser Ultimate: to wbrew pozorom darmowa przeglądarka, która ma trzy napędy, czyli jakby trzy silniki renderujące: kompatybilny z IE, standardowy IE i Mozilla Firefox. Korzystam w niej z napędu Firefox i niewątpliwym plusem tej przeglądarki jest to, że można zainstalować do niej rozszerzenia z Firefox i wówczas ta przeglądarka w teście Acid osiąga 100 na 100. Niektóre rozszerzenia z Firefox, nie działają w niej zbyt dobrze, np. flagfox, i personas. Jednak wersja Ultimate tej przeglądarki, w przeciwieństwie do jej wersji standardowej (portable i instalacyjnej) wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. Avant Browser Ultimate można pobrać bezpośrednio stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.avantbrowser.com/release/asetup.exe
, a pośrednio stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.avantbrowser.com/download.aspx?uil=pl
. Sądzę, że warto przetestować tą przeglądarkę.


Do ochrony:

Spyware Blaster 4.50- darmowy program, który ma zapobiec instalacji malware i szkodliwych komponentów w przeglądarkach internetowych, takich jak: IE, Fireofox, K-Meleon, SeaMonkey i Pale Moon. Bazuje też na liście ograniczonych stron. Ten program ponoć nie sprawdza się na Windows 7, sama nie wiem, jak jest... :mrgreen: Ten program można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.javacoolsoftware.com/spywareblaster.html
.

Do PDF:

Nitro PDF Reader 2.1.0.13- darmowa przeglądarka plików PDF, która także może je edytować, np. zaznaczyć tekst, dodać jakieś zapiski, zapiski które mają być widoczne dla grupy, podpis, a także ma stworzyć dokument PDF z innych plików (nie testowałam tej funkcji). Ten program pamięta ostatnio otwarte dokumenty, ale zapewne można to zmienić w jego ustawieniach. Ponoć ten program może też wyciągnąć pliki graficzne z PDF- też tego jeszcze nie testowałam. Aby dokument dobrze się wyświetlał, należy wybrać opcję: dopasuj szerokość (fit width). Tą bardzo ciekawą przeglądarkę można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.nitropdf.com/reader/
. Jego wadą jest to, że po jego zainstalowaniu automatycznie uruchamia się jakaś usługa, ale po jej wyłączeniu ten program nadal dobrze działa. :think:


Aktualizacje:

Chromium 17.0.954.0- darmowa przeglądarka, która jest pierwowzorem Google Chrome, jest stabilna, szybka i kładzie nacisk na naszą prywatność. Można ją pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.softpedia.com/get/PORTABLE-SOFTWARE/Internet/Browsers/Portable-Google-Chrome-Chromium.shtml
Mimo, że ona jest teoretycznie portable, to na dysku C trzyma swe dane.Online Armor Free 5.0.0.1097, które można pobrać stąd: http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... e-p924.htm zaktualizowało się do wersji: 5.1 i można je pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.dobreprogramy.pl/Online-Armor-Free,Program,Windows,15780.html
.

Online Armor Free 5.0.0.1097, które można pobrać stąd: http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... e-p924.htm zaktualizowało się do wersji: 5.1 i można je pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.dobreprogramy.pl/Online-Armor-Free,Program,Windows,15780.html
.


Chrome Plus, której wersję 1.4.2.0 można pobrać stąd: http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... s-p882.htm, zaktualizowała się do wersji 1.6.4. Jej instalkę można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.softpedia.com/get/Internet/Browsers/ChromePlus.shtml
A jej wersję portable stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.softpedia.com/get/Internet/Browsers/Portable-ChromePlus.shtml
. Ta przeglądarka na Windows 7 jest całkiem szybka, a na XP była tak powolna, że się z nią pożegnałam. Na 7 używam jej wersji portable.

Lunascape 6.5.8.24780, którą można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.hotfix.pl/infusions/pro_download_panel/lunascape-p836.htm
, zaktualizowała się do wersji 6.5.8, można ją pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.lunascape.tv/
, a jej wersję z interfejsem po polsku można pobrać bezpośrednio stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://rd.lunascape.jp/jp.aspx?id=%7B2F6860A7-64DF-4103-A57E-0B266352E99E%7D
, a pośrednio stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.lunascape.tv/Europe/Downloads.aspx#Titlebox02
. Ta wersja Lunascape, w każdym razie u mnie, nie ma żadnych problemów ze zmianą silnika renderującego, czyli poprawiła się w stosunku do jej wersji poprzedniej.

Undelete 360 2.12 Build 18, które można pobrać stąd: http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... 0-p943.htm zaktualizowało się do wersji 360 2.12 Build 19 i je można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.undelete360.com/
.

-- 30 gru 2011, o 16:01 --

Freemake Music Box 0.9.0- bardzo fajny darmowy program do wyszukiwania w internecie piosenek i ich odsłuchiwania. Można też oglądać klipy z YouTube. O ile się nie mylę, to nie ma możliwości ściągania muzyki przy użyciu tego programu... Dźwięk jest w bardzo dobrej jakości. Lepiej instalując ten program, wybierzcie opcję, że to ma być instalacja Custom, a nie Full, abyście nie zainstalowali niechcianych dodatków. Dziwna sprawa, ale nie było żadnych elementów do odhaczenia, w czasie instalacji tego programu, typu toolbar, jednak uważajcie, bo nie wiem co on by zainstalował, gdybyście wybrali opcję instalacji Full. :mrgreen: Aha, i odhaczcie opcję, że zgadzacie się na to, żeby ten program wysyłał anonimowe statystyki użytkowania do swoich twórców. Instalkę tego programu można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.downloadcrew.co.uk/article/26510-freemake_music_box
. Nie ma go jeszcze na Softpedia... :mrgreen:

-- 8 lut 2012, o 22:23 --

Uważajcie z najnowszą wersją Tapin Radio 1. 53, ona proponuje instalację niechcianego toolbara, jednak możecie odhaczyć jego instalację.

Natomiast poprzednia wersja Tapin Radio 1.52 bez naszego zezwolenia instalowała Babylon Toolbar. :chaja: Żaden program do ochrony nie był w stanie temu zapobiec. :sciana:

Jednak bez problemu odinstalowałam Babylon Toolbar.

Uważajcie, aby w czasie jego dezinstalacji ten toolbar nie zmienił ustawień Waszej przeglądarki- jeden z moich programów do ochrony to zablokował.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Fix00ser

VIP
Posty: 920
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Post08 mar 2012, 19:29

SD Formatter to darmowy program przeznaczony do wykonywania formatowania kart pamięci SD/SDHC
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

-- 08 mar 2012, 20:28 --

FreeArc to bezpłatny mało znany i niedoceniany program do kompresji danych, obsługuje większość standardowych
archiwów typu zip, rar, sfx .
Zaletą jest prosty przejrzysty interfejs także w polskim języku, polecam przetestować
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
wersja portable
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 16655
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Post20 cze 2012, 20:59

Wireless Network Watcher 1.46- darmowy program, który skanuje naszą sieć i potrafi ustalić, czy ktoś się do niej podłączył. On wykrywa nasz ruter, nasz komputer, oraz sprzęt podłączony bezprzewodowo do naszej sieci, np. laptopa. Wskazuje adresy Mac- jednak czasem nie robi tego idealnie. Jego wadą jest to, że powinien być uruchomiony na kompie bezpośrednio podłączonym do naszego rutera. Jak odpalicie go na laptopie, podłączonym do Waszej bezprzewodowej sieci, to nie będzie działał poprawnie... Nie wiem czemu tak jest...

Wersję portable tego softu możecie pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.softpedia.com/get/PORTABLE-SOFTWARE/Network/Portable-Wireless-Network-Watcher.shtml


Strona jego producenta jest bezpieczna zarówno według WOT jak i McAfee Site Advisor.

-- 20 cze 2012, o 20:57 --

Helium Audio Converter- pełna wersja darmowego programu do konwertowania plików audio pomiędzy następującymi formatami: AAC, FLAC, M4A, M4B, MP3, MP4, MPC, Ogg Vorbis, Wave, WAVPack i WMA. Ten soft jest bardzo prosty w obsłudze, aby coś przekonwertować, wystarczy przeciągnąć to do okna tego programu i wybrać pożądany format. Plik po konwersji można zapisać w folderze wyjściowym. Na razie go przetestowałam konwertując plik w formacie mp3 do aac i jestem zadowolona z efektów. :)

Helium Audio Converter można pobrać bezpośrednio stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.intermedia-software.com/products/helium-audio-converter/Tu jest inna strona z produktami tej firmy:

Kod: Zaznacz cały

http://www.intermedia-software.com/
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Fix00ser

VIP
Posty: 920
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Post24 cze 2012, 12:28

BleachBit to kolejny darmowy czyściciel zakamarków systemowych, użytkownikom systemów linuksowych
nie muszę opisywać jego wachlarza zalet, odsyłam do artykułu pt."Dane na przemiał" w Linux Magazine nr.5/2012
natomiast na systemy z rodziny windows dopiero zaczyna zdobywać
<swoją renomę> wśród użytkowników
Za pomocą BleachBit możemy m.in.:
- usunąć cookies
- wyczyścić cache
- wyczyścić historię przeglądanych stron
- usunąć pliki tymczasowe
- usunąć logi
oraz usunąć w bezpieczny sposób kompleksowo i bezpowrotnie wszelkie dane z twardziela

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Post25 cze 2012, 12:31

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8
Opis na stronie producenta.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 16655
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Post30 cze 2012, 20:25

Comodo IceDragon- nowa przeglądarka firmy Comodo, oparta na Firefox, kompatybilna z większością rozszerzeń do niego- z wyjątkiem Personas i motywów (tego to akurat jeszcze nie sprawdzałam). Dodatkowo ona jest kompatybilna z Comodo Site Inspector, oraz z rozszerzeniem do udostępniania różnych treści na Facebook... Ona, tak samo jak Firefox, gdy wyłączy się w niej Menu Bar, wyświetla większość pożytecznych opcji, pod przyciskiem z jej nazwą- czyli IceDragon. Działa w miarę szybko i się nie zawiesza, w przeciwieństwie do Firefox UX...

Wady IceDragon- nie ma możliwości użycia serwerów Comodo tylko w tej przeglądarce, jak jest w przypadku Comodo Dragon. Nie mam zielonego pojęcia, czy można ją spolszczyć, ale jak znam życie, zapewne tak... :mrgreen:
Istnieje tylko jej 32-bitowa wersja.

IceDragon można pobrać bezpośrednio stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://download.comodo.com/icedragon/icedragonsetup.exe


Temat na forum Comodo:

Kod: Zaznacz cały

https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-a%EF%BF%BD%EF%BF%BD-cid/comodo-icedragon-ver-130-is-now-available-for-download-t85193.0.html


Przeczytałam o tej przeglądarce na forum

Kod: Zaznacz cały

http://malwaretips.com/
i od razu musiałam ją przetestować... Teraz właśnie jej używam... :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Lokalizacja: Pasztowa Wola Kolonia.
Kontaktowanie:

Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Post26 lip 2012, 14:31

Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 16655
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Propozycje programów do działu "Download" na stronę główną.

Post15 gru 2012, 14:18

Halotea Free- darmowa wersja bardzo fajnego odtwarzacza plików audio, który odtwarza też dźwięki relaksacyjne- np. odgłosy dżungli, płonącego ognia, bicia serca, itp. Te efekty można bez problemu wyłączyć, przechodząc do zakładki środowisko. Mimo, że ten soft ma interfejs w języku angielskim (min.) jego obsługa jest bardzo prosta, np. aby dodać pozycje do listy odtwarzania, wystarczy je przeciągnąć na playlistę i one będą po kolei odtwarzane. Kontrola tego softu jest też możliwa z traya. Polecam Haloteę.

Ten soft można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

 http://www.softpedia.com/get/Others/Home-Education/Halotea-Free.shtml


Albo stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://mirolit.com/halotea/lite/
*

* Tam jest też porównanie różnych wersji tego softu.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.  • Reklama

Wróć do „O stronie głównej”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość