Błędy wyświetlania niektórych linków w Wordzie

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Błędy wyświetlania niektórych linków w Wordzie

Post09 gru 2013, 17:54

Piszę tutaj w nadziei rozwiązania pewnej niedogodności, która u mnie występuje w systemie XP.
Dotyczy programu biurowego MS Word 2003.
Chodzi o to, że podczas pisania w nim tekstu jako dokumentu .doc, czasem mam potrzebę wstawienia tam linków z różnych witryn internetowych. I gdy w tym celu wybieram z menu Wstaw > Hiperłącze, następnie wpisuję ręcznie adres i OK to często te wstawione linki nie odsyłają do poprawnych stron, wyświetlają błędy a to że strona nie istnieje, a to że nie znaleziono miejsca.
Ale często też odnośniki otwierają się poprawnie.
Natomiast co zauważyłem jeśli kopiuję i wklejam je bezp. do edytora tekstu to takie linki zawsze otwierają się dobrze.

Chcę zapytać i poradzić się - czy to kwestia zmiany jakichś ustawień w Word czy może chodzi o błędy pisowni (polskie znaki diakrytyczne), a więc chodzi o zmianę języka kodowania czy też jeszcze może coś innego ?

Bardzo prosiłbym o rady, gdyż to dla mnie dosyć ważne w tej chwili jest.
Co zrobić aby program Word automatycznie formatował, wstawiał i poprawnie wyświetlał wszystkie dodane adresy stron wszystkimi możliwymi sposobami ? :faja:

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Błędy wyświetlania niektórych linków w Wordzie

Post10 gru 2013, 00:23

A możesz dać taki link niedziałający jaki wklejasz do worda i jak on jest tam zapisany? Zobaczę go u siebie.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Błędy wyświetlania niektórych linków w Wordzie

Post11 gru 2013, 11:03

Link mogę podać, ale tu chodzi o zasadę dla wszystkich linków, jak wstawiam przez Wstaw > Hiperłącze to tam można tylko ręcznie wpisać - może to to stanowi przyczynę bo często tam te linki działają błędnie? Niektóre działają, inne nie.
Są wpisane dokładnie tak jak w pasku adresu czyli zaczynają się od: http://

Natomiast wklejanie w takiej samej postaci na zasadzie Kopiuj odnośnik z przeglądarki i Wklej wprost do edytora Word-a, jak sprawdziłem jak dotąd zawsze działa dobrze.

A zatem to by wskazywało, że gdzieś w opcjach samego Word-a jest przyczyna.

Bo także sprawdziłem czy np. polskie znaki nie są przeszkodą tutaj, czyli np. "ł" zamiast "l" - ale i to i to w tym wpisywaniu ręcznym zwraca błędy.
I analogicznie w tym drugim sposobie już działa dobrze.

Chodzi o to żeby poprawnie działało dla wszelkich linków, a więc chodzi o zasadę czyli może zmianę jakichś opcji.

To możesz sprawdzić dosłownie na dowolnym linku, byle w sposób który pw. pokazałem.
A jeśli to nic nie wykaże to postaram się jutro wrzucić tu jakiś link. :)

A więc daję tu przykładowy link, który u mnie nie działa w tym sposobie pierwszym, w tym drugim owszem tak:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Ale np. już: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników link do strony już wszędzie działa poprawnie.
Przypomnę to trzeba w Wordzie uruchomić pw. sposobami.
Nie wiem więc, czy to jest kwestia konkretnych odsyłaczy do linków (jakichś błędów w nich), czy też ogólnie zmiany jakichś opcji Word-a ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Błędy wyświetlania niektórych linków w Wordzie

Post11 gru 2013, 23:22

Choroba, u mnie działa dobrze w obydwu przypadkach. A słuchaj, dla tego linka
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

co otwiera przeglądarka, jaki adres?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Błędy wyświetlania niektórych linków w Wordzie

Post12 gru 2013, 15:53

Przeglądarka (Chrome) otwiera tego linka poprawnie, pod właściwy adres.
Jaki to adres... ? No ... właściwy, docelowy bez błędów jeśli o to chodzi.

Przeglądarki u mnie zawsze wyświetlają, poprawne, bezbłędne adresy witryn i same strony.
To w Wordzie 2003, i to w tym o co mi chodzi czyli przez Wstaw > Hiperłącze tam trzeba wpisywać ręcznie - czesem, podkreślam czasem bo nie zawsze tak jest, po wciśnięciu kombinacji Ctrl + klik LPM wyświetla błędy. :)

Ale także po wpisaniu ręcznym działa Ci dobrze ? Bo u mnie jednak nie. Wyświetla wtedy błąd, a w pasku adresu tej strony jest ten link: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dla innego linka jednak działa.

Błędy w znakach w odsyłaczy, albo jakaś opcja/e to blokują ?
Dlatego, że jak wklejam wprost w edytor to odsyłacz - ten z błędem działa. ;)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Błędy wyświetlania niektórych linków w Wordzie

Post13 gru 2013, 00:13

No ja wkleiłem tak jak piszesz i potem dałem na otwieranie to firefox mi otworzył poprawnie link.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Błędy wyświetlania niektórych linków w Wordzie

Post13 gru 2013, 00:39

Między wklejaniem, a wpisaniem ręcznym jest pewna różnica...
I być może to tu tkwi przyczyna ?

Czy na pewno mówimy o tym samym ? Dotyczy Worda w wersji 2003.
Sprawdź to może raz jeszcze ?

U mnie nie działa sposób w Wordzie z menu Wstaw > Hiperłącze i tam można tylko ręcznie to wpisywać, nie wklejać.
Później to ten link właśnie nie działa. Wyświetla mi w Chrome ww. błąd.

Nie dotyczy tego poprzez Kopiuj link z przeglądarki --> Wklej wprost do edytora Worda. To u mnie działa.
W tym sposobie jest też pewna różnica, bo obok linka pojawia się taka mała ikonka z menu kontekstowym.

Chociaż różnie to bywa bo jedne odnośniki tak wstawione (czy to wpisane czy wklejone) działają, inne nie. Ale wyraźnie coś jest z tym nie tak.
Czy i jakie opcje Worda odpowiadają za ustawienia tej opcji Hiperłącze w menu ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Błędy wyświetlania niektórych linków w Wordzie

Post14 gru 2013, 00:25

Zobacz w opcjach programu Word-> Sprawdzanie -> Ignoruj adresy internetowe, niech będzie zaznaczone.
Tam w opcjach może być coś jeszcze co może bruździć.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Błędy wyświetlania niektórych linków w Wordzie

Post14 gru 2013, 11:05

To jest wersja Word 2003, a więc de facto opcji Sprawdzanie tam nie ma. Jest natomiast w menu Narzędzia > Opcje > Pisownia ta opcja Ignoruj adresy internetowe i ona jest cały czas zaznaczona.
W ogóle to ta zakładka wygląda: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Czy może być tak, że popełniam jakiś błąd wpisując ten adres ?
Przecież wpisuję go dokładnie takim jakim jest, czy czegoś nie zauważam ?
A inne powiązane z tym opcje ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Błędy wyświetlania niektórych linków w Wordzie

Post15 gru 2013, 00:38

A wyłącz tam na chwilę sprawdzanie pisowni, może system poprawia jakieś błędy.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Błędy wyświetlania niektórych linków w Wordzie

Post15 gru 2013, 18:33

Sprawdzałem to na wyłączeniu tej opcji pisowni, ale to nie jest to - nic się nie zmieniało.

Ale chyba wszystko już się wyjaśniło.
Okazało się, że tam w polu wpisywania adresu w okienku Hiperłącze tkwił błąd - brakowało jednego poprawnego elementu.
Było tam zresztą kilka podobnych adresów, które wcześniej wpisałem, po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że w tym wpisanym za pierwszym razem brakowało końcówki .html i komputer to zapamiętał - dopisałem to i teraz co najważniejsze dla tego adresu - działa.
Oczywiście nie zmienia to faktu, że zawsze trzeba te adresy wpisywać dokładnie co do jednego znaku bo brak np. kropki może zmieniać wszystko, a także poprawnie np. nie wpisując polskich znaków typu "ł" zamiast "l" lub polskich ogonków jak ą, ę czy ó (chyba że ustawienia na to pozwalają), a także innych znaków spoza bieżącego języka kodowania - to jest mój wniosek z tego.
Czyli niby błahostka, lapsus, a jak potrafi namieszać.

Gdyby jeszcze w tym temacie pojawiły się jakieś problemy z linkami dam oczywiście znać. :)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Błędy wyświetlania niektórych linków w Wordzie

Post15 gru 2013, 19:14

To jak coś, następnym razem podeślij błędny plik, wtedy u siebie go zobaczę.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości