Blue screen w trakcie ładowania Windows 7

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
adu76

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 02 paź 2013, 18:21

Blue screen w trakcie ładowania Windows 7

Post02 paź 2013, 18:26

Wczoraj w trakcie pracy na komputerze z systemem Win7 (64 bit) na chwile zrobił się czarny ekran, a zaraz potem ekran wrócił do normy z komunikatem, że sterownik przestał działać, ale odzyskał sprawność. Za kilkadziesiąt sekund ponownie czarny ekran, ale potem już z blue screenem, po auto restarcie przy ładowaniu się win do pulpitu zawsze to samo, blue screen z BCcodem 116. Karta Geforce GTX460, próbowałem przeinstalowywać kilka wersji sterowników zawsze to samo. Dodam, że mam też win XP na którym nie ma tego problemu.

Udostępniam też wszystkie pliki Minidump z wczoraj Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Blue screen w trakcie ładowania Win7

Post02 paź 2013, 18:29

Odinstaluj całkowicie aktualny sterownik, następnie zainstaluj ten sterownik:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

następnie po instalacji zaaktualizuj pliki directx:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

adu76

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 02 paź 2013, 18:21

Blue screen w trakcie ładowania Windows 7

Post02 paź 2013, 18:42

A to nic nie zmienia, jeżeli po odinstalowaniu i włączeniu komputera, Win7 automatycznie ze swojej bazy instaluje jakiś tam sterownik dla karty graficznej i nie można tego przerwać, a następnie ja zainstaluje bez wymaganego przez system restartu driver i później sam zrestartuje? Bo już tak robiłem właśnie, że nałożyłem na systemowy najnowszy ze strony Nvidia i po restarcie dalej blue screen, ale nie aktualizowałem wtedy directx.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Blue screen w trakcie ładowania Windows 7

Post02 paź 2013, 18:47

Odinstaluj go normalnie poprzez panel sterowania, usuń jego wszystkie składniki ( są 4 w programy i funkcje). potem uruchom instalator, po zainstalowaniu sterownika aktualizuj pliki directx,jeśli to nic nie da to możesz z auto startu wyłączyć niepotrzebne programy łącznie z panelem nvidia itp i sprawdzić czy to coś da ;)

adu76

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 02 paź 2013, 18:21

Blue screen w trakcie ładowania Windows 7

Post02 gru 2013, 20:34

Bez restartowania komputera nie da się wszystkich składników usunąć po przez programy i funkcje, a nawet jak usunę wszystko dzięki Menadżerowi urządzeń, driver Sweeper i CCleaner to i tak muszę niestety restartować komputer bo w trakcie przygotowania do instalacji sterowników Nvidia, każe uruchomić ponownie system. A wtedy Windows instaluje swoje sterowniki do karty.

-- 06 paź 2013, 12:06 --

Dodam, że próbowałem aktualizować DirectX, instalator pokazuje, że mam najnowsze.
Instalowałem także na czysto kilka różnych sterowników starszych i nowszych, dalej problem pozostaje.

-- 02 gru 2013, 21:34 --

Jak wyrejestrować konto z tego forum ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Blue screen w trakcie ładowania Windows 7

Post02 gru 2013, 23:17

Jak wyrejestrować konto z tego forum ?

nie da się.

Co do problemu, najpierw sprawdź sterowniki chipsetu płyty głównej, one są niejako kręgosłupem dla grafiki.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

adu76

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 02 paź 2013, 18:21

Blue screen w trakcie ładowania Windows 7

Post03 gru 2013, 11:51

Jak się nie da, to dziękuje, nie będę już kontynuował rozmów na tym forum. A co do problemu to pomogło wymienienie karty.

Awatar użytkownika
bajbus

Ekspert
Posty: 632
Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:10
Lokalizacja: Działdowo

Blue screen w trakcie ładowania Windows 7

Post03 gru 2013, 12:23

Jeśli forum ci się nie podoba i nie chcesz wiecej korzystać z naszej pomocy poprostu nie wchodź na forum i tyle
Hotfix
Pozdrawiam,
Obrazek :)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Blue screen w trakcie ładowania Windows 7

Post03 gru 2013, 23:01

Jak ja to lubię, dostajesz za darmo pomoc i narzekasz, jak nie lubisz kolego pomocy za darmo, to zawsze można płacić w serwisie. Pomagamy za darmo, więc proszę to doceniać.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
bajbus

Ekspert
Posty: 632
Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:10
Lokalizacja: Działdowo

Blue screen w trakcie ładowania Windows 7

Post04 gru 2013, 11:53

Poprostu poddał się za szybko i dlatego i skoro nie chce darmowej pomocy to niech się przekona ile tak naprawdę kosztuje taka pomoc w serwisie
Hotfix
Pozdrawiam,
Obrazek :)



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość